تب با مصرف زیاد CPU را در کروم

چگونه تب با مصرف زیاد CPU را در کروم و فایرفاکس پیدا کنیم؟

مرورگرها در طول یک دهه گذشته پیشرفت زیادی داشته اند. بجز ویژگی‌های جدید و خلاقانه، سرعت آن‌ها نیز افزایش داشته است. فقط یک مشکلی وجود دارد؛ استفاده از رم و مصرف زیاد CPU ، شما وقتی یک تب را باز کنید آهسته آهسته مصرف سی پی یو را بالا می برد. در این مقاله نحوه پیدا کردن تبی که مصرف زیاد CPU دارد را در مرورگر کروم و فایرفاکس به شما آموزش می دهیم تا بتوانید در مواقع لازم آن را ببندید و سرعت سیستم خود را افزایش دهید. با ما درادامه همراه شوید .

پیدا کردن تب پر مصرف در کروم

کروم یکی از مرورگرهایی است که تسک منیجر مختص به خود دارد. برای باز کردن تسک منیجر کروم کلید Shift+Esc را بزنید. پنجره ای باز می شود که تمام تب های باز شده و افزونه های نصب شده در آن لیست شده است. شما می توانید از گزینه پرمصرف به کم مصرف لیست را تنظیم کنید. تب یا افزونه با مصرف زیاد CPU را پیدا کرده و برای بستن آن روی End Process کلیک کنید.

تب با مصرف زیاد CPU را در کروم

پیدا کردن تب پرمصرف در فایرفاکس

فایرفاکس تسک منیجر مخصوص به خود مثل کروم ندارد ولی ابزاری داخلی برای پیدا کردن وضعیت اجرای تب‌ها و افزونه ها دارد. برای دسترسی به این قسمت فایرفاکس را باز کنید و about:performance را در نوار آدرس وارد کنید.

لیستی از تب های باز و افزونه های نصب شده برای شما نمایش داده خواهد شد که برای دیدن وضعیت اجرای تب یا افزونه مورد نظر باید روی گزینه More در جلوی آن کلیک کنید.

حالا می توانید مقدار سی پی یوی مصرفی تب مورد نظر را ببیند و در اگر بخواهید آن را بسته یا ریستارت کنید.

البته برای اینکار تسک منیجر ویندوز نیز وجود دارد. در تسک منیجر ویندوز سی پی یو مصرفی همه تب ها بصورت جداگانه نمایش داده می شود ولی برای فایرفاکس فقط میزان سی پی یوی آخرین تب نمایش داده می شود که با کلیک روی آن و زدن End Process می توانید هر کدام را ببندید.

تب با مصرف زیاد CPU را در کروم

منبع

برای ورود به کانال تلگرام روژان کلیک کنید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *