چگونه از داغ شدن گوشی اندرویدی جلوگیری کنیم؟

چگونه از داغ شدن گوشی اندرویدی جلوگیری کنیم؟

درهنگام فیلم دیدن، بازی کردن، برقراری تماس های طولانی و مخصوصا در هنگام شارژ کردن، گوشی های اندروید بسیار داغ میشوند.چنانچه علت داغ شدن گوشی اندرویدی برای تان سوال است، با مطالعه مطلب زیر چرایی و روش های جلوگیری از این موضوع را متوجه میشوید.

علل  داغ شدن گوشی و تبلت اندروید:

۱٫وجود برنامه های نصب شده زیاد CPU و GPU دستگاه را اشغال کرده.

۲٫استفاده از شبکه وایفای یا اینترنت نسل ۲،۳ و ۴٫

۳٫نقص باطری یا شارژر.

۴٫بروزرسانی نرم افزار.

راه حل های جلوگیری از داغ شدن گوشی اندرویدی و تبلت

۱٫برنامه های غیرضروری را لغونصب کنید

مطلب مرتبط: آیا کار کردن با گوشی حین شارژ باعث بروز مشکل خواهد شد؟

حتی وقتی از برنامه ای خارج میشوید، آنها بی سروصدا در پس زمینه گوشی درحال اجرا هستند.حجم بالای این برنامه ها تمام فضای گوشی را اشغال کرده و روی روند طبیعی قطعاتCPU و GPU دستگاه اثرات منفی میگذارد.بنابراین برنامه های غیرضروری را پاک کنید.

۲٫داده های ذخیره شده از برنامه ها (App Cache) و فایل های اضافی (Junk File) را پاک کنید

تعداد زیاد داده های ذخیزه شده از برنامه ها و فایل های اضافی حافظه داخلی دستگاه را اشغال کرده و باعث داغ شدن آن میشوند.به منظور جلوگیری از این مشکل تنها باید در قسمت تنظیمات (Settings) این داده ها و فایل ها را پاک کنید.

۳٫سرعت رام اندروید را افزایش دهید

درکنار پاک کردن داده ها و فایل های اضافه، میتوانید بااستفاده از سیستم مدیریت داده ها، bloatware ها و تصاویر فشرده را حذف کرده و حافظع دستگاه را آزادکنید تا عملکرد گوشی یا تبلت اندروید خود را بهبور بخشید.

۴٫نقاط اتصال و اینترنت را خاموش کنید

وقتی اتصال اینترنت و نقاط اتصال روشن باشند، CPU دستگاه مجبور به کار کردن بیشتر است مخصوصا وقتی که شبکه اینترنت ضعیف باشد به این ترتیب تخلیه باطری سریعتر انجام گرفته و دستگاه داغ میکند.برای سرد شدن باطری اتصال اینترنت و نقاط اتصال را در صورت استفاده نکردن خاموش کنید.

۵٫شبکه اینترنت را در حالتGSM قراردهید

زمانیکه گوشی داغ شده، از قراردادن شبکه اینترنت در حالت WCDMA یا LTE خودداری کنید.حالت GSM را انتخاب کنید چراکه به شبکه اینترنت قوی تری  وصل شده و کار CPU را کمتر میکند.

مطلب مرتبط: چطور می‌توانیم از داغ شدن آیفون جلوگیری کنیم؟

۶٫از باطری یا شارژر خراب استفاده نکنید

استفاده از باطری یا شارژر خراب خیلی خطرناک است، چراکه درهنگام استفاده از گوشی بسیار داغ میشود.حتی اگر شارژر خراب نباشد، چنانچه میخواهید گوشی را به سرعت شارژ کنید و از شارژر سریع استفاده نکنید گوشی تا مرز انفجار داغ میشود.پس از تجهیزات کارخانه ای مخصوص گوشی خود برای شارژ کردن آن استفاده کرده و هرگز در حالت شارژ شدن با گوشی کارنکنید.

۷٫از قاب های شکل دار برای گوشی استفاده نکنید

درست است که استفاده از این قاب ها، گوشی را متمایز کرده و از ضربه محافظت میکند اما نکات خیلی منفی و خطرناکی در خود دارند.مخصوصا قاب های چرمی و سیلیکونی که گوشی را تا حد زیادی داغ میکنند.

امیدواریم مطلب فوق به شما کمک کرده باشد تا از داغ شدن گوشی اندروید (HTC، سونی، سامسونگ و دیگر مدل دستگاه ها) جلوگیری کنید.

همچنین بخوانید:

مشکلات رایج گوشی‌های اندرویدی کدامند و چطور رفع می شوند؟

منبع

برای ورود به کانال تلگرام روژان کلیک کنید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *