اجساد ۱۲ نوزاد در یک بیمارستان کشف شد!!

در پی شکایت‌های مردمی از نحوه رسیدگی به مادران باردار در یکی از بیمارستان‌های پایتخت کنیا، مقامات محلی در جریان یک بازدید سرزده جسد ۱۲ نوزاد تازه فوت‌شده را در یکی از اتاق‌های این بیمارستان کشف کردند. با ما در ادامه همراه شوید.

 

کشف اجساد ۱۲ نوزاد در یک بیمارستان

 

در بازدید غافلگیرانه مقامات کنیایی از بیمارستانی در نایروبی –پایتخت کنیا– جسد ۱۲ نوزاد که در کیسه کاغذی و جعبه پیچیده شده بودند، کشف شد.

در پی انتشار این خبر، فرمانداری نایروبی دستور بررسی علت این رویداد ناگوار را صادر کرد. مایک سونکو، فرماندار نایروبی با انتشار پیامی در حساب کاربری فیس بوک خود ضمن ابراز تاسف از وقوع این ماجرا نوشت: «پس از دریافت شکایات متعدد درباره «غفلت و بی توجهی» کارکنان بخش زایمان بیمارستان پوم وانی در نایروبی به صورت کاملا ناگهانی از این بخش بیمارستان بازدید کردم. در این بازدید وحشتناک ۱۲ جسد نوزاد تازه متولد شده را که به شکل کاملا مرموزی مرده بودند و اجسادشان در جعبه و کیسه های کاغذی پنهان شده بود کشف کردم.»

به دنبال وقوع این ماجرا فرماندار نایروبی چند مقام و سرپرست بیمارستان را از سمتشان عزل کرد و هیئت مدیره را تعلیق و جایگزین کرد. او دستور داد اصلاحات فوری در این بیمارستان انجام و علت وقوع این رویداد بررسی شود.

در همین حال وبسایت کنیا استار نوشت: مقامات بیمارستان در توجیه اقدام غیرانسانی خود اعلام کردند ۱۱ نوزاد تازه متولد پس از تولد به دلایل طبیعی بدون ضربان قلب فوت شدند و این به دلیل قصور کارکنان بیمارستان نبوده است. این در حالی است که مرگ طبیعی ۱۱ نوزاد (به ادعای کارکنان بیمارستان) در بازه زمانی ۵ روزه (۱۱ تا ۱۷ سپتامبر) قابل قبول نیست.

پیشتر شکایات گسترده ای از غفلت کارکنان این بیمارستان و عدم رعایت نکات بهداشتی در آن شده بود. بر اساس آمارهای بانک جهانی نرخ مرگ و میر نوزادان در کنیا ۳۴ مورد در ۱۰۰۰ تولد است.

منبع
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *