کاهش قیمت پراید

آیا با کاهش قیمت پراید قیمت ها تثبیت می شود؟

قیمت پراید که در هفته‌های گذشته به مهم‌ترین و جذاب‌ترین خبر رسانه‌های مختلف و شبکه‌های اجتماعی تبدیل شده بود و حتی رکوردهای ۴۰ و ۴۵ میلیون تومان را در نوردیده بود حالا به قیمت‌های رسمی کارخانه نزدیک شده، و بازار با کاهش قیمت پراید مواجه شده است. گزارش‌ها از بازار‌های مختلف نشان می‌دهد حتی معاملات زیادی در قیمت‌های زیر ۳۰ میلیون تومان انجام شده که نشان از متعادل شدن بازار و رسیدن به یک قیمت متعادل و نزدیک به قیمت مد نظر کارخانه دارد. با روژان همراه شوید.

گروه خودروسازی سایپا که در روزهای آتی قیمت جدید محصولات خود را اعلام خواهد کرد و شنیده‌ها از افزایش قیمت حدود ۲۰ تا ۲۵ درصدی محصولات خبر می‌دهند، در حالی پیرامون قیمت پراید و دیگر محصولاتش رایزنی می‌کند که دست بالای این شرکت برای تعیین قیمت خودروها تا حدودی از بین رفته و مسئولین وزرات صنعت تمایلی به افزایش قیمت‌های شایعه شده در هفته‌های گذشته ندارند!

پراید قیمت بروز پراید قیمت پراید در سوریه و عراق قیمت روز پرایدگزارش‌ها از وضعیت بازار نشان می‌دهد که قیمت پراید در مدل های ۱۳۱ و ۱۳۲ بعضا به حوالی ۲۸ و ۲۹ میلیون تومان رسیده و فروشندگانی که در قیمت‌هایی پایین‌تر اقدام به خرید این خودرو کرده‌اند به دلیل ترس از کاهش بیشتر اقدام به فروش و به سود حداقلی موجود کفایت می‌کنند.

سعید موتمنی رییس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودروی تهران در مصاحبه‌ای پیرامون وضعیت قیمت خودرو گفت: در حال حاضر و پس از روند کاهشی قیمت خودرو در بازار شاهد آن هستیم که قیمت پراید ۱۳۱ پس از مدت‌ها به زیر ۳۰ میلیون تومان رسیده و سایپا ۱۱۱ نیز با افت قیمت قابل توجه در حال حاضر با نرخ ۳۴ میلیون تومان در حال معامله است.

قیمت پرایدوی در ادامه افزود: این کاهش قیمت در اکثر خودروها جاری بوده و به طور مثال در پژو ۴۰۵ پس از مدت‌ها شاهد قیمت زیر ۵۰ میلیون تومان هستیم و در حال حاضر با قیمت ۴۹ میلیون تومان در حال معامله است. در خودروهای مونتاژ داخل مانند پژو ۲۰۰۸ نیز شاهد کاهش قیمت ۱۰ تا ۳۰ میلیون تومان هستیم. این کاهش قیمت‌ها به دلیل ورود خودروهایی است که برای افزایش قیمت‌ها توسط فروشندگان احتکار شده بود و با وضعیت پیش آمده عملا وارد بازار شده‌اند. در صورتی که روند کاهش قیمت نرخ ارز ادامه دار باشد قطعا در قیمت خودروها موثر بوده و شاهد کاهش هر چه بیشتر قیمت خودرو در بازار خواهیم بود.

منبع
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *