فعالسازی پاسخ به ایمیل‌ های سرویس جیمیل

 آموزش فعالسازی پاسخ به ایمیل های سرویس جیمیل بصورت اتوماتیک در اندروید

اگر تمایل دارید که یک ایمیل به عنوان پاسخ اتوماتیک در بازه زمانی مشخصی برای ایمیل های دریافتی اکانت جیمیلتان ارسال شود، این مقاله نحوه انجام این کار در نسخه اندرویدی برنامه جیمیل را برایتان شرح می‌دهد. در این مقاله نحوه فعالسازی پاسخ به ایمیل‌ های سرویس جیمیل بصورت اتوماتیک را به شما آموزش خواهیم داد.

سرویس جیمیل این قابلیت را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا نسبت به ارسال پاسخ اتوماتیک به ایمیل‌های دریافتی خود اقدام کنند. به عنوان مثال تصور کنید که قصد دارید در تعطیلات نوروز به مسافرت بروید و در جریان این ۱۳ روز قادر به پاسخگویی به ایمیل‌های کاریتان نیستید. با استفاده از قابلیت ارسال پاسخ اتوماتیک به ایمیل‌ها در سرویس جیمیل می‌توانید یک ایمیل مشخص تایپ و تنظیمات جیمیل را به گونه‌ای بهینه‌سازی کنید که این ایمیل به طور اتوماتیک برای تمام افرادی که در بازه زمانی مورد نظرتان برایتان ایمیل ارسال می‌کنند فرستاده شود و توضیحات لازم را ارائه کند.

آموزش ارسال پاسخ اتوماتیک به ایمیل‌ها در نسخه اندرویدی برنامه جیمیل

به منظور ارسال پاسخ اتوماتیک به ایمیل‌ها در نسخه اندرویدی برنامه جیمیل کافیست که مراحل زیر را طی کنید:

برنامه جیمیل را اجرا کنید.

با لمس آیکون سه خطی موجود در گوشه سمت چپ و بالای صفحه وارد منوی اصلی برنامه شوید.

گزینه Settings را انتخاب کنید.

اکانت مد نظرتان را از لیست اکانت های موجود انتخاب کنید.

گزینه Vacation Responder را لمس کنید.

در صفحه جدید ایجاد شده، اسلایدر موجود در کنار گزینه Vacation responder را لمس نمایید تا فعال شود. بازه زمانی مد نظرتان را مشخص کنید. در بخش Subject باید موضوع ایمیل اتوماتیک مورد نظرتان را تایپ کنید. در بخش Message هم متن ایمیل اصلی را تایپ می‌کنید. می‌توانید تیک گزینه Send only to my Contacts را بزنید تا این ایمیل اتوماتیک فقط برای افرادی ارسال شود که در لیست مخاطبین اکانت جیمیل شما حضور دارند.

نهایتا از بخش فوقانی صفحه گزینه Done را انتخاب کنید.

به این صورت قابلیت ارسال پاسخ به ایمیل ها در نسخه اندرویدی برنامه جیمیل بصورت اتوماتیک فعال می‌شود.

منبع

برای ورود به کانال تلگرام روژان کلیک کنید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *