چگونه از قابلیت لایو لوکیشن تلگرام Live Location استفاده کنیم؟

چگونه از قابلیت لایو لوکیشن تلگرام Live Location استفاده کنیم؟

نسخه جدید تلگرام تلگرام ۴٫۴ یک قابلیت جالب تحت عنوان لایو لوکیشن Live Location را ارائه می‌کند که به موجب آن کاربران می‌توانند به صورت زنده موقعیت مکانی خود را اشتراک گذاری کنند. در این مقاله قصد داریم به آموزش کار یا استفاده از لایو لوکیشن تلگرام Live Location بپردازیم. با ما همراه باشید.

تلگرام به تازگی با انتشار یک آپدیت جدیدترین نسخه اپلیکیشن پیام رسان خود را منتشر کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جدیدترین نسخه تلگرام و ویژگی های جدید آن به مقاله آپدیت تلگرام ۴٫۴ مراجعه کنید. اگرچه آپدیت تلگرام ۴٫۴ چندین قابلیت جدید را برای کاربران به ارمغان می‌آورد، اما در بین آن ها قابلیت لایو لوکیشن Live Location یکی از جالب ترین موارد است.

به موجب قابلیت لایو لوکیشن تلگرام Live Location، کاربران این اپلیکیشن پیام رسان می‌توانند به صورت زنده موقعیت مکانی خود را با دیگر کاربران اشتراک گذاری کنند.

آموزش استفاده از قابلیت لایو لوکیشن Live Location در تلگرام ۴٫۴

به منظور اشتراک گذاری زنده موقعیت مکانی خود با سایر کاربران در تلگرام باید به شرح زیر عمل کنید:

چگونه از قابلیت لایو لوکیشن تلگرام Live Location استفاده کنیم؟

    قبل از هر کار باید تلگرام خود را به نسخه ۴٫۴ آپدیت کنید.

    سپس تلگرام را اجرا و وارد پنجره گفتگوی مورد نظرتان شوید. این پنجره گفتگو می‌تواند یک پنجره انفرادی یا مربوط به گروه باشد.

    آیکون با نماد “گیره” را از نوار زیرین صفحه و سمت راست آن انتخاب کنید تا دستور ارسال فایل صادر شود.

    گزینه “Location” را انتخاب کنید.

    گزینه قرمز رنگ Share My Love Location For را انتخاب کنید.

چگونه از قابلیت لایو لوکیشن تلگرام Live Location استفاده کنیم؟

    مدت زمانی که تمایل دارید موقعیت مکانی شما به صورت زنده با کاربر یا کاربران مورد نظر اشتراک گذاری شود را از لیست سه گزینه‌ای ارائه شده انتخاب کنید. این مدت زمان می‌تواند برابر با ۱۵ دقیقه، ۱ ساعت یا ۸ ساعت در نظر گرفته شود. به یاد داشته باشید که لغو اشتراک گذاری موقعیت مکانی در هر زمان که تمایل داشته باشید امکانپذیر خواهد بود. بعد از انتخاب مدت زمان مورد نظرتان باید گزینه Share را لمس کنید.

چگونه از قابلیت لایو لوکیشن تلگرام Live Location استفاده کنیم؟

مشاهده خواهید کرد که موقعیت مکانی شما به صورت زنده و با استفاده از قابلیت لایو لوکیشن تلگرام Live Location برای کاربر مورد نظر نمایش داده می‌شود.

توقف اشتراک گذاری زنده موقعیت مکانی در تلگرام لایو لوکیشن

بعد از فعال سازی قابلیت لایو لوکیشن تلگرام Live Location و اشتراک گذاری موقعیت مکانی خود، هر زمان که تمایل داشته باشید قادر به غیرفعال کردن آن خواهید بود. بدین منظور باید مراحل زیر را طی کنید:

چگونه از قابلیت لایو لوکیشن تلگرام Live Location استفاده کنیم؟

    اپلیکیشن تلگرام را اجرا کنید.

    وارد پنجره گفتگویی که موقعیت مکانی شما در آن به صورت زنده اشتراک گذاری شده شوید.

    نقشه ای که موقعیت مکانی شما در آن نمایش داده شده را لمس کنید.

    گزینه قرمز رنگ Stop Sharing Location را از بخش زیر صفحه انتخاب کنید.

به همین سادگی اشتراک گذاری زنده موقعیت مکانی شما در تلگرام غیر فعال می‌شود. بار دیگر اشاره می‌کنیم که برای استفاده از قابلیت لایو لوکیشن تلگرام Live Location و اشتراک گذاری زنده موقعیت مکانی خود در این مسنجر محدود به چت های انفرادی نیستید و امکان اشتراک گذاری زنده موقعیت مکانی در گروه های تلگرام هم وجود دارد.

منبع

برای ورود به کانال تلگرام روژان کلیک کنید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *