دختر نوجوان به دروغ قسم خورد که مرد ۵۰ ساله به او تجاوز کرد

دختر نوجوان به دروغ قسم خورد که مرد ۵۰ ساله به او تجاوز کرد :سگ باعث نجات جان یک زندانی شد. با ما در ادامه خبر همراه شوید.

 پیدا شدن یک سگ به نجات یک مرد محکوم به آزار جنسی در اورگان ایالات متحده کمک کرد.

جاشوا هورنر،‌ ماه آوریل سال ۲۰۱۷ به جرم  آزار جنسی یک دختر نوجوان زیر سن قانونی در شهر ردموند ایالت اورگان، به ۵۰ سال زندان  محکوم شده بود.

دختر نوجوانی که جاشوا را به آزار جنسی متهم کرده بود در دادگاه مدعی شد که جاشوا تهدید کرده اگر وی موضوع را با پلیس  در میان بگذارد حیوانات خانگی‌ آنها را خواهد کشت و بعد جلوی چشم او به سگش شلیک کرده و آن را کشته تا از وی زهر چشم بگیرد.

اما پس از آنکه دادگاه اورگان جاشوا را به آزار جنسی محکوم کرد وی از یک گروه مدافع حقوق بشر به نام پروژه بی‌گناهی اورگان درخواست کمک کرد.

این گروه با جان هامل، یکی از وکلای پرونده جاشوا تماس گرفتند و وی موافق کرد با آنها همکاری کند.

جاشوا که ادعای بی‌گناهی کرده بود تأکید داشت که هرگز به سگ شلیک نکرده و می‌گفت شاکی پرونده که در دادگاه قسم راستگویی خورده بود دروغ گفته است.

بازرسان تلاش کردند رد این سگ را که گفته می‌شد احتمالا زنده است و از جای دیگری سر درآورده است، بگیرند و گرچه در ابتدا نتوانستند اثری از آن پیدا کنند اما سرانجام موفق شدند سگ مورد نظر را که لوسی نام دارد در شهر سیاتل و نزد صاحبانی تازه پیدا کنند.

هویت این سگ از طریق زنجیره‌ای از بررسی های قانونی وکارشناسانه تأیید شد.

وکیل این پرونده به دادگاه اعلام کرد که این تغییر در اسناد اگرچه ثابت نمی‌کند که جاشوا مرتکب آزار جنسی نشده اما محکومیت وی را نیز ثابت نمی‌کند و پیدا شدن این سگ نشان می‌دهد که شاکی در اظهارات خود صادق نبوده است.

به این ترتیب ابتدا جاشوا هورنر ۳۱ ساله با قرار برگزاری دادگاه مجدد از زندان آزاد شد.

قاضی پرونده ضمن اعلام این که بهترین نظام قانونی دنیا هم کامل نیست، رفتار شجاعانه وکیل پرونده را ستود و اعلام کرد چنین رفتاری در ایالات متحده نامعمول است و باید الگوی دیگران باشد.

منبع
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *