واکنش تند بهناز جعفری به سوال یک خبرنگار در نشست خبری!+ فیلم

نشست خبری سریال «زیر پای مادر»، عصر روز چهارشنبه با درگیری لفظی بهناز جعفری با چند خبرنگار، به حاشیه کشانده شد که بر متن جلسه هم سایه انداخت و آن را ناتمام گذاشت.

نشست خبری سریال زیر پای مادر، عصر امروز (چهارشنبه ۲۴ خرداد) با حضور زینب تقوایی (تهیه کننده)، بهرنگ توفیقی (کارگردان)، علیرضا آرا و مجید نوروزی (بازیگران) آغاز شد و با پیوستن دیرهنگام بهناز جعفری و درسا بختیاری (بازیگران) ادامه یافت.

این نشست در دقیقه‌های پایانی با بحث لفظی میان بهناز جعفری و تعدادی از خبرنگاران همراه و باعث شد چند نفر از حاضران جلسه را ترک کنند.

در ابتدای این نشست، بهرنگ توفیقی در واکنش به پرسشی در‌باره دیالوگ‌نویسی غیر محاوره‌ای سعید نعمت‌الله (فیلمنامه‌نویس) پاسخ داد: «این جنس از دیالوگ‌ها می‌تواند اثر را به یک کار غنی به لحاظ ادبیات و گفتار تبدیل کند.»

او در رابطه با فیلمنامه این سریال توضیح داد: «من به فیلمنامه وفادار هستم و اصلا بلد نیستم بدون فیلمنامه یا با فیلمنامه ناقص کار کنم. وقتی با سعید نعمت‌الله همکاری می‌کنم امکان ندارد از قسمت‌های بعدی فیلمنامه شوکه شوم چون همه چیز از ابتدا مشخص است.»

کارگردان «زیر پای مادر» درباره شیوه و روند انتخاب بازیگران این سریال هم توضیح داد: «من در انتخاب بازیگر با نویسنده و عوامل کار مشورت می‌کنم، در این سریال هم تعاملی بین من، نعمت‌الله و تقوایی وجود داشت و انتخاب بازیگر شکل گرفت.»

زینب تقوایی، تهیه‌کننده «زیر پای مادر» هم درباره دلیل تغییر نام این سریال گفت: «ابتدا نام این سریال «لبخند رخساره» بود که با توجه به حساسیتی که در ماه رمضان وجود دارد، قرار شد اسمی انتخاب شود که با محتوای کار نزدیکی بیشتری داشته باشد.»

در همین ارتباط، بهرنگ توفیقی توضیح داد: «علاوه بر تغییر اسم، از آنجا که سریال برای ماه رمضان ساخته نشده بود، مجبور شدیم تغییراتی اندک دیگری هم داشته باشیم. به طور مثال مجبور شدیم بعضی از صحنه‌ها را تلطیف و یا موسیقی را از سکانس عروسی حذف کنیم.»

در ادامه این نشست، مجید نوروزی، بازیگر نقش اشکان با رد این نقد که بازی‌اش اغراق‌آمیز است، گفت: «من چه در تئاتر و چه در تلویزیون بر اساس مدیومی که وجود دارد بازی می‌کنم و فکر می‌کنم دو فضای تئاتر و تلویزیونی تفاوت زیادی با هم دارند. با این‌حال سعی کردم در مدیوم تلویزیون متناسب با همین فضا کار کنم اما نمی‌دانم چقدر موفق بودم.»

علیرضا آرا، دیگر بازیگر این سریال هم درباره دلیل حضور پررنگ‌تر خود بر صحنه تئاتر به نسبت آثار تصویری گفت: «من در این سال‌ها فرصت زیادی برای کار تصویر داشتم اما بنا به دلایلی بیشتر به تئاتر پرداختم.»

در حالی که این نشست در حال به پایان رسیدن بود، بهناز جعفری و درسا بختیاری، دو بازیگر دیگر سریال «زیر پای مادر» به جلسه رسیدند و با پوزش بابت دیرآمدن خود، پاسخ‌گوی خبرنگاران شدند.

بهناز جعفری درباره شخصیت آتنه در این سریال توضیح داد: «امیدوارم این شخصیت‌ها بیشتر در تلویزیون دیده شوند چراکه نباید همیشه سراغ فضایی پاک و وارسته برویم.»

او ادامه داد: «بخشی از این مساله مربوط به محدودیت‌هایی است که وجود دارد. به طور مثال سریالی مثل «ساعت شنی» که چندین سال پخش شد، از هر طرف مورد تخریب قرار گرفت و انگار با نمایش این سریال پایه‎‌های نظام متزلزل شده است.»

درسا بختیاری هم با اشاره به باور‌پذیر بودن شخصیت ستاره تاکید کرد فکر می‌کند خیلی‌ها این کارکتر را دوست دارند.

اما پایان نشست خبری «زیر پای مادر» با حواشی و تنش‌هایی همراه شد، جایی که بهناز جعفری در واکنش به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه دیالوگ‌های سعید نعمت‌الله شبیه به فیلم‌های مسعود کیمیایی است، پاسخ داد: «این قبیل صحبت‌ها کمی تقصیر جامعه منتقدان و مردم ماست که به دلیل عدم آگاهی و شناخت و تنبل بودن‌شان همه چیز را گردن فردی دیگر می‌اندازند. این در حالی است که حتی آقای کیمیایی را هم نمی‌شناسیم و می‌آییم می‌گوییم که این چنین است. متاسفانه مثل همین نشستی که هیچ بار شناخت و تحلیلی در پرسش‌های شما وجود ندارد.»

او خطاب به خبرنگاران حاضر در این نشست ادامه داد: «شما افرادی هستید که حتی پیش‌پا افتاده‌ترین سوال‌ها را برای به چالش کشاندن ما بازیگرهایی که یک‌سال زحمت کشیدیم و این سریال را ساختیم ندارید و یک‌سری سوال کسالت‌آور می‌پرسید.»

در واکنش به این صحبت‌های جعفری، چند نفر از خبرنگاران به لحن این بازیگر اعتراض کردند که او در پاسخ گفت: «فقط بلدید بگویید به ما بی‌احترامی می‌کنید! این از بی سوادی شماست. شما حتی برای خودتان هم سوال ندارید و همه‌تان صرفا یک کارمند هستید که برای پر کردن وقت کارتان آمده‌اید اینجا.»

وقتی هم خبرنگاری در اعتراض گفت اگر همین بچه‌های رسانه نبودند، شما الان بهناز جعفری نبودید، این بازیگر با کنایه پاسخ داد: «می‌خواهم نباشم! حتما من به واسطه شماها شدم بهناز جعفری، شما روزنامه نگاران فقط بلدید اعتراض‌های بی‌اساس کنید.»

با این بحث و جدل لفظی، نشست خبری سریال «زیر پای مادر» در دقیقه‌های پایانی به حاشیه کشانده شد و با ترک جلسه توسط چند نفر از حاضران، ناتمام و ناقص ماند. در گیری لفظی بهناز جعفری با خبرنگاران را در ادامه ببینید.

 

منبع

برای ورود به کانال تلگرام روژان کلیک کنید
One thought on “واکنش تند بهناز جعفری به سوال یک خبرنگار در نشست خبری!+ فیلم

  1. نوید

    متاسفانه شما اصحاب رسانه بی جهت برخی از هنرمندان را بیش از آنکه باشند بزرگ کرده اید و حالا ترکش هایش به شما خورد

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *