تعبیر خواب سوره توبه

تعبیر خواب سوره توبه – خواندن سوره توبه در خواب چه تعبیری دارد؟

تعبیر خواب سوره توبه و خواندن آن در خواب بنابه گفته محمد بن سیرین توبه نصوح و به روایت امام صادق (ع) مقبولیت و محبوبیت در بین عموم مردم برای بیننده خواب است. با روژان همراه شوید.

سوره توبه نهمین سوره قرآن کریم و دارای ۱۲۹ آیه است. تمامى سوره توبه در مدینه نازل شده و برخى گفته‌اند: جز دو آیه آن یعنى آیه: «لَقَدْ جاءَکُمْ…» تا آخر سوره در مدینه نازل شده است. سوره توبه در سال نهم هجرت نازل شد و فتح مکه در سال هشتم بود و حجة الوداع سال دهم و مجاهد و قتاده گفته‌اند: آخرین سوره‌اى که در مدینه بر رسول خدا صلى اللَه علیه و آله نازل شد همین سوره مبارکه بود. جابر مغربی در رابطه با دیدن آیات قرآن در خواب می‌گوید: اگر در خواب هر آیه‌ای که خوانده باشی، تفسیر آن آیه، تعبیر خواب تو می‌باشد.

تعبیر خواب سوره توبه

ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی سورۀ توبه می‌خوانی، «توبه نصوح» می‌کنی.
ابراهیم کرمانی می‌گوید: نتیجه کار تو خوب و خیر می‌باشد.
امام صادق (ع) می‌فرمایند: در بین مردم مورد قبول و محبوب می‌شوی.

اسامی دیگر سوره توبه

سوره توبه تنها سوره‌ای است در قرآن که با بسم الله الرحمن الرحیم آغاز نمی‌گردد. برای این سوره چندین نام (۱۴ نام) برشمرده‌اند که در میان آن‌ها دو نام مشهورترند: برائت و توبه. «برائت» که در بیشتر روایات آمده، برگرفته از آیه نخست است و «توبه» که در بعضی از روایات به آن اشاره شده، به این دلیل است که در این سوره آیات متعددی درباره توبه آمده است. دیگر نام‌های سوره برائت: فاضِحَه (رسواکننده)، مُخزیه (خوارکننده)، مبعثره (کاونده)، حافره (آشکارکننده)، منقره (افشاکننده)، مشرّده (پراکنده‌کننده) و منکله (عذاب‌کننده).
خوانندگان گرامی می‌توانند نظرات و پیشنهادات خود را در انتهای همین صفحه با دیگر کاربران به اشتراک گذارند.
منابع: تعبیرستان/ دانشنامه اسلامی اهل البیت علیهم السلام

منبع
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *