روش های فعال سازی ، حذف و لغو پیغام گیر صوتی همراه اول ، ایرانسل و رایتل

یکی از ویژگی های جالبی که اپراتورهای تلفن همراه پیغام گیر صوتی است. با فعالسازی پیامگیر صوتی یا Voice Message فرد تماس گیرنده در صورت در دسترس نبودن شما می تواند پیغام صوتی ضبط کرده و برایتان ارسال نماید. پیغامگیر صوتی که در واقع همان منشی تلفنی است، در صورت خاموش بودن تلفن همراه شما نیز کاربردی است. فعالسازی این سرویس به دلیل هزینه بالا توسط اپراتور ها به شدت توصیه می شود و بسیاری از کاربران متاسفانه پس از فعالسازی نمی توانند آن را غیرفعال کنند. امروز روش های حذف پیام گیر صوتی همراه اول ، ایرانسل و رایتل را به شما آموزش می دهیم.

راهنمای کامل فعالسازی ، حذف و لغو پیامگیر صوتی ایرانسل، همراه اول و رایتل

روش های فعالسازی و حذف پیامگیر صوتی ایرانسل یا سایر اپراتورها آسان بوده و کاربران با ارسال یک کد USSD یا پیامک براحتی می توانند آن را فعال کنند، اما این کد برای شرکت های مختلف متفاوت است. برداشتن پیغام گیر همراه اول و یا لغو پیامگیر صوتی ایرانسل نیز توسط کد یا دستورالعمل مشخصی انجام می شود، که به دلیل سیاست خاص اپراتورها کد های لغو این سرویس براحتی در دسترس کاربران قرار ندارد. شما با آموزش این مطلب می توانید علاوه بر کد حذف پیامک تبلیغاتی ایرانسل، روش های فعالسازی یا لغو سرویس پیامگیر صوتی در سرویس های مختلف را  یاد بگیرید.

چگونه فعال سازی ، غیر فعالسازی و حذف پیامگیر صوتی همراه اول را انجام دهیم؟

برای فعال سازی پیغام گیر همراه اول کافی است از سیم کارت های دائمی و اعتباری کد *۱۰*۲۴۱#برداشتن پیغام گیر همراه اول را شماره گیری نمایید. همچنین برای فعالسازی پیامگیر صوتی همراه اول کافی است کد ۲۴۱ را به شماره ۱۰ پیامک کنید. بر همین اساس تماس های شما به ۰۹۹۱۲انتقال می یابد و در صورتی که مخاطبان شما برایتان پیغام صوتی قرار دهند از طریق شماره ۰۹۹۱۲ برایتان پیامک ارسال شده و به شما اطلاع داده می شود. شما می توانید با ایت شماره تماس بگیرید و پیغام های صوتی خود را بشنوید.

مطلب مرتبط: معرفی اپلیکیشن همراه من My MCI برای استفاده آسان از خدمات همراه اول + لینک دانلود

در صورت فعال بودن سرویس پیغامگیر صوتی شما می توانید با قرار دادن تلفن همراه خود بر روی حالت تماس از دست رفته و یا حالت پرواز از افراد تماس گیرنده پیام صوتی دریافت کنید و در صورتی که شخص تماس گیرنده برای شما پیغامی ارسال نکند و یا در درحالت عدم پاسخگویی به تماس از شماره ۱۰۰۸۲ پیامکی برایتان ارسال می شود که به شما وجود یک تماس از دست رفته را اطلاع می دهد. پیغامگیر صوتی قابلیت تنظیم رمز داشته و شما می توانید با تماس با شماره ۰۹۹۱۲ برای پیامگیر صوتی خود رمز قرار دهید. اما چگونه برداشتن پیغام گیر همراه اول را مانند پشت خطی ایرانسل انجام دهیم؟

همانطور که روش های پیدا کردن کد آهنگ پیشواز همراه اول را قبلا توضیح دادیم، برای لغو پیغام گیر همراه اول لازم است  کد *۱۰**۱۰*۲۴۱#۴۱# را مجدد شماره گیری کرده و سپس عدد ۲ را وارد نمایید. همچنین می توانید با ارسال کد ۲۴۳ به عدد ۱۰ حذف سرویس پیام صوتی همراه اول را انجام دهید.

شیوه لغو پیامگیر صوتی ایرنسل و  فعالسازی پیغام گیر صوتی ایرانسل

شما می توانید برای فعالسازی سرویس پیامگیر صوتی ایرانسل به راحتی از سیم کارت های اعتباری کد *۱۴۰*۳*۱*۱# را وارد نمایید. همچنین اگر تمایل به فعالسازی سرویس ضبط پیغام در سیم کارت دائمی ایرانسل دارید، کافی است کد *۱۳۰*۳*۱*۱# را از طریق گوشی خود وارد نمایید تا هر زمان که گوشی شما خاموش بود و یا از دسترس خارج شدید مخاطبان شما به راحتی بتوانند برایتان پیغام بگذارند.

اما رفع مشکل مسدود شدن خط سیم کارت ایرانسل ، همراه اول و رایتل چگونه است؟ کد غیر فعال سازی پیغام گیر صوتی ایرانسل چیست؟ برای برداشتن پیغامگیر صوتی ایرانسل کافی است کد *۱۴۰*۳*۱*۴# را از سیم کارت اعتباری و *۱۳۰*۳*۱*۴# را از سیم کارت دائمی شماره گیری کنید. همچنین برای گوش دادن به پیام های صوتی ایرانسل شما باید با عدد ۷۱۰ تماس بگیرید. نکته درباره این پیغام ها این است که تا ۷ روز پس از مدت زمان ضبط برای شنیدن باقی می مانند و در صورتی که پیغام صوتی را ذخیره کنید این مدت زمان به ۱۰ روز افزایش پیدا می کند.

حذف صندوق پیام گیر صوتی رایتل با کدام شماره است؟

 اگرچه اپراتور رایتل هنوز امکان پیامگیر صوتی رایتل را برای کاربران فعال نکرده است اما به زودی شاهد اعلام کد مشخصی برای حذف پیام گیر صوتی رایتل خواهیم بود. اما شما می توانید انتقال تمامی تماس‌‌های عادی، اشغالی خط، عدم پاسخگویی و عدم دسترسی را از طریق بخش تنظیمات تماس در پنل رایتل انجام دهید.

همچنین بخوانید:

۷ ترفند برای حذف یا لغو آهنگ پیشواز ایرانسل ، همراه اول و رایتل

منبع

برای ورود به کانال تلگرام روژان کلیک کنید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *