آیا بستن اجباری یا فورس استاپ اپلیکیشن های آیفون تاثیری در مصرف باتری دارد؟

آیا بستن اجباری یا فورس استاپ اپلیکیشن های آیفون تاثیری در مصرف باتری دارد؟

یکی از کارهایی که کاربران آیفون دائما به خیال کاهش مصرف باتری انجام می‌دهند، بستن اپلیکیشن‌های متعددی است که در پس‌زمینه گوشی باز هستند اما بد نیست بدانید،  تقریبا هیچ نیازی به بستن اجباری اپلیکیشن‌های آیفون برای کاهش مصرف باتری نیست.

افسانه بستن اجباری اپلیکیشن‌های آیفون را فراموش کنید.

شاید جایی شنیده باشید که بستن اپلیکیشن‌ها بر روی آیفون یا آیپد تاثیر زیادی بر روی عملکرد گوشی یا صرفه‌جویی در مصرف باتری خواهد داشت.

بستن اجباری اپلیکیشن‌های آیفون

شاید این ایده مربوط به کار با رایانه‌های قدیمی‌تر باشد که وقتی چند برنامه باهم باز بود، سرعت اجرا کم می‌شد اما بهتر است انجام اینکار را در مورد آیفون خود متوقف کنید. زیرا آیفون و آپید و بطور کلی همه دیوایس‌های اپل که از سیستم عامل iOS بهره می‌برند مانند یک سیستم عامل رایانه عمل نمی‌کنند.

بستن اپلیکیشن‌ها به عملکرد بهتر آیفون شما کمک نمی‌کند و عمر باتری را بهبود نمی‌بخشد. در حقیقت، به گفته John Gruber، خبرنگار اپل، بستن اجباری اپلیکیشن‌های آیفون تاثیر کاملا منفی خواهد داشت.

به گزارش Gruber، اپلیکیشن‌هایی که بر روی آیفون و آیپد در حال اجرا هستند، زمانیکه از آنها استفاده نمی‌شوند، در وضعیت فریز بسر می‌برند، این یعنی منابع سیستم از جمله شارژ آنرا هدر نمی‌دهند. تلاش برای بستن اجباری اپلیکیشن‌های آیفون یا آیپد و باز کردن مجدد آنها، باعث مصرف بیشتر باتری خواهد شد.

سیستم iOS حساب شده عمل می‌کند

سیستم عامل iOS در باز کردن یخ اپلیکیشن‌های فریز شده بسیار خوب عمل می‌کند و با پایین آوردن مصرف CPU و انرژی، از هدر رفتن شارژ گوشی جلوگیری می‌کند. راه‌اندازی مجدد یک اپلیکیشن که به اجبار آن را بسته‌اید، انرژی بیشتری نیاز خواهد داشت.

بستن اجباری اپلیکیشن‌های آیفون نه تنها کمکی نمی‌کند، بلکه به آیفون شما آسیب خواهد زد. بستن اپلیکیشن‌ها در پس‌زمینه شرایط را بدتر خواهد کرد.

حتی مدیر اجرایی ارشد اپل نیز در پاسخ به ایمیل یکی از کاربران آیفون که پرسیده بود آیا بستن همه اپلیکیشن‌ها بر روی آیفون باعث کاهش مصرف باتری خواهد شد؟ گفت: اپلیکیشن‌ها را به اجبار نبندید، هیچ تاثیری در کاهش مصرف باتری نخواهد داشت.

بستن اجباری اپلیکیشن‌های آیفون

گاهی وقتی یک اپلیکیشن از کار می‌افتد یا هنگ می‌کند، بستن آن راه مفیدی برای راه‌اندازی مجدد آن اپلیکیشن خواهد بود. بعضی از اپلیکیشن‌ها با استفاده از ترفندهای خاصی حتی در پس‌زمینه هم از همه منابع گوشی شما استفاده می‌کنند.

به گفته Gruber، اپلیکیشن فیسبوک، با استفاده از ترفندهایی حتی در پس‌زمینه هم بطور کامل اجرا می‌شود، در چنین مواردی ترک کامل اپلیکیشن بهترین راه ممکن است.

کاربران در قسمت تنظیمات و در قسمت مصرف باتری می‌توانند متوجه شوند کدام اپلیکیشن مصرف بیشتری نسبت به حالت معمول دارد.

آیا بستن اجباری اپلیکیشن‌های آیفون کار همیشگیتان است؟. زوتر آنرا متوقف کنید.

منبع

برای ورود به کانال تلگرام روژان کلیک کنید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *