آموزش پین کردن سایت به تسک بار در ویندوز 10

آموزش پین کردن سایت به تسک بار در ویندوز ۱۰

آموزش پین کردن سایت به تسک بار در ویندوز ۱۰: اگر ویندوز ۱۰ خود را به نسخه Fall Creators به‌روزرسانی کنید، با یک ویژگی جدید کوچک اما بسیار مفید در مرورگر Edge روبه‌رو خواهید شد.

سایت‌های خود را با Edge به تسک بار پین کنید

اگر مکررا از سایت‌های خاصی استفاده می‌کنید، می‌توانید با استفاده از این مرورگر سایت مورد نظر را به تسک‌بار پین کنید. برای انجام این کار ابتدا صفحه مورد نظر خود را باز کنید، سپس در قسمت Edge menu بر روی Pin this page to the taskbar کلیک نمایید. به این ترتیب شما لینکی مستقیم برای ورود به سایت مورد علاقه خود ایجاد کرده‌اید که برای هر بار باز کردن آن تنها به یک کلیک احتیاج خواهید داشت. البته گزینه دیگری نیز برای کاربران وجود دارد که آن پین کردن سایت به‌عنوان یک کاشی بر روی صفحه Start menu است؛ برای انجام این کار پس از باز کردن Edge menu بر روی Pin this page to Start کلیک کنید.

آموزش پین کردن سایت به تسک بار در ویندوز 10

پین کردن سایت به تسک بار با دیگر مرورگرها

صرف نظر از مرورگر پیش‌فرض سیستم، صفحه پین شده شما تنها با مرورگر اج باز خواهد شد و مایکروسافت این ویژگی را برای دیگر مرورگرها گسترش نداده است، اما این به معنای غیرممکن بودن انجام این کار با دیگر نرم‌افزارها نیست.

مطلب مرتبط: مهمترین کلیدهای میانبر مرورگر اج در ویندوز ۱۰

برای مثال کروم را در نظر بگیرید. سایت مورد نظر خود را با کروم باز کنید و URL آن را انتخاب کنید و سپس بکشید و بر روی صفحه دسکتاپ رها کنید تا میانبری برای آن ایجاد شود. حال میانبر ایجاد شده را بکشید و بر روی تسک‌بار رها کنید تا به‌صورت خودکار به تسک‌بار پین شود.

آموزش پین کردن سایت به تسک بار در ویندوز 10

برای حذف سایت‌های پین شده نیز تنها کافیست بر روی آن کلیک راست کرده و گزینه Unpin from taskbar را انتخاب کنید. اگر هنوز به‌روزرسانی مذکور برای سیستم عامل شما ارائه نشده است یا تمایلی برای دریافت و نصب آن ندارید، می‌توانید با روش گفته شده این کار را انجام دهید.

همچنین بخوانید:

چگونه حالت تمام صفحه مرورگر اج را فعال کنیم؟

منبع

برای ورود به کانال تلگرام روژان کلیک کنید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *