جدال اپل با سامسونگ به نفع اپل تمام شد

در سال ۲۰۱۱، اپل دادخواستی علیه سامسونگ ثبت کرد که طی آن سامسونگ را به نقض چندین پتنت در طراحی سرویس های موبایل خود متهم کرد. در سال ۲۰۱۲ اپل برنده این جدال شد و هیئت منصفه سامسونگ را محکوم به پرداخت ۱٫۰۵ میلیارد دلار به عنوان خسارت کرد.در مارس ۲۰۱۳ قاضی لوسی کوه ۴۵۰٫۵ میلیون دلار از آن خسارت را کم کرد ولی در ماه نوامبر هیئت منصفه دیگری ۲۹۰٫۵ میلیون دلار ببه ان اضافه کرد و در نهایت سامسونگ محکوم به پرداخت ۹۳۰ میلیون دلار به اپل شد.

پس از آن سامسونگ درخواست تجدید نظر کرد و دادگاه استیناف ایالات متحده روز دوشنبه رای خود را اعلام کردند. البته دادگاه خسارتهای وارده را تایید کرد ولی به نقض برخی پتنتها توسط سامسونگ اشاره کرد و اعلام کرد که کپی کلی از محصول نداشته است.

سامسونگ و اپل مدتهاست که نه فقط در دنیای تکنولوژی بلکه در دادگاه نیز با یکدیگر جدال دارند. آنها منابع و زمان قابل توجهی صرف شکایت علیه یکدیگر در مورد نقض پتنتهای مربوط به خود کرده اند. دادخواستهای اپل بصورت غیر مستقیم سیستم عامل اندرویدِ گوگل را که به دنیای موبایل حکمرانی می کند، نشانه گرفته است و سعی داشته حرکت اندروید را کاهش دهد. اپل حتی می گوید، پتنتهای ثبت شده که ثابت شده سامسونگ آنها را نقض کرده باید از گوشی های گلکسی حذف شود.

منبع
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *