ویندوز 10 موبایل

مایکروسافت تا ژانویه‌ی ۲۰۱۹ از ویندوز ۱۰ موبایل پشتیبانی می‌کند

با اینکه نسخه نهایی ویندوز ۱۰ موبایل هنوز به صورت رسمی از سوی مایکروسافت ارائه نشده، برخی منابع کمتر شناخته شده روز گذشته ادعا کردند به سندی از این شرکت دست‌یافته‌اند که نشان می‌دهد مایکروسافت صرفاً تا سال ۲۰۱۹  از ویندوز ۱۰ موبایل پشتیبانی خواهد کرد.

از قرار معلوم در این سند قید شده که پشتیبانی رسمی مایکروسافت از ویندوز ۱۰ موبایل تنها ۲۴ ساعت قبل از آغاز فروش سراسری گوشی‌های لومیا ۹۵۰ و ۹۵۰XL در تاریخ ۱۶ نوامبر سال ۲۰۱۵ آغاز گردید و این روند تا ۸ ژانویه سال ۲۰۱۹ ادامه پیدا خواهد کرد.

طبق سند فاش شده، دریافت بسته‌های به‌روزرسانی علاوه بر در نظر گرفتن قدرت سخت‌افزاری، بر اساس موقعیت جغرافیایی یا رام گوشی انجا می گیرد و پیش‌شرط آپدیت‌های جدیدتر، دریافت نسخه‌های قبلی آن‌ها می‌باشد.

در هر حال همان‌طور که گفته شد هیچ منبع موثقی این تصویر را که ادعا می‌شود از حلقه‌های داخلی تست کننده مایکروسافت به بیرون درز کرده تایید نکرده و از آنجا که مایکروسافت ویندوز ۱۰ را آخرین سیستم‌عامل خود می‌نامند عجیب به نظر می‌رسد که صرفاً بازه‌ای ۳۶ ماهه برای پشتیبانی از محصولات مبتنی بر آن در نظر گرفته شده باشد.

انتظار می‌رود روند انتشار نسخه نهایی ویندوز ۱۰ موبایل در مرحله‌ی اول از تاریخ ۲ ژانویه برای لومیا‌های  ۶۳۰, ۶۳۵, ۶۴۰, ۷۳۵, و ۸۳۰ آغاز شود. در مرحله بعدی که از اوایل سال آینده میلادی شروع می‌شود سایر محصولات سری لومیا می‌توانند بر اساس یک بازه زمانی مشخص به این نسخه ارتقا پیدا کنند.

پشتیبانی از ویندوز 10

منبع
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *