چگونه با آیفون X کار کنیم

چگونه با آیفون X کار کنیم و جایگزین دکمه هوم در این گوشی کدام است؟

شاید این سوال برای شما هم ایجاد شده باشد که با حذف دکمه هوم از آیفون X چگونه می‌توانیم کارهایی که توسط این دکمه در آیفون ها انجام می‌شوند را در این گوشی انجام دهیم؟ در این مقاله قصد داریم به آموزش کار با آیفون X و معرفی جایگزین های دکمه هوم در این گوشی بپردازیم. با ما همراه باشید.

اپل امسال از سه آیفون جدید رونمایی کرد که یکی از آن ها آیفون X بود. آیفون ایکس در مقایسه با سایر آیفون های اپل تفاوت های عمده‌ای دارد که دو نمونه از اصلی ترین آن ها مربوط به بهره‌مندی دستگاه از نمایشگر بدون حاشیه و حذف دکمه هوم از آن می‌شود.

همانطور که گفتیم اپل دکمه هوم را از آیفون X حذف کرده است، اما با حذف این دکمه از آیفون ایکس چگونه کارهایی که پیش از این در آیفون های پیشین با استفاده از این دکمه قابل انجام بودند را در آیفون X انجام دهیم؟ به عنوان مثال چگونه می‌توانیم در آیفون X از یک اپلیکیشن به صفحه اصلی بروید یا مابین اپلیکیشن های مختلف جهش داشته باشیم؟

آموزش کار با آیفون X : روشن کردن نمایشگر

چگونه با آیفون X کار کنیم

در آیفون های قبلی به سه روش قادر به روشن کردن نمایشگر دستگاه بودیم. روش اول مربوط به فشردن دکمه پاور (Power) می‌شد. روش دوم مربوط به برداشتن آیفون و گرفتن آن در جلوی صورت کاربر می‌شد و در روش سوم برای روشن کردن نمایشگر گوشی از فشردن دکمه هوم (Home) استفاده می‌شد. اما با حذف دکمه هوم از آیفون ایکس دیگر نمی‌توانید با لمس این دکمه نمایشگر دستگاه را روشن کنید. روش جایگزین انجام این کار در آیفون X آن است که با انگشت خود یک بار بر روی نمایشگر خاموش و سیاه آن ضربه لمسی بزنید

آموزش کار با آیفون X : ورود به هوم اسکرین

چگونه با آیفون X کار کنیم

برای ورود به هوم اسکرین در آیفون های پیشین اپل کافی بود که دکمه هوم را فشار می‌دادید، اما در آیفون X برای انجام این کار کافیست که انگشت خود را بر روی لبه زیرین نمایشگر قرار داده و به سمت بالا بکشید. این یکی از ترفندهای کار با آیفون ایکس محسوب می‌شود.

آموزش کار با آیفون X : قفل گشایی از نمایشگر

چگونه با آیفون X کار کنیم

دکمه هوم آیفون ها از اسکنر انگشت هم بهره می‌برد، بنابراین کاربران برای آنلاک کردن صفحه نمایش دستگاه کافی بود که انگشت خود را بر روی دکمه هوم قرار می‌دادند. به همین سادگی نمایشگر آیفون آنلاک می‌شد. اما با حذف دکمه هوم از آیفون X دیگر نمی‌توانید از این ویژگی استفاده کنید. اپل بدین منظور قابلیت جدیدی با عنوان Face ID را معرفی کرد که به موجب آن چهره کاربر اسکن و شناسایی می‌شود. پس برای آنلاک کردن نمایشگر در آیفون ایکس کافیست که آن را جلوی صورت خود بگیرید.

آموزش کار با آیفون X : خروج از برنامه ها به هوم اسکرین

چگونه با آیفون X کار کنیم

در نسخه های قبلی آیفون برای خروج از برنامه ها کافی بود که دکمه هوم را یک بار فشار دهید. به این صورت از برنامه خارج و وارد هوم اسکرین می‌شدید. اما کار با آیفون X کمی جالب تر از قبل است. در آیفون ایکس برای خروج از اپلیکیشن ها به هوم اسکرین باید انگشت خود را بر روی لبه زیرین نمایشگر دستگاه قرار دهید و به سمت بالا بکشید و وقتی به وسط نمایشگر رسیدید انگشت خود را از روی نمایشگر بردارید.

آموزش کار با آیفون X : مولتی تسکینگ و جهش مابین برنامه ها

چگونه با آیفون X کار کنیم

در آیفون ایکس برای انجام مولتی تسکینگ و جهش مابین اپلیکیشن های اخیر کافیست انگشت خود را بر روی لبه زیرین نمایشگر قرار داده و تا نیمه صفحه به سمت بالا بکشید. سپس انگشت خود را بروی چند لحظه در همین قسمت از نمایشگر نگه داشته و از روی آن بر ندارید. به این صورت لیست اپلیکیشن های اخیر نمایان می‌شود و می‌توانید مابین برنامه های مد نظرتان جهش داشته باشید. این مسئله هم یکی دیگر از ترفندهای کار با آیفون X اپل محسوب می‌شود.

آموزش کار با آیفون X : اجرای سیری

چگونه با آیفون X کار کنیم

برای اجرای سیری و تعامل صوتی با آن هم در آیفون X نیازی به فشردن دکمه هوم ندارید. بدین منظور کافیست دکمه پاور را در لبه سمت راست گوشی فشرده و کمی نگه دارید.

آموزش کار با آیفون X : تایید پرداخت اپل پی

چگونه با آیفون X کار کنیم

برای تایید پرداخت ها در آیفون های مجهز به دکمه هوم کافیست که انگشت خود را بر روی این دکمه قرار دهید، اما در آیفون X خبری از دکمه هوم نیست و برای تایید پرداخت ها کافیست که به قابلیت Face ID تکیه کنید. بدین منظور در زمان نیاز به تایید پرداخت، آیفون X را در جلوی صورت خود بگیرید تا پرداخت تایید و انجام شود.

منبع

برای ورود به کانال تلگرام روژان کلیک کنید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *