چگونه اطلاعات مصرف ترافیک در ویندوز 10 را ریست کنیم؟

چگونه اطلاعات مصرف ترافیک در ویندوز ۱۰ را ریست کنیم؟

یکی از قابلیت های ویندوز ۱۰ نمایش جزییات مصرف ترافیک نرم افزار ها به صورت ماهانه است. این قابلیت در قسمت تنظیمات، بخش Network & Internet و در منوی Data Usage واقع شده است. اما، گاهی کاربران ویندوز می‌خواهند مصرف خود را از یک بازه زمانی به بعد کنترل کنند. در این صورت چکار کنند؟ یکی از نقاط قوت به روز رسانی فال کریترز ویندوز ۱۰، افزوده شدن قابلیت بازنشانی یا ریست مصرف ترافیک اینترنت به این بخش از تنظیمات است. در ادامه با ما همراه باشید.

آن دسته از کاربرانی که بسته اینترنتی با ترافیک محدود دارند، به سادگی و از طریق بخش مصرف دیتای ویندوز ۱۰، استفاده ماهیانه خود را مشاهده و کنترل می‌کنند. این قسمت اطلاعات مصرف ترافیک حجمی نرم افزار ها را به صورت مرتب شده به ترتیب میزان مصرف نمایش می‌دهد و به شما می گوید که هر نرم افزار در یک ماه گذشته از کدام شبکه اینترنتی چه مقدار از ترافیک شما را مصرف کرده است.

هرچند که این تنظیمات در هر ۳۰ روز یک بار صفر می‌شوند و مصرف را از ابتدا محاسبه می‌کنند، اما شاید دوره های ۳۰ روزه با دوره های اینترنتی شما یکسان نباشند و یا حتی نیاز به کنترل ترافیک داشته باشید. از به‌روزرسانی فال کریترز ویندوز ۱۰ به بعد، کاربران ویندوز می‌توانند در هر زمانی اطلاعات مصرف دیتای خود را بازنشانی کنند تا در هر زمان، شروع مجددی بر کنترل میزان مصرف خود داشته باشند.

مطلب مرتبط: چگونه جزییات مصرف اینترنت تلگرام را ریست کنیم؟

ریست کردن اطلاعات مصرف ترافیک در ویندوز ۱۰

برای این کار، طبق مراحل گفته شده عمل کنید:

    در ابتدا وارد بخش تنظیمات رایانه خود شوید.

    روی قسمت Network & Internet کلیک کنید.

    وارد بخش Data usage شوید.

    روش گزینه View usage details کلیک کنید.

چگونه اطلاعات مصرف ترافیک در ویندوز 10 را ریست کنیم؟

    سپس روی گزینه Reset usage stats کلیک کنید تا اطلاعات مصرف شما صفر شود.

چگونه اطلاعات مصرف ترافیک در ویندوز 10 را ریست کنیم؟

زمانی که شما مراحل بالا را به خوبی طی کنید، اطلاعات میزان مصرف شما بازنشانی خواهد شد و برای یک دوره سی روزه دیگر مجددا مصرف اینترنت شما را ارزیابی خواهد کرد و به شما نمایش خواهد داد.

همچنین، اگر شما از یک بسته اینترنتی با ترافیک محدود استفاده می‌کنید، ما به شما پیشنهاد می‌دهیم که کانکشن خود را به عنوان Metered Connection به ویندوز معرفی کنید تا به صورت خودکار مصرف اینترنت را کنترل کند.

همچنین بخوانید:

چطور می‌توانیم مصرف اینترنت سیم کارت در آیفون و آیپدهای اپل را کاهش دهیم؟

منبع

برای ورود به کانال تلگرام روژان کلیک کنید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *