Database First

آموزش روش Database First در Entity Framework Core

روش Database First چیست؟ چگونه از روش Database – First در ASP.NET Core 2 استفاده کنیم ؟ چگونه عملیات درج ، آپدیت و ویرایش اطلاعات را در روش Database First انجام دهیم؟ با ما همراه شوید.

بخش ۱ : Entity Framework Core چیست ؟
بخش ۲ : آموزش افزودن Entity Framework Core 2.2 به پروژه
بخش ۳ : آموزش روش Database First در EF Core 2.2 (همین مقاله)

آموزش روش DataBase First

در روش Database First ، یک دیتابیس آماده داریم و این دیتابیس به یکسری کلاس ها تبدیل می شود. به ازای هر جدول از دیتابیس یک کلاس ایجاد می شود و ستون های هر جدول Property های این Class را تشکیل می دهند.

ابتدا یک دیتابیس به نام StudentDB در نرم افزار SQL Server ایجاد می کنیم. این دیتابیس شامل سه جدول به نام های Student ، Course و Student_Course می باشد همانند تصویر زیر

روش Database-First در EF Core

 

حالا برای تبدیل دیتابیس StudentDB به کلاس های مدل ، دستور زیر را در پنجره ی Package Manager Console وارد نموده و دکمه Enter را بزنید تا این دستور اجرا شود.

Scaffold-DbContext "Server=(local);Database=StudentDB;Trusted_Connection=True;" Microsoft.EntityFrameworkCore.SqlServer -OutputDir Models

در دستور بالا بعد از Scaffold-DbContext ، رشته اتصال یا Connection String رو تعریف کردیم و در انتهای دستور هم از output Models- استفاده کردیم تا کلاس های مربوط به دیتابیس در پوشه Models ایجاد شوند.

بعد از اجرای دستور بالا کلاس های Student ، Course ، StudentCourse و StudentDBContext به پوشه Models اضافه می شوند.

آپدیت کردن کلاس های دیتابیس در روش Database – First

چنانچه در SQL Server ، تغییری در دیتابیس خود ایجاد کردید می توانید با وارد کردن دستور زیر در پنجره ی Package Manager Console کلاس های مربوط به دیتابیس خود را آپدیت کنید.

Scaffold-DbContext "Server=(local);Database=StudentDB;Trusted_Connection=True;" Microsoft.EntityFrameworkCore.SqlServer -OutputDir Models -Force

افزودن کدهای درج ، حذف ، ویرایش و نمایش اطلاعات به Controller

حالا یک کنترلر به پروژه اضافه کنید نوع کنترلر را MVC Controller With Views , using Entity Framework انتخاب کرده و روی Add کلیک کنید.

آموزش EF Core - افزودن کنترلر

حالا در پنجره باز شده بر از قسمت Model Class نام کلاسی که می خواهید کدهای مربوط به عملیات درج ، حذف ، ویرایش و نمایش اطلاعات برای آن در Controller ایجاد شود را انتخاب کنید ، از قسمت Data context class نام کلاس Context را انتخاب نموده که نام کلاس context پروژه StudentDBContext هست و در قسمت Controller name هم می توانید نام کنترلر را تغییر دهید ، سپس بر روی دکمه Add کلیک کنید تا این کنترلر به همراه کدهای عملیات درج ، حذف ، ویرایش و نمایش اطلاعات برای شما ایجاد شود.

روش Database First - ایجاد کنترلر

 

میزفا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *