چهارم راهنمای Monster Hunter World

بخش چهارم راهنمای Monster Hunter World / ده نکته اساسی برای تازه واردها

Monster Hunter World بازی نیست که شما را سردرگم کند. با شکست‌ خوردن‌ها و امتحان کردن راه‌های مختلف، می‌توانید همه پیچیدگی‌های بازی را حل کنید اما برای این کار مدت زمان بسیار، بسیاری طول خواهد کشید و صادقانه بگوییم، بازی کردن وقتی که شما نمی‌فهمید چه اتفاقی در حال رخ دادن است، خیلی سرگرم‌کننده نیست. به این منظور، در بخش چهارم راهنمای Monster Hunter World نکات اساسی را برای شما آورده‌ایم که لذت بازی را چند برابر می‌کند. با ما همراه شوید.

شاید بسیاری از شما در این فکر باشید که ۱۰ نکته چگونه می‌تواند تاثیری روی لذت بازی داشته باشد اما ما به شما اطمینان می‌دهیم که با مطالعه کردن این نکات، درک بازی، لذت بازی، ساعات سرگرمی شما چند برابر خواهد شد. این نکات نه تنها برای تازه واردها بلکه برای دیگر طرفداران Monster Hunter World بسیار جذاب و کاربردی خواهد بود. در ادامه با بخش چهارم راهنمای Monster Hunter World با ما همراه باشید.

بخش چهارم راهنمای Monster Hunter World  : Monster Hunter World بازی چند صد ساعتی است

هر فعالیت یا بخش‌های این بازی ساعت‌ها شما را به خود مشغول می‌کند. این بیشتر برای آماده سازی شما برای سرعتی است که بعدا بازی با آن جریان خواهد یافت. مبارزه با یک هیولا کاملا اکشن و هیجان‌انگیز است، اما مواردی که باید برای آماده شدن برای مبارزه بعدی، ماموریت و یا فعالیت بعدی انجام دهید، دنباله آن عمل است. فراموش نکنید که این صرفا بازی نیست شما بخواهید در روند آن عجله کنید. اما این بدان معنا نیست که بازی همانند آسیاب بادی، بدون هیچ پایانی در جریان باشد. با این حال بازی دارای ریتم خاصی است که به محض یاد گرفتن آن، اتفاقات بازی منتطقی‌تر به نظر می‌رسند و راحت‌تر می‌توان کنترل بازی را در دست گرفت.

بازی دارای ریتم خاصی است

ما به این ریتم، حلقه ناگفته می‌گوییم. این ریتم، بازی را از سیلی از هیولاهای شکست ناپذیر، تحقیقات به ظاهر بی‌هوده و ماموریت‌های گیج کننده به یک سری از مراحل و قدم‌های هدفمند تبدیل می‌کند تا را شما برای مبارزه بعدی آماده کند. حلقه به این شکل جریان دارد: یک ماموریت داستانی (تعیین شده) را تکمیل کنید، آیتم و مواد را برای ساختن یا ارتقاء دادن جمع آوری کنید، ماموریت‌های اکتشافی و باونتیزها را تعیین و به پایان برسانید تا زمانی که بتوانید آن‌ها را بهبود ببخشید و به ماموریت بعدی یا هیولای سرسخت‌تر بروید. هیچ کس به شما نمی‌گویید که با این روش بازی خود را به پیش ببرید. اینکه مدام شخصیت‌های غیر قابل بازی به شما در رابطه با ماموریت بعدی گوش زد می‌کنند، تا حدی روشی بر خلاف غریزه و یا روال معمول است اما به محض اینکه توانستید به این روش بازی خود را جلو ببرید، شما به طور پیوسته اما آهسته در روند بازی پیشرفت خواهید کرد.

ساختن و کرافتینگ تجهیزات

تقریبا با همه هیولایی که شما به قتل می‌رسانید، گزینه ساختن زره جدید یا ارتقاء جدید برای سلاح‌هایتان در کارگاه برایتان باز می‌شود که این “گزینه‌های جدید” بهتر شما را برای شکار هیولای بعدی آماده می‌کند. شکار کردن، یک نکته اساسی در رابطه با Monster Hunter World است ( نام بازی “شکار هیولا” است پس باید هم این گونه باشد). شما در جهان آن هدف مشخصی دارید؛ شکار هیولاها. با آیتم‌ها و موادی که از کشتن هیولاها به دست می‌آورید، تجهیزات جدیدتر، قوی‌تر و بهتر می‌سازید و با آن تجهیزات به شکار هیولاهای دیگر می‌روید. شما این چرخه را تکرار می‌کنید تا زمانی که با یک کوه (هیولای بسیار عظیم الجثه) مبارزه کنید. هر زمانی که هیولای جدیدی شکار کردید و مواد جدیدی جمع آوری کردید، مستقیم به کارگاه شهر آسترا بروید، به گزینه‌های ارتقا و ساختن زره‌ها و سلاح‌ها نگاه کنید و هوشمندانه تجهیزات خود را به روزرسانی یا تجهیزات جدید را خریداری کنید. بعد از آن به حلقه باز گردید و به دنبال هدف مشخصی باشید.

هر شکار را بسیار جدی بگیرید

شما در Monster Hunter World شخصیتی با قدرت‌های ابر قهرمانانه نیستید. شما فقط یک مستخدم هستند که کارتان را انجام می‌دهید و از قضا، کار شما شکار کردن، کشتن و بریدن هیولاهایی به اندازه اتوبوس است. هیچ دلیلی وجود ندارد که انتظار داشته باشید این کار آسان خواهد بود. کشتن حتی ضعیف‌ترین (بزرگ جثه) هیولاها مانند Great Jagras چند دقیقه از وقت شما را می‌گیرد و تازه این اول کار شماست. بی‌هوده نیست که تکمیل کردن ماموریت‌های اکتشافی به ۵۰ دقیقه زمان محدود شده‌اند. هر بار که سلاح خود را قوی‌تر می‌کنید، فراموش نکنید که هیولاهایی که شکار می‌کنید نیز قوی‌تر می‌شوند و هر شکار بین ۱۰ الی ۲۰ دقیقه زمان بر خواهد بود. هر شکار را طوری جدید بگیرید که انگار با یک باس فایت مبارزه می‌کنید. کوله پشتی خود را به معجون‌های سلامت مجهز کنید، وعده غذایی مقوی میل کنید، بهترین تجهیزات را به همراه داشته باشید، نقاط ضعف خود را بشناسید و سپس جمله Let The Hunts Begin (بزار شکار را شروع کنیم) را بر زبان بیاورید.

کامل خودتان را سیر کنید

وعده غذاهایی که شما در آسترا، رستوران Canteen یا در اردوگاه‌ها میل می‌کنید، سطح سلامت و استقامت شما را به مقدار قابل توجهی افزایش می‌دهد. این وعده‌ها همچنین روی Palico، موجود گربه مانند شما نیز تاثیر می‌گذارد. با بازکردن وعده‌های غذایی دیگر و دستور پخت‌های جدید، بعضی از آن‌ها حالت دفاعی یا تهاجمی شما را افزایش می‌دهد. این وعده بسیار ارزان هستند پس نگران نباشید. توصیه می‌کنیم با فرصتی که داشتید، شکم خود را سیر کنید.

به طور کامل آسترا را کاوش کنید

بعد از اولین ورود شما به جنگل باستانی، شما وارد شهر آسترا خواهید شد. این شهر، اقامتگاه اصلی شما تا پایان بازی خواهد بود. Monster Hunter World همانند دیگر نسخه‌های این سری شما را ساده به این شهر معرفی می‌کند و چند مکان مختلف را به شما نشان می‌دهد اما چیزها و مکان‌های بسیار دیگری در آسترا وجود دارد که باید آن‌ها را پیدا کنید. در دیدارهای اولیه شما با آسترا، با استفاده از نقشه و مینی نقشه سمت چپ پایین نمایشگر، مطمئن شوید که به همه‌ی دستفروشان (Vendor)، پایگاه منابع (Research Center) و شخصیت‌های غیرقابل بازی که به شما ماموریت می‌دهند، سر بزنید. در این شهر نادیده گرفتن برخی از نکات مهم به شدت آسان است بنابراین به طور کامل آسترا را کاوش کنید.

همیشه با افرادی که علامت ! روی سرشان است، صحبت کنید

درست همانند زندگی واقعی، هنگامی که مردم از کسی بخواهند که کاری را برایشان انجام دهند، علامت خواهند داشت. شخصیت‌های غیر قابل بازی که این علامت را روی سرشان دارند، احتمالا از شما می‌خواهند که بسته‌ای را برایشان تحویل جایی یا شخصی بدید و در ازا، آیتمی کمیاب یا ارتقاء یکی از دستفروشان را به دنبال خواهد داشت. بنابراین چه روی نقشه و چه در هنگام پیاده روی در شهر، اگر با این علامت رو به رو شدید، سریعا آن ماموریت را قبول کنید.

همیشه با افرادی که با نقطه سبز روی نقشه مشخص شده‌اند، صحبت کنید

هر زمانی که شما یکی از همکاران کمیسیون (Field Researchers) خود را خارج از شهر دیدید (این گونه افراد با نقطه سبز روی نقشه و پین سبز رنگ روی سرشان مشخص هستند)، دنبالشان بگردید و با آن‌ها صحبت کنید. آن‌ها اطلاعات مفید و گاهی اوقات باونتیز‌های فوری ( که اساسا ماموریت‌های تحویل دادن چیزی است) به شما می‌دهند. درست همانند شخصیت‌های غیرقابل بازی با علامت  این افراد نیز در ازا، آیتم‌های مفید یا ارتقاء فروشگاه‌های آسترا را به شما خواهند داد پس صحبت کردن با این دسته از افراد را فراموش نکنید.

ابزارهای ابتدایی شما

شما بازی را با داشتن ابزاری همچون سوخاری (Roasting Spit)، وسیله رام کردن حیوانات (Capture Net) و قلاب ماهیگیری (Fishing Rod) شروع خواهید کرد. هر زمان که در کوله پشتی (یا در این بازی به اصطلاح Item Pouch) گوشت خام داشتید، از سوخاری Roasting Spit خود استفاده کنید تا یک وعده غذایی سوخاری شده، لذیذ و مقوی داشته باشید. از Capture Net استفاده تا حیوانات را رام کنید و پول رایج بازی (Research Point) به دست آورد. از Fishing Rod برای ماهیگیری استفاده کنید و اوقات هیجان انگیزی را برای خودتان به ارمغان بیاورید.

نقشه بسیار پرجزئیات و عجیب

هر ناحیه از دنیای Monster Hunter World پر از پیچیدگی و لایه‌های روی هم انباشته شده است. به طرز شگفت آوری دشوار است که حتی یک مسیر را از نقطه A به نقطه B دنبال کنید. شما نمی‌توانید با علامت زدن روی نقشه میسر را پیدا کنید. اما می‌توانید هر منبع، حیوان یا هیولایی که قبلا دیدید را علامت‌ گذاری کنید و هدایت گر، شما را مستقیما به آن هدایت خواهد کرد. نزدیک‌ترین منبع به مکانی که می‌خواهید بروید را علامت گذاری کنید و سپس از هدایت گرتان بخواهید شما را به آن مکان ببرد. همان طور که چیزهای بیشتر و بیشتری در جهان بازی پیدا می‌کنید، نقشه شما نیز شلوغ‌تر خواهد شد. برای اینکه سردرگم نشوید، در گوشه سمت راست بالای صفحه نقشه شما، گزینه Filter Icons را بزنید و آیکون‌های نمایشی را فیلتر کنید تا با کم‌تر شدن آیکون‌ها از پیچیدگی نقشه کم شود.

منبع
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *