چگونه در برنامه مپ iOS 11 زوم تک دست انجام دهیم؟

چگونه در برنامه مپ iOS 11 زوم تک دست انجام دهیم؟

به موجب آپدیت iOS 11 امکان زوم کردن در نقشه برنامه Maps آیفون و آیپد های اپل با استفاده از یک روش جدید تک دست فراهم شده است. در این مقاله قصد داریم به آموزش زوم تک دست در برنامه Maps با استفاده از روش جدیدی که در iOS 11 ارائه شده بپردازیم. با ما همراه باشید.

حتما با روش های زوم کردن یا بزرگنمایی نقشه در برنامه Maps آیفون و آیپد های اپل آشنا هستید. در نسخه های قبلی سیستم عامل iOS می‌توانستید با قرار دادن دو انگشت خود بر روی نمایشگر و کشیدن آن ها به سمت یکدیگر یا دور کردن آن ها از یکدیگر دستور بزرگنمایی و (Zoom In) و کوچکنمایی (Zoom Out) را صادر کنید. همچنین دو بار ضربه زدن پیاپی بر روی نمایشگر دستگاه هم از دیگر روش های زوم تک دست در برنامه Maps بود.

اما در iOS 11 روش دیگری هم بدین منظور ارائه شده است که بسیار کاربردی‌‌تر از دو روش دیگر خواهد بود. حتما مطلع هستید که iOS 11 به تازگی منتشر شده و کاربران آیفون ها و آیپد های مجهز به سری پردازنده های ۶۴ بیتی قادر به نصب آن خواهند بود.

روش جدید زوم تک دست در برنامه Maps در iOS 11

به منظور استفاده از روش جدید زوم تک دست در برنامه Maps در iOS 11 به شرح زیر عمل کنید:

برنامه Maps را اجرا کنید.

در حالی که گوشی را با یک دست گرفته‌اید، با انگشت خود دو بار پیاپی بر روی نمایشگر ضربه لمسی بزنید و انگشتتان را از روش صفحه نمایش برندارید.

حالا انگشت خود که بر روی نمایشگر قرار دارد را به سمت بالا یا پایین صفحه سر دهید. مشاهده خواهید کرد که دستور زوم این (بزرگنمایی) و زوم اوت (کوچکنمایی) صادر می‌شود.

چگونه در برنامه مپ iOS 11 زوم تک دست انجام دهیم؟

بنابراین با روش جدید زوم تک دست در برنامه Maps که به موجب آپدیت iOS 11 در اختیارتان قرار داده می‌شود آشنا شدید.

همچنین بخوانید:

 آموزش تصویری فیلمبرداری از صفحه آیفون در iOS 11

منبع

برای اطلاع از جدیدترین مطالب سایت به کانال تلگرام روژان کلیک کنید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *