ویژگی لایو لوکیشن Live Location به اپلیکیشن واتس اپ اضافه شد

قابلیت اشتراک زنده لوکیشن کاربر در واتس اپ یا لایو لوکیشن (Live Location)، امکان جدیدی است که به زودی به این اپلیکیشن پیام رسان محبوب اضافه خواهد شد.

قابلیت اشتراک زنده لوکیشن واتس اپ در هفته‌های آینده برای کاربران اندروید و آی او اس فعال می‌شود. توسعه‌دهندگان واتس اپ ضمن تایید این خبر عنوان کرده‌اند گوشی ها و تبلت های اندرویدی و iOS این ویژگی را به صورت تدریجی دریافت خواهند کرد.

قابلیت اشتراک زنده لوکیشن کاربر در واتس اپ چگونه عمل می‌کند؟

لایو لوکیشن واتس اپ عملکردی مشابه اشتراک گذاری موقعیت زنده تلگرام دارد که چند روزی از انتشار آن می‌گذرد. کاربران با استفاده از این ویژگی قادر خواهند بود مکان فعلی خود را به صورت لحظه به لحظه با دوستان و خانواده به اشتراک بگذارند. این امکان به صورت سرتاسری رمزگذاری شده و این توانایی را به کاربران می‌دهد تا کنترل کاملی بر اشخاص بیننده مکان و مدت‌ زمان این اشتراک‌گذاری داشته باشند.

مطلب مرتبط: آپدیت جدید تلگرام ۴٫۴ / به اشتراک گذاری موقعیت زنده، پلیر جدید و بیشتر

اگر شما به صورت روزانه در این پیام رسان پیام رد و بدل می‌کنید، پس مشکلی با نحوه استفاده از قابلیت اشتراک زنده لوکیشن کاربر نخواهید داشت. کافی‌ است با ورود به صفحه چت با یک شخص و یا یگ گروه، گزینه Location را انتخاب کرده و از آنجا، Share Live Location را بزنید.

پس از این کار، می‌توانید مدت‌ زمان اشتراک گذاری مکان خود را وارد کرده و اشخاصی که تمایل دارید مکان لحظه‌ای شما را بدانند، انتخاب کنید. از نکات قابل توجه این ویژگی این است که اگر بیش از یک کاربر در آن چت و یا گروه مکان زنده خود را به اشتراک بگذارند، همه این مکان‌ها بر روی همان نقشه قابل رویت خواهد بود.

قابلیت اشتراک زنده لوکیشن واتس اپ آپدیتی از سوی سرور بوده و شما به انجام عملیاتی خاص و یا آپدیت اپلیکیشن واتس اپ جهت فعال‌کردن آن نیاز ندارید. تنها کافی‌ است در روزهای آینده، واتس اپ خود را چک کرده تا از فعال‌ شدن آن مطمئن شوید.

همچنین بخوانید:

آموزش جستجوی مکالمه در اپلیکیشن واتس اپ

منبع

برای ورود به کانال تلگرام روژان کلیک کنید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *