چگونه نرم افزارهای غیرقابل حذف ویندوز را حذف کنیم؟

چگونه نرم افزارهای غیرقابل حذف ویندوز را حذف کنیم؟

حتما برای شما هم پیش آمده که یک نرم افزار را با هر ترفند و روشی که وجود دارد بخواهید حذف کنید ولی نمی شود ؟ جای نگرانی نیست چون یکسری گزینه و برنامه حرفه ای برای اینکار وجود دارد که میخواهم در ادامه آنها را معرفی کنم . اگر تا الان موفق به حذف برنامه ها نشدید مشکلی وجود ندارد بدلیل اینکه با خواندن این آموزش صد در صد می توانید نرم افزارهای غیرقابل حذف ویندوز را به صورت کامل و بدون هیچ دردسری حذف کنید .

ابتدا مطمئن شوید برنامه در حال اجرا نیست

در بعضی از مواقع بدون اینکه شما متوجه شوید برنامه در حال اجرا می باشد به همین دلیل شما نمی توانید آن را حذف کنید . زیرا نرم افزارهای در حال اجرا قابلیت حذف ندارند . کلیدهای ترکیبی “Ctrl + Shift + Esc” ر همزمان بفشارید تا پنجره نوار مدیریت باز شود . سپس از لیست باز شده ببینید نرم افزاری که می خواهید حذف کنید در حالت Running نباشد 

چگونه نرم افزارهای غیرقابل حذف ویندوز را حذف کنیم؟

در صورتیکه برنامه شما در این لیست نمایش داده شد می توانید با کلیک راست بر روی عنوان برنامه و انتخاب گزینه End Task برنامه را ببندید .حذف برنامه در حالت Safe mode

حالت Safe mode بهترین گزینه برای حل بسیاری از مشکلات ویندوز از جمله حذف نرم افزارها می باشد . برای ورود به حالت Safe mode می توانید از سه مقاله آموزشی زیر که مربوط به سه نسخه سیستم عامل ۷ ، ۸ و ۱۰ می باشد استفاده کنید .  فعال کردن Safe Mode در ویندوز ۷ ، فعال کردن Safe Mode در ویندوز ۱۰ ، راه های ورود به حالت Safe Mode در ویندوز ۸ Safe mode دارای ویژگیهای کاربردی زیادی می باشد که در شرایط خواص می توان از آن کمک گرفت مثل ویروس یابی و رفع مشکل بالا نیامدن ویندوز . برای حذف برنامه هم باید وارد کنترل پنل شده و از طریق گزینه Add Remove program برنامه مورد نظر را حذف کنید .  همان مراحلی که در ویندوز انجام میدهید .

۲چگونه نرم افزارهای غیرقابل حذف ویندوز را حذف کنیم؟

استفاده از برنامه Microsoft offers an Install and Uninstall Troubleshooter

Microsoft offers an Install and Uninstall Troubleshooter یک نرم افزار رایگان می باشد که توسط شرکت مایکروسافت طراحی و عرضه شده است . حجم این برنامه در حدود ۲ مگابایت می باشد که بعد از نصب به شما کمک می کند مشکلات حذف و نصب را از طریق برنامه مورد بررسی قرار بدهید .  برنامه را اجرا کنید . بر روی کلید Next کلیک کنید .

چگونه نرم افزارهای غیرقابل حذف ویندوز را حذف کنیم؟

در این مرحله باید یکی از دو گزینه Installing و Unistalling را انتخاب کنید . ما بیشتر برای حذف برنامه ها می خواهیم این نرم افزار کمک بگیریم پس باید Unistalling را انتخاب کرده و صبر کنید تا صفحه جدید نمایش داده شود .

چگونه نرم افزارهای غیرقابل حذف ویندوز را حذف کنیم؟

تمام برنامه های نصب شده بر روی سیستم عامل من نمایش داده می شود . ابتدا برنامه ها از طریق رجیستری و Pach مورد بررسی قرار می گیرند .

چگونه نرم افزارهای غیرقابل حذف ویندوز را حذف کنیم؟

استفاده از برنامهIObit Uninstaller

در صورتیکه مرحل بالا مشکل شما را حل نکرد ، نرم افزار IObit Uninstaller یکی از بهترین گزینه می باشد . البته برنامه های رایگان دیگر نیز برای رفع این مشکل وجود دارد که یکی از آنها که بنده نیز همیشه از آن استفاده می کنم Unistaller Pro می باشد . IObit Uninstaller به شما لیستی از نرم افزارهای نصب شده بر روی سیستم عامل را نمایش میدهد که با کلیک بر روی هر کدام می توانید صفر تا صد برنامه را حذف کنید حتی فایل های رجیستری نصب شده .

کافیست در قسمت لیست نمایش تمام برنامه ها از طریق چک باکس نرم افزار دلخواهتان را انتخاب کرده و بر روی کلید حذف یا سطل آشغال کلیک کنید .

چگونه نرم افزارهای غیرقابل حذف ویندوز را حذف کنیم؟

استفاده از System Restore ویندوز

در صورتیکه ۴ مرحله بالا را انجام دادید ولی باز مشکل وجود دارد یک راه هنوز باقی مانده که در صورتیکه از قبل آن را فعال کرده باشید می تواند مشکل شما را حل کند . استفاده از System Restore یا همان برگشت به چند روز قبل . برای استفاده از این قابلیت ابتدا باید System Restore را از طریق این آموزش فعال کرده باشید . این روش در صورت فعال بودن کمک می کند بر گردید به قبل از زمان نصب برنامه ای که حذف نمی شود .

منبع

برای ورود به کانال تلگرام روژان کلیک کنید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *