چطور در iOS 11 به جای فرمت های HEIF و HEVC از JPG و MP4 استفاده کنیم؟

در iOS 11 فایل‌های تصویری و ویدیویی دیگر با فرمت‌های شناخته شده قبلی رمزنگاری نمی‌شوند. به جای فرمت تصویری JPG و فرمت ویدیویی MP4، به ترتیب از فرمت های HEIF و HEVC استفاده می‌شود که می‌توانند با حجمی برابر نصف اندازه فرمت‌های یاد شده، کیفیت مشابهی ارائه نمایند.

انکودینگ فایل‌ها با این دو فرمت جدید نیازمند توان پردازشی بالایی از طرف دستگاه است؛ به همین خاطر است که تنها گوشی‌های آیفون ۷، ۷ پلاس، ۸، ۸ پلاس، X و نسل جدید آی‌پد پروها توانایی استفاده از این فایل‌ها را دارند. و البته باید ذکر کرد که این قابلیت جدید تنها بر روی تصاویر و ویدیوهای گرفته شده توسط iOS 11 اعمال می‌شود و این سیستم عامل تغییری بر روی فایل‌های گرفته شده قبلی نمی‌دهد.

در ظاهر عملکرد HEIF و HEVC بسیار عالی است، اما در عمل این دو فرمت هنوز به صورت گسترده توسط دیگر نرم‌افزارها پشتیبانی نمی‌شوند. به‌عنوان مثال برای ویرایش فایل‌هایی با فرمت‌های یاد شده در مک، باید سیستم عامل خود را به High Sierra ارتفا دهید. ویندوز ۱۰ نیز هنوز سازگاری لازم برای اجرای این فایل‌ها را ندارد.

اگر تمایل دارید ویدیوها و تصاویر خود را با فرمت‌های سازگارتری ثبت و ضبط کنید، لازم است تا تغییرات کوچکی در تنظیمات گوشی آیفون خود بوجود آورید؛ برای این کار به آدرس Settings > Camera > Format رفته و Most Compatible را به جای High Efficiency انتخاب کنید.

iOS 11 به جای فرمت های HEIF و HEVC از JPG و MP4

iOS 11 به جای فرمت های HEIF و HEVC از JPG و MP4

منبع

برای ورود به کانال تلگرام روژان کلیک کنید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *