اخراج دانشجویان دانشگاه آزاد گچساران از خوابگاه


اخراج برخی دانشجویان پسر از خوابگاههای دانشگاه آزاد گچساران موجب نگرانی وضعیت تحصیل این دانشجویان شده است.

خبرگزاری ایسنا: اخراج برخی دانشجویان پسر از خوابگاههای دانشگاه آزاد گچساران موجب نگرانی وضعیت تحصیل این دانشجویان شده است.

دانشجویان پسر ساکن خوابگاه پیامبراعظم(ص) دانشگاه آزاد گچساران ضمن ابراز گلایه از این موضوع، هزینه بالای اجاره مسکن در سطح شهر گچساران و مخالفت خانواده‌ها با سکونت در منازل اجاره‌ای را از دلایل اعتراض خود اعلام کردند .

یکی از دانشجویان در این خصوص گفت: متاسفانه دانشگاه آزاد گچساران دانشجویان پسر را از خوابگاه بیرون کرده و این دانشجویان در شهر گچساران غریب و سرگردان هستند .

یکی دیگر از این دانشجویان بیان کرد: مشکل ما پول برای اجاره خانه نیست، خانواده هایمان بخاطر خوابگاه گذاشتند ما بیاییم در دانشگاه آزاد گچساران تحصیل کنیم .

یکی دیگر از دانشجویان معترض اظهارکرد: برای اجاره منزل به چند بنگاه املاک مراجعه کردم که گفتند:”به دانشجو جماعت خونه اجاره نمی دهند بلکه باید رهن کنید” که در این صورت ما چندنفر باید جمع شویم که یک آپارتمان ۶۰متری را ۲۵ میلیون تومان رهن کنیم؟

دانشجویی دیگر اضافه کرد: مدیریت دانشگاه آزاد دست به کار عجیبی زد و دانشجویان خوابگاهی را تنها ۱۰ روز مانده بود به آغاز سال تحصیلی جدید به شکل عجیبی بیرون کرد.

اسداله ملک زاده، رئیس دانشگاه آزاد گچساران در رابطه با این مشکل دانشجویان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، گفت: این دانشگاه کاملا با دانشجویان پسر جهت تهیه خوابگاه همکاری‌های لازم را انجام داده و مشکل آنها حل شدنی است .

وی اظهارکرد: دانشگاه آزاد مانند دانشگاه دولتی تعهدی در قبال تهیه خوابگاه برای دانشجویان پسر ندارد اما دانشجوبان دختر را دانشگاه آزاد اسکان می‌دهد و این جزو وظایف ماست .

ملک زاده اظهارکرد: با همه وجود دانشگاه کاملا با دانشجویان پسر جهت تهیه خوابگاه همکاری‌های لازم را انجام داده است .

رئیس دانشگاه آزاد گچساران خاطرنشان کرد: در همین راستا دانشگاه آزاد با همکاری آموزش و پرورش گچساران خوابگاه مرکز شبانه روزی علامه طباطبایی را برای دانشجویان پسر که تعداد آنها ۲۰ نفر بود در نظر گرفت که این تعداد دانشجو با بهانه این‌که این خوابگاه مسیرش تا محل دانشگاه دور است آن را نپذیرفتند .

ملک زاده تصریح کرد: به همین دلیل این تعداد دانشجو اعلام کردند که در مرکز شهر خانه‌ای برای آنها رهن شود که دانشگاه آزاد گچساران پول رهن آن را تقبل کرد اما بازهم این دانشجویان با بهانه‌هایی از قبیل نداشتن یخچال و سایر امکانات نپذیرفتند .

وی ادامه داد: با توجه به همکاری کامل دانشگاه با این دانشجویان و سر باز زدن آنها از کمک، می‌توان گفت این دانشجویان به دنبال چیز دیگری هستند .

رئیس دانشگاه آزاد گچساران اضافه کرد: در همین راستا با مدیر آموزش و پرورش گچساران صحبت هایی صورت گرفته که این تعداد دانشجو را در باشگاه فرهنگیان اسکان دهند .

 
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *