برگزاری دوره سه ساله آموزش مراسم خاکسپاری در آلمان +تصاویر

ممکن است ندانید اما کشوری وجود دارد که در آن برای یادگیری دوره سه ساله آموزش مراسم خاکسپاری برگزار می‌شود. با ما همراه شود.

 

کشوری که برای آموزش مراسم خاکسپاری سه سال دوره برگزار می‌کند+تصاویر

 

در کشور آلمان افرادی که برای کسب درآمد در عرصه خاکسپاری مشغول به کار شوند باید به آموزشگاهی مخصوص و مشهور که از سال ۲۰۰۳ افتتاح شده مراجعه کنند و در آنجا دوره آموزشی ۳ ساله را پشت سر بگذرانند.

بنا بر اعلام دویچه وله آموزش های این موسسه شامل نحوه برخورد با بازماندگان،ساخت تابوت و دیگر موارد لازم در این باره می شود.جالب است بدانید که این آموزشگاه اخیرا از روسیه و چین نیز متقاضی می پذیرد.

ناگفته نماند  برای این کار یک گورستان آموزشی هم در نظر گرفته شده که در آنجا امور مربوط به حفر قبر به صورت اصولی،چگونگی نصب سنگ قبر وسازماندهی مراسم به شرکت کنندگان تعلیم داده می شود.

نکته عجیب دیگر نوع دعوت به مراسم سوگواری میهمانان است،به این صورت که اسامی افراد در کنار اگهی فوت شخص فقید،در روزنامه به چاپ می رسد یا کارت دعوت و تمبر مخصوص برایشان ارسال می شود همچنین تنها عده ای خاص برای صرف غذا دعوت می شوند نه همه مهمانان،پس از آن هم همان تعداد معدود چای ،قهوه ،سوپ،نان و پنیر به همراه کیکی مخصوص تحت عنوان”اشترویزل کوخن” (Streuselkuchen) داده می شود.

8663479_254

8663478_526

8663477_668

منبع
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *