چگونه از قابلیت سوپر چت یوتیوب YouTube Super Chat استفاده کنیم؟

یوتیوب به تازگی قابلیت جدیدی را به سرویس خود ارائه کرده که به موجب آن کاربران می‌توانند در حین تماشای یک استریم یا پخش زنده Live Stream پیامی را ارسال کنند که برای ۵ ساعت در بالای تمام پیام های دیگر قرار گیرد. در این مقاله قصد داریم در مورد سوپر چت یوتیوب YouTube Super Chat صحبت کنیم. بنابراین با ما همراه باشید.

هنگامی که از طریق یوتیوب یک استریم زنده پخش می‌شود و کاربران زیادی به تماشای آن می‌پردازند، پیام های بسیار زیادی هم برای آن استریم ارسال خواهند شد. در اغلب موارد تعداد پیام های ارسالی به قدری زیاد است که صاحب لایو استریم مورد نظر هیچوقت نمی‌تواند پیام شما را مطالعه کند. به بیان دیگر پیام شما در بین پیام دیگر کاربران گم می‌شود!

حال یوتیوب برای رفع این مشکل از قابلیتی اختصاصی با نام سوپر چت Super Chat رونمایی کرده است. به موجب این قابلیت شما می‌توانید پیامی متمایز و هایلایت  شده را در یک لایو استریم ارسال کنید. این پیام برای مدت زمان ۵ ساعت در بالای سایر پیام ها باقی می‌ماند. اما چگونه از قابلیت سوپر چت یوتیوب YouTube Super Chat استفاده کنیم؟

سوپر چت یوتیوب YouTube Super Chat چیست؟

همانطور که اشاره کردیم، سوپر چت یوتیوب YouTube Super Chat قابلیتی است که منجر می‌شود کاربران در حین تماشای یک لایو استریم یا پخش زنده از طریق یوتیوب بتوانند کامنتی را ثبت کنند که نسبت به سایر کامنت های دیگر متمایز بوده و ضمن هایلایت شدن، برای مدت زمان ۵ ساعت در بالای تمام پیام های دیگری که از سوی سایر کاربران ارسال می‌شود قرار بگیرد. به بیان دیگر قابلیت سوپر چت یوتیوب YouTube Super Chat سبب می‌شود تا بتوانید پیامی را برای پخش کننده لایم استریم ارسال کنید که کاملا قابل دیدن خواهد بود.

اما هر کاربر به سادگی نمی‌تواند از قابلیت سوپر چت یوتیوب YouTube Super Chat استفاده کند. کاربران می‌بایست برای متمایز کردن پیام خود و استفاده از قابلیت مذکور، مبلغی را پرداخت کنند. بدین سبب پیام آن ها هایلایت شده و برای مدت زمان ۵ ساعت در بالای تمام پیام های دیگر لایو استریم نمایش داده می‌شود.

البته باید دقت داشته که پخش کننده لایو استریم مورد نظر می‌تواند کاربران خاص یا حتی کلمات و عبارات مشخصی را در بلک لیست خود قرار دهد. در این شرایط استفاده از قابلیت سوپر چت یوتیوب YouTube Super Chat توسط آن کاربر امکانپذیر نخواهد بود و همچنین از ثبت پیام های توهین آمیز در لایو استریم ها ممانعت به عمل خواهد آمد.

آموزش ارسال پیام رنگی و متمایز سوپر چت در لایو استریم یوتیوب

اما تصور کنید که به یک لایو استریم یا پخش زنده یوتیوب مراجعه کرده‌اید و حال قصد دارید یک پیام رنگی و متفاوت را از طریق قابلیت سوپر چت یوتیوب YouTube Super Chat ارسال کنید. بدین منظور باید مراحل زیر را طی نمایید:

بر روی نماد “دلار” موجود در گوشه صفحه کلیک کنید.

گزینه Send a Super Chat را انتخاب کنید.

مقدار مبلغ مورد نظرتان را انتخاب کنید.

پیام خود را در فیلد ارائه شده تایپ کنید. دقت کنید که این پیام هایلایت شده و در بخش فوقانی پنجره پیام ها پین می‌شود.

بر روی گزینه Buy And Send کلیک کنید.

حالا باید مبلغ مورد نیاز را پرداخت کنید.

به همین راحتی می‌توانید یک سوپر چت یا پایم رنگی و متمایز را در لایو استریم های یوتیوب ارسال کنید. هم اکنون این روش پرداخت از طریق یوتیوب YouTube، یوتیوب گیمینگ YouTube Gaming و نسخه اندرویدی اپلیکیشن موبایل یوتیوب YouTube App قابل استفاده است. متاسفانه در حال حاضر  دهم آگوست ۲۰۱۷ این قابلیت در نسخه آی او اسی برنامه یوتیوب قابل پشتیبانی نیست، اما بدون تردید در آینده نزدیک گوگل پشتیبانی از قابلیت سوپر چت یوتیوب YouTube Super Chat را به نسخه آی او اسی اپلیکیشن یوتیوب هم اضافه می‌کند.

منبع

برای ورود به کانال تلگرام روژان کلیک کنید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *