رایج ترین مشکل های اپل تی وی و راه حل برطرف کردن آن ها

رایج ترین مشکل های اپل تی وی و راه حل برطرف کردن آن ها

اپل تی وی هم ممکن است با مشکلات عملکردی خاصی همراه باشید که البته با استفاده از ترفندهای خاصی قابل حل یا رفع هستند. در این مقاله مروری بر رایج ترین مشکل های Apple TV و راه حل آن ها خواهیم داشت پس در ادامه ما را همراهی کنید.

Apple TV گجت یا دانگلی است که می‌تواند محتوای غنی تری را از طریق تلویزیون های HD برایتان به ارمغان آورد. مانند هر گجت هوشمند دیگری، اپل تی وی Apple TV هم می‌تواند با مشکلات عملکردی و باگ های خاصی همراه باشد. ما در این مقاله قصد داریم به مرور رایج ترین مشکل های اپل تی وی Apple TV پرداخته و راه حل برطرف کردن هر یک را هم برایتان عنوان کنیم.

رایج ترین مشکل های اپل تی وی Apple TV: هنگ کردن برنامه ها

این احتمال وجود دارد که در برخی شرایط اپلیکیشن هایی که توسط اپل تی وی Apple TV اجرا می‌شوند هنگ کنند. در این شرایط شما باید به نحوی از آن اپلیکیشن خارج شوید. برای انجام این کار کافیست که دکمه منو Menu اپل تی وی Apple TV را فشرده و نگه دارید. ظرف چند ثانیه خواهید دید که از آن برنامه خارج خواهید شد.

اگر بعد از خارج شدن از برنامه احساس کردید که عملکرد اپل تی وی Apple TV کند است، به بخش Settings مراجعه کنید. گزینه System را انتخاب و سپس گزینه Restart را انتخاب نمایید. این امر سبب می‌شود تا اپل تی وی Apple TV فورس ریستارت شود و به احتمال زیاد مشکلات عملکردی آن برطرف شوند.

رایج ترین مشکل های اپل تی وی Apple TV: کند شدن آن

کند شدن  Apple TV هم یکی دیگر از رایج ترین مشکل های آن محسوب می‌شود. برای رفع این مشکل توصیه می‌کنیم که دستگاه را فورس ریستارت کنید. بدین منظور وارد بخش Settings و سپس System شوید و گزینه Restart را انتخاب کنید.

رایج ترین مشکل های اپل تی وی Apple TV: کار نکردن آن بریک شدن

اگر Apple TV شما به کلی از کار افتاده است یا اصطلاحا بریک شده است، نگران نباشید. با استفاده از کابل USB و وصل کردن اپل تی وی به کامپیوتر و ریستور اطلاعات آن از آیتیونز، به احتمال زیاد قادر به رفع این مشکل خواهید بود. بدین منظور مراحل زیر را طی کنید:

رایج ترین مشکل های اپل تی وی و راه حل برطرف کردن آن ها

با استفاده از کابل مناسب، اپل تی وی Apple TV را به کامپیوترتان متصل کنید.

برنامه آیتیونز iTunes را اجرا کنید.

از بخش Devices Menu یا منوی دستگاه ها، اپل تی وی Apple TV را انتخاب کنید.

بر روی گزینه Restore Apple TV کلیک کنید.

منتظر بمانید تا اطلاعات اپل تی وی Apple TV ریستور شوند. سپس بار دیگر آن را به تلویزیون وصل کنید و عملکردش را مورد بررسی قرار دهید. به این صورت مشکل کار نکردن اپل تی وی Apple TV برطرف می‌شود.

رایج ترین مشکل های اپل تی وی Apple TV: پیدا کردن شماره سریال دستگاه

این احتمال وجود دارد که بنا به دلایل خاصی نیاز داشته باشید که شماره سریال Serial Number اپل تی وی خود را بیابید. برای انجام این کار می‌توانید از سه روش زیر استفاده کنید:

اگر اپل تی وی Apple TV شما روشن می‌شود، وارد مسیر Settings و سپس General و About شوید. برای دریافت شماره سریال سیری ریموت هم می‌توانید از مسیر Settings و سپس Remotes and Devices و Bluetooth و نهایتا انتخاب گزینه Remote استفاده کنید.

اگر اپل تی وی Apple TV شما بریک شده و روشن نمی‌شود، کافیست که با استفاده از کابل مناسب آن را به کامپیوتر وصل و برنامه آیتیونز iTunes را اجرا کنید. در مک بوک های اپل شماره سریال دستگاه بدین ترتیب نمایش داده می‌شود.

اما اگر نمی‌توانید از روش های فوق استفاده کنید، کافیست که باکس یا بدنه اصلی اپل تی وی را برگردانید و در زیر آن و قسمتی که مهر تاییدیه FCC لحاظ شده، شماره سریال دستگاه هم قابل مشاهده است.

پس روش های فوق برای مشاهده شماره سریال Serial Number اپل تی وی Apple TV قابل استفاده هستند.

منبع

برای ورود به کانال تلگرام روژان کلیک کنید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *