SMS Connect

ویژگی SMS Connect به نسخه‌ی پیش نمایش اسکایپ افزوده شد

مایکروسافت به تازگی به‌روزرسانی جدیدی را برای کاربران اینسایدر اسکایپ منتشر کرده است که به این اپلیکیشن ویژگی SMS Connect را اضافه می‌کند. این به‌روزرسانی فعلاً برای کاربران اندروید و ویندوز ۱۰ و مک موجود است. در این به‌روزرسانی جدید، اسکایپ قادر است با همگام سازی پیامک‌ها میان گوشی اندرویدی و اسکایپ ویندوز ۱۰ و مک، به کاربر امکان خواندن و جواب دادن به آن‌ها را بدهد. با ما در ادامه خبر همراه شوید.

تیم توسعه دهنده‌ی اسکایپ درباره‌ی این به‌روزرسانی می‌گوید:

در آخرین به‌روزرسانی اسکایپ اینسایدر، می‌توانید با جفت کردن گوشی اندرویدیتان با کامپیوتر ویندوزی یا مک (باید هر دو دارای نسخه‌ی اینسایدر اسکایپ باشند)، در کامپیوترتان پیامک‌ها را دریافت کنید، آن‌ها را خوانده و به آن‌ها پاسخ دهید. دیگر هر بار که پیامکی دریافت کردید نیازی به برداشتن و باز کردن گوشیتان نخواهد بود و می‌توانید مستقیماً آن را در کامپیوترتان بررسی کنید.

حال با اضافه شدن ویژگی SMS Connect به اسکایپ، کاربران قادر به انجام دادن موارد زیر خواهند بود:

  • خواندن و جواب دادن به پیامک‌های تک نفره یا شرکت در مکاتبات گروهی
  • دریافتن پیامک‌های چند رسانه‌ای (عکس و ویدیو)
  • آغاز مکالمات جدید

برای استفاده از ویژگی SMS Connect، کاربران باید هم روی گوشی اندروید و هم ویندوز یا مک، آخرین نسخه‌ی اینسایدر اسکایپ را نصب کنند. پس از نصب نسخه‌ی اینسایدر اسکایپ، برای راه اندازی SMS Connect موارد زیر را انجام دهید:

  • در اپلیکیشن اسکایپ در اندروید، روی آیکون پروفایل خود کلیک کنید و در این آدرس Settings > Messaging > SMS، ویژگی SMS Connect را فعال کنید.
  • در همین قسمت از قدم‌های ارائه شده توسط خود اپلیکیشن برای جفت کردن گوشی و کامپیوتر استفاده کنید.

تجربه‌ی استفاده از SMS Connect چیزی شبیه به قابلیت ارسال و دریافت پیامک‌ها در اپلیکیشن Your Phone است. در حال حاضر خودمان نیز نمی‌دانیم که چرا مایکروسافت دو اپلیکیشن جداگانه برای انجام کاری مشابه ساخنه است، ولی احتمالاً با گذشت زمان معلوم خواهد شد. فعلاً این به‌روزرسانی تنها برای کاربران اینسایدر اسکایپ موجود است و مایکروسافت قصد دارد تمام ایرادهای این ویژگی را قبل از عرضه‌ی نهایی آن رفع کند.

منبع
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *