تی اس ام سی

TSMC تولیدکننده‌ی انحصاری تراشه A10 اپل خواهد بود

به گفته تحلیلگران HSBC ، به دنبال مسائلی که امسال و پیرامون تولید کنندگان تراشه های قدرتمند A9 اپل رخ داد ، اپل قصد دارد سال آینده برای تولید تراشه های A10 خود فقط با یک تولید کننده وارد قرارداد شود. آنالیزورهای HSBC پیش بینی کرده اند که TSMC شرکتی است که تولید ۱۰۰ درصد تراشه های A10 اپل را در سال آینده به عهده خواهد داشت. این تراشه قرار است در آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس استفاده شود.

در ماه اکتبر ، نتایج تست های بنچمارک تفاوت چشمگیری را بین عملکرد تراشه های A9 ساخت سامسونگ و TSMC نشان دادند. تراشه تولید شده توسط TSMC از سرعت بیشتری برخوردار بود و عمر باتری را بهبود می بخشید. در پاسخ این نتایج، اپل اعلام کرد که اختلاف بین عملکرد این دو تراشه معادل ۲ تا ۳ درصد است که ناچیز و کاملاً قابل قبول است.

دو تحلیلگر HSBC اظهار کرده اند که ۶۰ تا ۷۰ درصد تراشه های A9 توسط کمپانی سامسونگ تولید شده بودند. قرار بود در تولید A10 این نسبت معکوس شود به طوری که TSMC مسئول ساخت ۶۰ تا ۷۰ درصد تراشه های A10 باشد. اما انتظار می رود TSMC موفق شود تولید انحصاری همه تراشه های مورد نیاز اپل را به عهده گیرد که درآمد ۲٫۲ تا ۲٫۵ میلیارد دلار را برای TSMC به همراه خواهد داشت.

منبع
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *