رایزنی با مسئولان اینستاگرام برای رعایت ملاک های اخلاقی ایران

رایزنی با مسئولان اینستاگرام برای رعایت ملاک های اخلاقی ایران

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از رایزنی با مسئولان اینستاگرام برای رعایت قوانین اخلاقی و حریم های ایران و پذیرش ضمنی آنها خبر داد.

«محمود واعظی» روز چهارشنبه در حاشیه افتتاح پروژه های اپراتور دوم ارتباطی کشور بر زیر ساخت شبکه ملی اطلاعات، در جمع خبرنگاران افزود: اکنون اینستاگرام رمز شده است و ما با مدیر این شبکه بر اساس اجازه ای که از شورای عالی فضای مجازی گرفتیم تماس گرفته ایم و آنها اعلام آمادگی برای همکاری کرده اند.

برخی منابع اعلام کرده اند که شبکه اجتماعی اینستاگرام به تازگی دسترسی کاربران ایرانی را به برخی مطالب مشکل و با داشتن یک رمز ممکن کرده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: قرار است دو طرف با یکدیگر ملاقات کنند و درباره مسائل و نکاتی که باید رعایت شود گفت و گو کنند.

وی گفت: آنها اعلام کردند رعایت مسایل مد نظر ما را بررسی می کنند، بنابراین مورد پیش آمده در رمز با مذاکره حل می شود.

واعظی گفت: اگر این مسایل از سوی اینستاگرام رعایت شود ما تجهیزات فیلترینگ هوشمند را در جای دیگری استفاده خواهیم کرد.

عضو هیات دولت در باره ایجاد محدودیت در برخی سایت های ایرانی با دامنه نقطه کام نیز گفت: چنین چیزی نشنیدم اما بزودی گشایش های زیادی در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات( آی سی تیICT ) برای کشورمان ایجاد می شود.

**با کوتاهی در ارایه خدمات آنلاین به روستاها برخورد می شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم افتتاح پروژه های ایرانسل در شبکه ملی اطلاعات بر ارایه و رساندن خدمات به روستاها به کمک زیر ساخت های ارتباطی تاکید کرد و گفت: اگر اپراتورها در این زمینه کوتاهی کنند با آنها برخورد می شود.

واعظی افزود: زیرساخت ارتباطی در روستا فراهم شده و اکنون لازم است خدمات از این طریق به روستاها برده شود.

وی بر توجه بیشتر به مناطق محروم تاکید کرد و افزود: سالیانه ۳۰۰ میلیارد تومان برای ارایه خدمات ارتباطات و فناوری اطلاعات (آی سی تی) به روستاها اختصاص داده ایم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: روستا ها امروز نیازمند دریافت خدمات به صورت آنلاین هستند زیرا ما زیرساخت ارتباطی را فراهم کرده ایم و اگر خدمات مورد نیاز را نبریم روستا توسعه نخواهند یافت.

به گزارش ایرنا، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به تازگی گفت: در ۱۰ تا ۱۵ سال گذشته پهنای باند داخلی کشور ۶۲۴ گیگابایت بود که امروز ۱۵ برابر شده است.

واعظی با بیان اینکه در گذشته در کشور هیچ روستایی اینترنت نداشت، گفت: امروز ۲۸ هزار روستا دارای اینترنت است و بنا داریم تا سال آینده همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار دارای اینترنت و خدمات اینترنتی شوند و این امر راهگشای انقلاب صنعتی چهارم است.

وی اضافه کرد: در ابتدای دولت تدبیر و امید حدود یک شهر نسل سوم تلفن همراه را داشت، اما امروز حدود ۹۳۲ شهر به نسل سوم تلفن همراه مجهز شده اند.

به گفته این مقام مسئول کابینه یازدهم، در سه سال گذشته هیچ شهری مجهز به نسل چهارم تلفن همراه نبود، اما اکنون ۷۵۰ شهر کشور به این سیستم مجهز هستند.

وی ادامه داد: همچنین در ابتدای دولت یازدهم حدود ۳٫۵ میلیون کاربر از اینترنت استفاده می کردند و امروز شمار کاربران اینترنت به ۴۵ میلیون رسیده است.

منبع

برای ورود به کانال تلگرام روژان کلیک کنید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *