آیا شایعه عرضه سریال بازی تاج و تخت در نمایش خانگی حقیقت دارد؟

آیا شایعه عرضه سریال بازی تاج و تخت در نمایش خانگی حقیقت دارد؟

مدیرکل نمایش خانگی سازمان امور سینمایی تبلیغات یکی از شرکت‌ها در استفاده از بازیگر سریال بازی تاج و تخت را غیرقانونی اعلام کرد.

به گزارش حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از روابط عمومی سازمان امور سینمایی، سمعی و بصری؛ حسین پارسایی مدیرکل نمایش خانگی سازمان سینمایی در خصوص استفاده یکی از شرکت‌های فعال در حوزه vod از تصویر بازیگر سریال «بازی تاج و تخت» با رد اعطای مجوز برای عرضه این سریال اظهار داشت: سریال «بازی تخت و تاج« مجوز ندارد، رایت آن هم خریداری نشده و اساسا این سریال و آثار مشابه علاوه بر محتوای نامناسب با توجه به قوانین كپی رایت نیز غیر قابل خریداری برای عرضه در ایران هستند.

وی تصریح کرد: هیچ سایتی مجاز به عرضه این اثر و یا استفاده تبلیغاتی از سریال و آثار مشابه نیست و هیچ مجوزی هم از سوی دفتر نمایش خانگی سازمان سینمایی برای این منظور صادر نشده است. بنابراین بارگزاری این قبیل آثار تخلف آشكار است.

مدیرکل نمایش خانگی سازمان سینمایی تاکید کرد: با توجه به توضیحات ارائه شده، به استناد ماده ٢ قانون نحوه مجازات مجموعه قوانین و مقرارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مصوبه مجلس شورای اسلامی از طریق مراجع ذیربط پیگیری و برخورد خواهد شد.

پارسایی در خاتمه اظهار داشت: كلیه سایت‌ها و موسسات vod دارای مجوز، موظف هستند همچون سایر موسسات ویدئو رسانه برای محتوای آثار برابر قوانین و مقررات از دفتر نمایش خانگی سازمان سینمایی پروانه نمایش دریافت كنند.

مطلب مرتبط: درخواست ۶٫۵ میلیون دلار از HBO برای منتشر نکردن قسمت آخر فصل ۷ بازی تاج و تخت

منبع

برای اطلاع از جدیدترین مطالب سایت به کانال تلگرام روژان بپیوندید




دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *