قابلیت های ایکس باکس وان که شاید از آن ها بی خبر باشید

قابلیت های ایکس باکس وان که شاید از آن ها بی خبر باشید

نمی‌توان گفت که ایکس باکس وان قابلیت‌هایی دارد که آن‌را از ما مخفی نگه داشته تا بتوانیم با روش‌های خاصی آن‌را بیابیم و ار آن استفاده کنیم، اما برخی قابلیت‌های این کنسول هستند که بازی کردن و استفاده از ایکس باکس وان را برایمان هرچه لذت بخش‌تر و آسانتر می‌کند ولی ما شاید از آن بی‌خبر باشیم. در ادامه با ما همراه باشید تا برخی از این قابلیت های ایکس باکس وان را به شما نشان دهیم.

برخی از قابلیت‌های به اصطلاح مخفی شاید همیشه جلوی چشممان باشد اما با بی‌اهمیتی به آن خود را از داشتن زندگی آسانتر با ایکس باکس وان، محروم می‌کنیم.

پورت ورودی HDMI in

مسلما هرکسی که کنسول ایکس باکس وان را دارد از پورت HDMI out استفاده کرده، این پورت وظیفه‌ی انتقال تصویر ایکس باکس وان را به تلویزیون دارد، اما تابه‌حال توجه کرده‌اید که در کنار همه‌ی درگاه‌های موجود، درگاهی با نام HDMI in نیز وجود دارد؟ استفاده‌ی این پورت زمانی نمایان می‌شود که شما دستگاه‌های زیادی به تلویزیون خود متصل می‌کنید، تا حدی که دیگر پورت‌های HDMI آن پر شده است، در این مواقع می‌توانید یکی از دستگاه‌ها را به پورت HDMI in ایکس باکس وان متصل کنید تا ایکس باکس بار یکی از پورت‌ها را به دوش بکشد و تصویر را به تلویزیون بفرستد

تنظیمات Power

شما می‌توانید در قست Power setting بین گزینه‌های مختلفی، نحوه‌ی خاموش بودن کنسول خود را انتخاب کنید، به این معنی که می‌توانید تنظیم کنید وقتی دستگاه را خاموش می‌کنید، به‌طور کل خاموش شود یا در حالت آماده باش قرار گیرد.

مطلب مرتبط: آموزش فعالسازی قابلیت HDR ایکس باکس وان ایکس در تلویزیون های ۴K

پین کردن کاشی در صفحه استارت ایکس باکس

میتوانید از قسمت snap feature برنامه‌ها، بازی‌ها، برنامه‌های تلویزیونی و غیره را در صفحه اصلی خود پین کنید تا بتوانید راحت‌تر به آن دسترسی داشته باشید.

کورتانا

شما می‌توانید با کورتانا دستوراتی را اجرا کنید، این دستورات از قبیل اجرای یک بازی، خاموش کردن کنسول و غیره است. البته شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در حال صحبت کردن عادی در حین بازی، کورتانای ایکس باکس وان‌تان فعال شده باشد و تلاش در اجرای دستوری داشته باشد که به اشتباه شنیده‌است. برای اینکه دیگر از این اتفاقات نیافتد می‌توانید وارد کورتانا شده به بخش تنظیمات آن بروید و کورتانا را به‌راحتی خاموش کنید.

هدیه دادن بازی

پس از آپدیت اخیر ایکس باکس وان می‌توانید بازی‌ها را برای دوستانتان خریداری کرده و به آن‌ها هدیه دهید. در زمان تخفیف‌های تعطیلات سال نوی میلادی بهترین هدیه برای یک دوست گیمر بازی مورد علاقه‌ی اوست.

کنترل بیشتر والدین

اگر شما و فرزندتان هردو از کاربران ایکس باکس وان هستید و فرزندتان از شما درخواست بازی خاصی را دارد، می‌تواند از قابلیت Ask a parent استفاده کند تا از والدین خود درخواست بازی خاصی کند، البته باید تنظیمات مربوط به والدین از قبل فعال باشد.

تعیین کردن محدودیت زمانی

اگر کودکان را رها کنید شاید ساعت‌ها پای بازی‌های ایکس باکس وان بنشینند اما مایکروسافت چاره‌ای اندیشیده. شما می‌توانید برای ایکس باکس وان محدودیت زمانی برای بازی قرار دهید تا راحت تر بتوانید فرزند خود را از زیاده روی در بازی رها کنید. فرزند شما می‌تواند پس از پایان زمانش از طریق ایمیل از شما درخواست زمان بیشتر کند، شما می‌توانید این درخواست را رد یا قبول کنید.

مطلب مرتبط: نحوه فعال کردن ضبط ویدیو در ایکس باکس وان با با کیفیت ۱۰۸۰ پیکسل

مخفی کردن بازی

می‌توانید بازی‌های خود را از لیست بازی‌های خود مخفی کنید. با این کار حتی نام این بازی در بخش اچیومنت‌ها نیز نخواهد بود. این قابلیتی زمانی نیازتان خواهد بود که شاید کسی قرار است با ایکس باکس وان شما بازی کند اما نخواهید او بداند شما بازی خاصی را دارید.

تعویض راحت ایکس باکس وان

اگر شما هم جزو کسانی هستید که به هر دلیلی ایکس باکس خود را تعویض کرده‌اید پس از خرید کنسول جدید، نگران شخصی سازی تنظیمات دستگاه از ابتدا نباشید. ایکس باکس هم‌اکنون تمام تنظیمات شما را در اکانتتان ذخیره خواهد کرد.

گوش دادن آهنگ هنگام بازی

شما می‌توانید در حال اجرای هر بازی در ایکس باکس وان خود به آهنگ مورد علاقه‌ی خود از اسپاتیفای یا پاندورا گوش دهید، فقط کافیست آخرین آپدیت را دانلود کرده و سپس نرم‌افزار اسپاتیفای یا پاندورا را نصب کنید و لذت ببرید.

تغییر دکمه‌های دسته

شاید شما جزو آن دسته از کاربرانی باشید که با کاربرد کلیدهای پیش‌فرضی که مایکروسافت برایتان در نظر گرفته، راحت نیستید و قصد دارید آن‌را تغییر دهید. شاید هم یکی از دوستانتان را برای بازی به خانه دعوت کرده‌اید و بخواهید کمی او را اذیت کنید. می‌توانید با رفتن به تنظیمات بخش connected devices و سپس بخش devices and accessories یک پروفایل جدید برای چینش و کاربرد دکمه‌های کنترلر بازی خود تعیین کنید و در صورت لزوم می‌توانید آن‌را به حالت اولیه بازگردانید.

همچنین بخوانید:

چگونه Spotify ایکس باکس وان را از طریق گوشی کنترل کنیم؟

منبع

برای ورود به کانال تلگرام روژان کلیک کنید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *