چگونه تعداد Undo برگشت در فتوشاپ را افزایش دهیم؟

Undo کردن یا همان بازگرداندن مراحل به عقب در برنامه فتوشاپ شاید کاربردی‌ترین و حیاتی‌ترین ابزار موجود باشد. توسط این ویژگی‌ شما می توانید تا چند مرحله کارهایی را که انجام داده‌اید، به عقب بازگردانید و از ابتدای جایی که مد نظرتان است، شروع به کار خود بکنید.

عمل Undo با فشردن کلید ترکیبی Ctrl+Z انجام می‌گیرد. اما با این کلید تنها به یک مرحله عقب باز می‌گردید و برای انجام Undo در مراحل بیشتر باید Ctrl+Alt+Z را بفشارید. اما در این مورد هم تعداد باری که می‌توانید به عقب بازگردید به‌صورت پیش‌فرض بر روی ۵۰ مرحله بوده و بیشتر از آن نمی‌توانید عملیات را Undo کنید. در این مطلب به شما نشان‌ می‌دهیم که چگونه می‌توان تعداد مراحل Undo کردن در برنامه فتوشاپ را افزایش دهید. در ادامه همراه ما باشید.

افزایش تعداد مراحل بازگشت به عقب یا همان Undo شاید راه نجات بسیاری از کاربران فتوشاپ باشد و بسیاری از افراد به دنبال آن هستند. برای این که تعداد مراحل Undo را افزایش دهید، مراحلی را که در ادامه قرار داده‌ایم، دنبال کنید.

برنامه فتوشاپ را باز کنید.

از نوار دسترسی، گزینه Edit را انتخاب کنید.

در صفحه باز شده گزینه preferences و بعد General را انتخاب کنید.

چگونه تعداد Undo برگشت در فتوشاپ را افزایش دهیم؟

در پنجره جدید، وارد گروه Performance شوید.

چگونه تعداد Undo برگشت در فتوشاپ را افزایش دهیم؟

در این قسمت گزینه History States را پیدا کنید. History States در واقع نشان دهنده تعداد Undo‌های شما است که معمولا بر روی ۵۰ قرار دارد. با افزایش آن به میزان دل‌خواه می‌توانید تعداد Undo خود را در فتوشاپ افزایش دهید.

چگونه تعداد Undo برگشت در فتوشاپ را افزایش دهیم؟

در آخر بعد از اعمال تنظیمات مورد نظر بر روی Ok کلیک کنید.

از این به بعد با فشردن کلید‌های Ctrl+Alt+Z می‌توانید تا تعداد مراحلی که مشخص کرده‌اید، به عقب‌ بازگردید. البته دقت کنید با این کار فضای رم اشغال شده توسط فتوشاپ افزایش خواهد داشت.

منبع

برای اطلاع از جدیدترین مسالب سایت به کانال تلگرام روژان بپیوندید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *