چگونه ارور Package Installer در نصب iTunes را رفع کنیم؟

چگونه ارور Package Installer در نصب iTunes را رفع کنیم؟

اگر شما هم در نصب برنامه ایتونز iTunes با ارور Package Installer مواجه شده‌اید، این مقاله اختصاصی را از دست ندهید. در این مقاله قصد داریم به آموزش رفع ارور Package Installer در نصب iTunes یا ایتونز بپردازیم. با ما همراه شوید.

برخی از کاربران در نصب برنامه iTunes ایتونز بر روی کامپیوتر خود با اروری مواجه می‌شوند که مضمون زیر را به همراه دارد:

There is a problem with this installer package. A program required for this install to complete could not be run

ما این پیغام خطا را ارور Package Installer خطاب می‌کنیم و قصد داریم در این مقاله به آموزش نحوه رفع مشکل آن بپردازیم. روشی که به آن اشاره می‌کنیم در ویندوز ویستا، ویندوز ۷، ویندوز ۸، ویندوز ۸٫۱ و ویندوز ۱۰ قابل استفاده است. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های رفع ارور Package Installer در نصب iTunes یا ایتونز

آموزش رفع ارور Package Installer در نصب iTunes یا ایتونز

برای رفع این ارور و مشکل نصب برنامه iTunes یا همان آیتونز کافیست که مراحل زیر را به ترتیب طی کنید:

ابتدا فایل برنامه iTunes را با کلیک بر روی این قسمت دانلود کنید. (اگر این فایل را دارید که نیاز به دانلود مجدد نمی‎باشد).

اگر برنامه iTunes در کامپیوترتان اجرا شده است آن را ببندید. توصیه می‌کنیم با فشردن کلیدهای ترکیبی Shift+Ctrl+Esc به منوی Task Manager ویندوز مراجعه کرده و تمام عملیات‌هایی که به برنامه آیتونز ارتباط دارند را متوقف سازید.

چگونه ارور Package Installer در نصب iTunes را رفع کنیم؟

با استفاده از برنامه هایی نظیر WinRAR یا ۷Zip فایل نصبی برنامه iTunes را اکسترکت کنید. با انجام این کار چند فایل مختلف با پسوند msi نمایان می‌شود.

نکته: اگر نسخه ۳۲ بیتی برنامه آیتونز را اکسترکت کنید، عدد ۶۴ در نام سه فایل فوق به ۳۲ تغییر پیدا می‌کند که امری کاملا طبیعی است.

ابتدا بر روی فایل iTunes6464.msi کلیک راست و گزینه Install را انتخاب کنید. اگر قابلیت Repair هم برای این فایل ارائه شد، به جای Install از این گزینه (Repair) به منظور رفع مشکل استفاده کنید.

سپس بر روی فایل Bonjour64.msi راست کلیک و گزینه Install را انتخاب کنید. اگر برای این فایل هم گزینه Repair را مشاهده کردید، می‌توانید از آن به جای Install برای رفع مشکل استفاده کنید.

در آخرین مرحله هم بر روی فایل AppleMobileDeviceSupport6464.msi راست کلیک و گزینه Install را انتخاب کنید. در این مرحله هم اگر گزینه Repair را مشاهده کردید، از این گزینه به جای گزینه Install استفاده نمایید.

باقی فایل‌های msi موجود را نیز بعد از نصب این سه فایل، نصب نمایید.

با انجام مراحل فوق پروسه رفع ارور Package Installer در نصب iTunes یا ایتونز به اتمام می‌‌رسد. می‌توانید برنامه ایتونز را در کامپیوترتان اجرا و از آن استفاده کنید.

منبع

برای ورود به کانال تلگرام روژان کلیک کنید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *