اینتل غول‌های جدید Core i۹ را معرفی کرد

همانطور که می دانید، در روز گذشته اینتل اقدام به معرفی ۳ پلتفرم جدید و شارژ آنها با CPUهای جدید کرد؛ پس از معرفی رسمی ۳ پردازنده نسل نهم (WhiskyLake) اینک نوبت به پردازنده های سری Core X رسیده است تا رقبای جدید نسل دوم پردازنده های AMD Threadripper را راهی بازار سازند. CPUهای جدید Basin Falls، در ۷ مدل معرفی شده و دارای حداقل ۸ و حداکثر ۱۸ هسته هستند.

همچنین امتیازی که اینتل در سری WhiskyLake و Core X های جدید به نسبت رقیب خود حفظ کرده است، توان حرارتی پایین تر و ابعاد Die کوچکتر است. هر چند که قیمت محصولات تازه وارد این شرکت، هنوز مقداری بالاتر از رقیب سرخ خود است.

پردازنده های جدید Core i9 از توان حرارتی حداکثر ۱۶۵ وات بهره برده و فرکانس بومی DDR4 در آنها بدون در نظر گرفتن اورکلاک رم، به ۲۶۶۶ مگاهرتز می رسد. پردازنده های Core X تماما از ۶۸ مسیر PCIe 3.0 پشتیبانی می کنند که ۴ مسیر بیش از مدل های مشابه از AMD است؛ همچنین ۲۴ خط دیگر نیز توسط چیپست (PCH) های آنها در اختیار سازندگان مادربرد قرار می گیرد.

اینتل غول‌های جدید Core i۹ را معرفی کرد

اینتل غول‌های جدید Core i۹ را معرفی کرد

هر ۳ پلتفرم جدید Intel در برابر آسیب های امنیتی Spectre و Meltdown مصون بوده و بالاخره اینتل هم دست به کار شده و محصولات جدید خود را با رقیب مقایسه کرده است؛ به گفته این شرکت پردازنده Core i9-9980XE با قیمت ۱۹۷۹ دلار که از ۱۸ هسته و ۳۶ رشته بهره می برد، در آزمایش ها بسیار بهتر از رقبای خود ظاهر شده است؛ این محصول تا ۲۷ درصد در رندرینگ ۳D، تا ۱۰۷ درصد در ویرایش و ساخت ویدئو، و تا ۱۳ درصد در ساخت بازی های کامپیوتری سریع تر است.

وضعیت معماری HCC برای مدل هایی با بیش از ۱۸ هسته و LCC نیز برای مدل هایی با بیش از ۱۰ هسته، مورد استفاده قرار گرفته است.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *