تعمیر سرفیس پرو ۶ از iFixit نمره پایین گرفت

بیشتر کاربران از این مسئله آگاه هستند که تعمیر سرفیس‌های مایکروسافت امری دشوار است، دلیل اصلی این مسئله طراحی خاص و فشرده این دستگاه‌ها است. سخت بودن تعمیر سرفیس‌ها البته مشکلی برای کاربران ایجاد نخواهد کرد، چرا که پشتیبانی بسیار خوب مایکروسافت باعث شده تا خیال کاربران از بابت بروز مشکلات احتمالی مرتفع شود. کارشناسان سایت iFixit اخیرا به جان سرفیس پرو ۶ افتاده‌اند و تعمیرپذیری آن را مورد ارزیابی قرار داده‌اند. با روژان همراه شوید.

کاهش ضخامت و وزن دستگاه و افزایش ظرافت آن یکی از ترندهای همیشگی در دنیای فناوری بوده است. این مسئله البته مسایل خاص خود را نیز دارد، چرا که تعمیر دستگاه را دشوارتر می‌کند. سرفیس‌های مایکروسافت نیز از این مسئله مستثنی نیستند و بیشتر کاربران و تعمیرکاران از دشواری تعمیر آنها به خوبی آگاه هستند. این مسئله البته مشکلی برای کاربران ایجاد نخواهد کرد، چرا که طی مدت دوره گارانتی در صورت بروز هر مشکل سخت‌افزاری، مایکروسافت دستگاه را با نمونه نو تعویض می‌کند. پس از پایان مدت گارانتی نیز متخصصان مایکروسافت قادر هستند هرگونه تعمیر مقتضی را به خوبی انجام دهند.

سایت iFixit که عملا به مرجع بررسی گجت‌های هوشمند از نظر تعمیرپذیری تبدیل شده، همواره گوشی‌های هوشمند، کامپیوترها و تبلت‌های مطرح بازار را مورد ارزیابی قرار می‌دهد و از حیث میزان تعمیرپذیری نمره‌دهی انجام می‌دهد. متخصصان این سایت اخیرا سرفیس پرو تازه وارد یعنی Surface Pro 6 را مورد ارزیابی قرار داده‌اند و نمره تعمیرپذیری آن را ۱ از ۱۰ تعیین کرده‌اند.
این مسئله بدین معنی است که سرفیس پرو ۶ درست مانند دیگر سرفیس‌ها چالشی بزرگ برای تعمیرکاران تازه‌کار خواهد بود. آی فیکس ایت اشاره کرده که خارج کردن نمایشگر از دستگاه دشوار بوده و بسیاری از قطعات به مادربورد لحیم یا چسب‌کاری شده‌اند. این مسئله باعث شده تا تعویض رم یا پردازنده به‌صورت مجرا غیرممکن باشد.گزارش دقیق iFixit در مورد تعمیر سرفیس پرو ۶ را در ادامه می‌توانید بخوانید:

  • در هر جایی از دستگاه که از پیچ استفاده شده، استاندارد Trox به کار گرفته شده است.
  • این تبلت همچنان دارای یک جک هدست است که ماژولار و قابل تعویض است.
  • هرگونه تعمیر دستگاه نیاز به خارج کردن نمایشگر را خواهد داشت، که کاری ظریف است و نیاز به دقت بالا دارد. اتصال نمایشگر به بدنه از طریق چسب انجام گرفته است.
  • باتری دستگاه با چسب در جای خود محکم شده، کانکتور باتری نیز زیر مادربورد پین شده است. در نتیجه برای تعویض باتری لازم است تقریبا بیشتر بخش‌های دستگاه باز شود.
  • در گذشته فضای ذخیره‌سازی سرفیس پرو قابل جدا شدن بود، اما در نسخه جدید اینگونه نیست.
  • ساخت پیچیده دستگاه باعث شده تا بازکردن و سرهم کردن مجدد دستگاه در مقایسه با دیگر تبلت‌ها دشوار باشد.

سرفیس پرو ۶ در حال حاضر در ۱۰ کشور دنیا عرضه شده و تا روزهای آینده در بیشتر نقاط دنیا قابل دسترس خواهد بود.

منبع
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *