۱۰۰ خواننده برتر تاریخ / بیتلز، مدونا و التون جان در صدر

بیلبورد در شصتمین سالگرد فعالیتش لیست صد ۱۰۰ خواننده برتر تاریخ را منتشر کرد که در این لیست بیتلز، مدونا و التون جان در صدر قرار گرفته‌اند. با ما همراه شوید.

 

۱۰۰ خواننده برتر تاریخ / بیتلز، مدونا و التون جان در صدر

 

مجله بیلبورد ۴ آگوست ۱۹۵۸ پایه‌گذاری شد و از همان زمان با پوشش اخبار دنیای موسیقی و انتشار لیست صد آهنگ داغ و ۲۰۰ آلبوم برتر هفته توانست خودش را به‌عنوان یکی از مراجع رسمی به علاقه‌مندان موسیقی معرفی کند. 
این مجله در شصتمین سالگرد تأسیسش تصمیم گرفته لیستی از صد هنرمند برتر همه ادوار (از ۱۹۵۸ تا ۲۰۱۸) معرفی کند. این لیست بر اساس میزان موفقیت هنرمندان در لیست صد آهنگ داغ و ۲۰۰ آلبوم برتر هفته تنظیم شده و معیارهایی همچون میزان فروش، تعداد پخش آثار در رادیو و نظر منتقدین از جمله اساسی‌ترین معیارها برای چینش هنرمندان در این لیست است.
در صدر لیست “۱۰۰ هنرمند برتر بیلبورد” گروه افسانه‌ای بیتلز قرار دارد که با توجه به اینکه این گروه تنها ۱۰ سال دوام داشته، حضورش در صدر لیست شگفت‌انگیز است. از سویی پل مک‌کارتنی، خواننده بیتلز نیز به خاطر آلبوم‌های انفرادی‌اش در جایگاه دوازدهم لیست بیلبورد قرار گرفته اما خبری از جان لنون در این لیست نیست، هرچند نقش جان لنون در صدرنشین شدن بیتلز در لیست بیلبورد پررنگ و غیر قابل انکار است.
مدونا نفر دوم این لیست پرستاره است و از نگاه بیلبورد برترین خواننده زن همه ادوار به شمار می‌رود. خواننده ۶۰ ساله آمریکایی از سال ۱۹۸۳ تا کنون ۱۳ آلبوم منتشر کرده که اکثر آلبوم‌هایش پرفروش و پرمخاطب شده‌اند. مدونا پس از بیتلز، الویس پریسلی و مایکل جکسون، چهارمین خواننده پرفروش تاریخ محسوب می‌شود. میزان فروش آلبوم‌های مدونا بین ۲۷۵ تا ۳۰۰ میلیون نسخه تخمین زده شده و فرصت این را دارد که از مایکل جکسون پیشی بگیرد اما دستیابی به رکورد بیتلز و پریسلی که هر کدام به ترتیب ۶۰۰ و بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیون نسخه فروخته‌اند دشوار و تقریباً غیر ممکن به نظر می‌رسد. 
التون جان، خواننده، آهنگساز و نوازنده انگلیسی که پس از مدونا پنجمین خواننده پرفروش تاریخ به حساب می‌آید، در این لیست نیز پس از مدونا قرار گرفته است. از سال ۱۹۶۷ تا کنون آثار زیادی از جان لنون در لیست برترین آهنگ‌ها و آلبوم‌های بیلبورد قرار گرفته است. التون جان که مهارتش در نوازندگی مثال‌زدنی است، هنرمند محبوب منتقدین هم هست و همین موضوع کمک کرده که سومین هنرمند برتر بیلبورد لقب بگیرد.
نفر چهارم لیست بلندبالای بیلبورد، الویس پریسلی افسانه‌ای است که از او به‌عنوان یکی از مهمترین شخصیت‌های هنری معاصر یاد می‌شود. اما نکته عجیب در این لیست، حضور غیرمنتظره ماریا کری در رده پنجم است. این خواننده که تا به حال ۵ جایزه گرمی و ۳۱ جایزه موسیقی بیلبورد را از آن خود کرده‌، در لیست بیلبورد بالاتر از استیوی واندر در رده پنجم قرار گرفته است.
نفرات هفتم و هشتم لیست بیلبورد نیز به ترتیب جنت جکسون و مایکل جکسون هستند که موفقیت جنت نسبت به برادرش مایکل نیز قابل توجه است. ویتنی هیوستون و ریحانا نیز در رده‌های نهم و دهم قرار دارند. ریحانا جوان‌ترین خواننده‌ای است که در بین ده هنرمند برتر همه ادوار بیلبورد قرار گرفته است.
در میان صد هنرمند برتر، گروه رولینگ استونز در رده یازدهم و خواننده‌های سرشناسی از جمله پرینس در رتبه (۱۷)، دریک (۲۱)، تیلور سویفت (۲۴)، کیتی پری (۲۵)، برونو مارس (۳۴)، مارون ۵ (۳۷)، بیانسه (۴۱)، شر (۴۶) و پینک (۴۹) قرار گرفته‌اند. همچنین گروه پرطرفدار راک بن‌جوی پنجاه‌وپنجمین گروه موفق بیلبورد است و لیدی گاگا در رده ۶۷ و امینم در رده ۷۹ قرار دارند. کلی کلارکسون که از برنامه استعدادیابی آمریکن آیدل به دنیای موسیقی معرفی شد هم در رتبه ۸۱ قرار دارد. 
حضور سلن دیون، خواننده کانادایی فیلم تایتانیک در رده ۸۷ لیست بلیبورد نیز کمی غیرمنتظره و عجیب به نظر می‌رسد. دو رپر معروف آمریکایی، کانیه وست و جی‌زی هم به ترتیب در رتبه‌های ۸۶ و ۸۸ قرار دارند. جاستین بیبر نیز نودوسومین خواننده برتر تاریخ از نگاه بیلبورد است.

منبع: ایران آرت

منبع
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *