دانلود بروزرسانی و آپدیت نشدن ویندوز

۹ ترفند برای رفع مشکل گیر کردن دانلود بروزرسانی و آپدیت نشدن ویندوز ۱۰، ۸ و ۷

معمولا ویندوز در پس زمینه بروزرسانی می شود. ممکن است هنگام بروزرسانی ویندوز خطاهایی اتفاق بیافتد و بروزرسانی به طور کامل انجام نشود. این مشکل می تواند در ویندوز ۷، ۸ و ۱۰ اتفاق بیافتد اما بیشتر در ویندوز ۷ رایج است. در این مقاله  قصد داریم در مورد مشکل آپدیت نشدن ویندوز ۱۰، ۸ و ۷ و همچنین روش های حل این مشکل صحبت کنیم.

آموزش رفع مشکل دانلود بروزرسانی و آپدیت نشدن ویندوز ۱۰، ۸ و ۷

به یاد داشته باشید که بروزرسانی ویندوز مهم است چونکه یکی از بهترین روش های محافظت از باج افزار ها است که در پست باج افزار چیست ؟ روش های حذف و مقابله با باج افزار و آشنایی با انواع آن در مورد آن صحبت کردیم. اگر بروزرسانی خودکار ویندوز خود را خاموش کرده اید پس خودتان را برای حملات جدیدی که به شما آسیب می رساند آماده کنید. اگر تصمیم گرفتید که ویندوز خود را بروزرسانی کنید اما با مشکل آپدیت نشدن ویندوز ۱۰، ۸ و ۷ مواجه شده اید ادامه پست امروز را مطالعه بفرمایید.

روش ۱ – عیب یابی مشکل آپدیت نشدن ویندوز ۱۰، ۸ و ۷

ویندوز یک ابزار عیب یابی داخلی دارد که ممکن است به حل مشکل بروزرسانی ویندوز شما کمک کند. این ابزار عیب یابی ۳ عمل زیر را انجام می دهد:

     سرویس های بروزرسانی ویندوز را خاموش می کند.

    نام پوشه C:\Windows\SoftwareDistribution را به C:\Windows\SoftwareDistribution.old تغییر نام می دهد. کش دانلود بروزرسانی ویندوز را پاک می کند تا بتواند شروع به کار کند.

    سرویس های بروزرسانی ویندوز را ریستارت می کند.

این ابزار عیب یابی در ویندوز ۷، ۸ و ۱۰ در دسترس است. برای اجرای این ابزار روی دکمه Start کلیک کنید. در کادر جستجو troubleshooting را وارد کنید. در نتیجه جستجو روی troubleshooting کلیک کنید.

حالا در بخش System and Security روی Fix problems with Windows Update کلیک کنید.

در پنجره Windows Update روی Advanced کلیک کنید.

حالا گزینه Apply repairs automatically را انتخاب کنید. روی Run as administrator کلیک کنید. روی Next کلیک کنید. این گزینه به شما کمک می کند که فایل هایی که در کش دانلود هستند را پاک کنید.

در طول فرایند عیب یابی ویندوز مشکل شما پیدا و رفع می شود. پس از اتمام این فرایند مجدد ویندوز را بروزرسانی کنید.

روش ۲ – حذف دستی کش برای حل مشکل دانلود نشدن آپدیت ویندوز ۱۰، ۸ و ۷

اگر بعد از بکاربردن ابزار عیب یابی باز هم با مشکل آپدیت نشدن ویندوز مواجه شدید می توانید به صورت دستی کش دانلود آپدیت ویندوز را پاک کنید. ویندوز را ریستارت کنید و با safe mode ویندوز را اجرا کنید.

برای انجام این کار، ویندوز ۷ ویندوز را ریستارت کنید و کلید F8 را فشار دهید از منوی ظاهر شده safe mode را انتخاب کنید. در ویندوز ۸ و ۱۰ کلید شیفت را پایین نگه دارید و روی گزینه option در ویندوز کلیک کنید بعد مسیر Troubleshoot > Advanced Options > Windows Startup Settings > Restart > Safe Mode را طی کنید.

بعد از اینکه با حالت safe mode ویندوز بوت شد باید سرویس آپدیت ویندوز متوقف شود و ساده ترین روش برای انجام این کار استفاده از command prompt است. برای راه اندازی command prompt در ویندوز ۷ عبارت command prompt را جستجو کنید و روی نتیجه مورد نظر خود کلیک کنید. شما همچنین می توانید از مسیر Start > All Programs > Accessories > Command Prompt به این گزینه دسترسی پیدا کنید.

در ویندوز ۸ و ۱۰ شما روی دکمه start راست کلیک کنید و یا دکمه های Windows+x را فشار دهید. گزینه (Command Prompt (Admin را انتخاب کنید. سپس روی Yes کلیک کنید.

در Command Prompt دستور زیر را تایپ کنید و اینتر کنید. این کار موجب توقف سرویس آپدیت ویندوز خواهد شد.

net stop wuauserv

حالا پنجره File Explorer را باز کنید و به مسیر C:\Windows\SoftwareDistribution بروید.

تمام فایل هایی که در پوشه است را پاک کنید. نگران نباشید چیز مهمی در اینجا وجود ندارد.

حالا باید سرویس آپدیت ویندوز را ریستارت کنید. به پنجره command prompt بروید. دستور زیر را وارد و اینتر کنید.

net start wuauserv

وقتی که سرویس آپدیت ویندوز ریستارت شد پنجره Command Prompt را ببندید. ویندوز را در مد نرمال ریستارت کنید. حالا برای آپدیت ویندوزتان مجددا اقدام کنید.

روش ۳ – رفع مشکل آپدیت ویندوز ۷ سرویس پک ۱

برای حل مشکل آپدیت نشددن ویندوز ۷ مایکروسافت یک دستورالعمل ارائه می دهد که به صورت زیر است. این روش مخصوص ویندوز ۷ سرویس پک ۱ است. ابتدا Windows Update را از طریق مسیر Control Panel > System and Security > Windows Update باز کنید. روی لینک Change Settings کلیک کنید. از قسمت Important updates گزینه (Never Check For Updates (Not Recommended را انتخاب کنید و روی OK کلیک کنید.

بعد از تغییر این تنظیمات کامپیوتر را ریستارت کنید.

بعد از ریستارت شدن شما باید دو آپدیت را برای ویندوز ۷ دانلود و نصب کنید.

اگر ویندوز ۷ شما ۶۴ بیتی است فایل های زیر را دانلود کنید

    (KB3020369, April 2015 servicing stack update for Windows 7 (64-bit version

    (KB3172605, July 2016 update rollup for Windows 7 SP1 (64-bit version

اگر ویندوز ۷ شما ۳۲ بیتی است فایل های زیر را دانلود کنید

    (KB3020369, April 2015 servicing stack update for Windows 7 (32-bit version

    (KB3172605, July 2016 update rollup for Windows 7 SP1 (32-bit version

روی فایل KB3020369 دابل کلیک کنید و آن را نصب کنید. بعد از اتمام نصب روی فایل KB3172605 کلیک کنید و آن را نصب کنید. حالا سیستم را ریستارت کنید. بعد از ریستارت شدن مایکروسافت از شما می خواهد ۱۰ تا ۱۲ دقیقه منتظر بمانید تا فرایند تمام شود.

مطلب مرتبط: چگونه بیشتر از ۳ مخاطب به تسکبار ویندوز ۱۰ در آپدیت فال کریترز اضافه کنیم؟

بعد از اینکه ۱۲ دقیقه تمام شدبه مسیر Control Panel > System and Security > Windows Update بروید. روی Change Settings کلیک کنید و بروزرسانی اتوماتیک را انتخاب کنید. روی Check for Updates کلیک کنید. ویندوز آپدیت ها را بررسی و در صورت وجود نصب می کند. به گفته مایکروسافت این روش مشکل آپدیت نشدن ویندوز شما را حل می کند.

روش ۴ – دانلود نشدن آپدیت ویندوز ۷ سرویس پک ۲

مایکروسافت برای ویندوز ۷ سرویس پک ۲ محصولی به نام convenience rollup دارد. این محصول شامل آپدیت های منتشر شده از فوریه ۲۰۱۱ تا ۱۶ می ۲۰۱۶ است. با استفاده از این مححصول سرعت بروزرسانی ویندوز شما سریعتر می شود. متاسفانه مایکروسافت از طریق  Windows Update آپدیت rollup را ارائه نمی دهد. شما باید بعد از اینکه ویندوزتان را نصب کردید از این محصول برای بروزرسانی ویندوز خود استفاده کنید.

روش ۵ – حل مشکل Failure Configuring Windows Updates

ابزار جانبی به نام WSUS Offline Update وجود دارد که می تواند مشکل آپدیت نشدن ویندوز ۱۰،۸ و ۷ شما را حل کند. این ابزار را دانلود و از حالت فشرده خارج کنید. حالا برنامه UpdateGenerator.exe را اجرا کنید.

اگر ویندوز شما ۶۴ بیتی است ورژن ویندوز x64 Global را انتخاب کنید و اگر ۶۴ بیتی است گزینه x86 Global را انتخاب کنید. بعد از انجام این کار، روی start کلیک کنید و WSUS Offline Update شروع به دانلود آپدیت ها می کند.

منتظر بمانید تا آپدیت ها دانلود شوند. بسته به سرعت اینترنت شما ممکن است این فرایند طول بکشد.

وقتی که آپدیت ها دانلود شدند روی پوشه client در پوشه WSUS Offline کلیک کنید و برنامه UpdateInstaller.exe را اجرا کنید.

برای نصب آپدیت ها Start را کلیک کنید.

روش ۶ – به تعویق انداختن آپدیت ویندوز ۱۰

در ویندوز ۱۰ شما نمی توانید آپدیت خودکار ویندوز را غیرفعال کنید. اما شما می توانید آن را مدیریت کنید. وقتی که ویندوز شما بروزرسانی شد سیستم شما ریبوت می شود. با این کار شما می توانید مطمئن شوید که سیستم تان در طول روز کاری شما ریستارت نمی شود.

برای انجام اینکار به Settings بروید و گزینه Update & Security را انتخاب کنید. سربرگ Windows Update را انتخاب کنید. بعد Change active hours را کلیک کنید.

پنجره Active hours باز می شود. در اینجا شما می توانید زمان شروع و پایان را برای ریستارت شدن تنظیم کنید. زمان مورد نظر خود را انتخاب کنید و روی save کلیک کنید.

اگر قبلا یک بروزرسانی را زمانبندی کرده باشید می توانید با انتخاب گزینه Restart options زمان را ریستارت کنید. شما می توانید در این پنجره زمان را بر حسب روز انتخاب کنید.

در نهایت شما می توانید ارتقاء سیستم را تا یک دوره زمانی ( معمولا چند ماهه) به تعویق بیاندازید. برای انجام این کار، در پنجره اصلی Windows Update گزینه Advanced options را انتخاب کنید و گزینه Defer feature updates را انتخاب کنید.

مطلب مرتبط: چگونه آپدیت رسمی iOS 11 را روی آیفون و آپید اپل نصب کنیم؟

روش ۷ – کد خطای نصب نشدن آپدیت ویندوز ۱۰

اگر در هنگام نصب آپدیت ویندوز با خطا مواجه می شوید غالبا یک کد خطا به شما نمایش داده می شود. کد خطای خود را در جدول زیر جستجو کنید. این کد خطاها متعلق به ویندوز ۱۰ است و ممکن است در سایر نسخه های دیگر ویندوز متفاوت باشد:

دانلود بروزرسانی و آپدیت نشدن ویندوز

روش ۸ – ریستور کردن به آخرین آپدیت ویندوز

اگر شما ویندوزتان را به زمان قبل از مشکل ریستور کنید شما می توانید مشکل آپدیت نشدن ویندوز ۱۰، ۸ و ۷ را برطرف کنید. روی Start > Settings > Update & Security کلیک کنید. در سربرگ Windows Update روی Advanced options کلیک کنید.

در پنجره جدید روی View your update history کلیک کنید. اسکرول را پایین بکشید. آخرین بروزرسانی که به طور موفقیت آمیز نصب شده است را پیدا کنید.

با خروج از این پنجره، به قسمت جستجو در Taskbar بروید. در فیلد Type گزینه Create a restore point را انتخاب کنید. در دیالوگ جستجو روی دکمه System Restore کلیک کنید. گزینه Show more restore points را انتخاب کنید.

شما به آخرین نسخه آپدیت موفق ریستور می شوید

روش ۹ – رفع پیغام Configuring windows update

در صورتی که هنگام آپدیت ویندوز با خطای configuring windows update مواجه می شوید موارد زیر را چک کنید:

    در صورت آپدیت نشدن ویندوز امکان دارد فضای نصب شما کافی مباشد. شما به حداقل ۱۰ گیگابایت فضای آزاد نیاز دارید. برای حل این مشکل می توانید فایل های غیر ضروری را پاک کنید و یا از Disk Cleanup ویندوز برای پاک کردن آنها استفاده کنید.

    اگر شما به تروجان و یا بدافزارهای مخرب آلوده شده باشید خطای آپدیت نشدن ویندوز برای شما ظاهر می شود. با نصب یک آنتی ویروس خوب می توانید این مشکل را برطرف کنید.

    کامپیوتر خود را ریستارت کنید.

    از ایمیج بکاپ هایی که دارید ریستور کنید.

    نسخه بروزشده ویندوزتان را خریداری و نصب کنید. برای انجام اینکار شما میتوانید ویندوز ۱۰ و دیگر سیستم عامل ها را در VMware Workstation نصب کنید.

همچنین بخوانید:

دو ترفند جالب برای غیرفعال کردن آپدیت خودکار ویندوز ۱۰

منبع

برای ورود به کانال تلگرام روژان کلیک کنید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *