آموزش حذف و اضافه کردن آهنگ به آیفون بدون نیاز به آیتونز

آیفون و آیپدهای اپل به شدت به برنامه یا ابزار آیتونز iTunes وابسته هستند اما با این حال روش‌هایی وجود دارند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید بدون نیاز به برنامه آیتونز نسبت به اضافه کردن آهنگ به آیفون خود اقدام کنید. در این مقاله نحوه اضافه کردن آهنگ به آیفون و یا حذف آن بدون نیاز به آیتونز را به شما اموزش خواهیم داد. با ما در ادامه همراه شوید.

دستگاه‌های آی او اسی اپل که شامل آیفون و آیپد هم می‌شود به گونه‌ای طراحی شده‌اند که با یک لایبرری در کامپیوتر یا مک بوک همگام‌سازی شوند. بدین منظور از برنامه آیتونز  یا به قول اغلب ایرانی‌ها برنامه آیتونز استفاده می‌شود. به بیان دیگر برنامه آیتونز ابزار واسطی است که تعامل مابین دستگاه‌های آی او اسی و کامپیوترها را فراهم می‌کند. از طریق این برنامه می‌توانید آهنگ‌های مد نظرتان را در آیتونز لایبرری iTunes Library اضافه کنید و سپس از طریق برنامه اپل موزیک آیفون یا آیپدتان پخش نمایید.

آموزش حذف و اضافه کردن آهنگ به آیفون بدون نیاز به آیتونز

اما آیا استفاده از آیتونز تنها روش موجود به منظور اضافه کردن آهنگ به آیفون و آیپدهای اپل محسوب می‌شود. اگر یک آیفون جدید را خریداری کنیم، به منظور همگام‌سازی آهنگ‌های پیشین خود باید حتما از ابزار آیتونز استفاده کرد یا روش‌های جایگزین و ساده‌تری هم برای انجام این عمل وجود دارند؟

استفاده از سرویس آیکلود

هر محتوایی که از طریق برنامه اپل موزیک Apple Music آیفون یا با استفاده از برنامه آیتونز در کامپیوتر یا مک بوک خود خریداری کنید، همواره به طور آنلاین و از طریق آیکلود قابل استفاده خواهند بود. تصور کنید که از طریق برنامه اپل موزیک در آیپد خود یک آلبوم را خریداری کرده‌اید و حال قصد دارید که این آلبوم را در آیفون جدیدتان هم داشته باشد. مطمئنا در این شرایط نیازی خرید دوباره آلبوم وجود ندارد. کافیست که در آیفون جدید خود، اپل آیدی مشابه با آیپدتان را فعال نمایید و سپس به برنامه اپل موزیک مراجعه کنید. در این شرایط در بخش آلبوم‌های خریدار شده، لیست آهنگ‌های موجود ضمیمه می‌شود و در کنار هر یک از آن‌ها یک آیکون دانلود موجود است که شبیه به یک ابر به نظر می‌رسد.
آموزش حذف و اضافه کردن آهنگ به آیفون بدون نیاز به آیتونز

با لمس این آیکون می‌توانید بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای، موزیک مد نظر را در آیفون جدیدتان دانلود کنید و از طریق برنامه اپل موزیک آن پخش نمایید. بنابراین به این صورت، دیگر نیاز به استفاده مستقیم از برنامه آیتونز به منظور همگام‌سازی آیتونز لایبرری (iTunes Library) وجود ندارد. ضمنا با استفاده از قابلیت آیتونز مچ (iTunes Match) هم می‌توانید به شیوه مشابه محتوای خریداری شده خود را در دستگاه‌های اپلی مختلف خود همگام‌سازی نمایید. توجه کنید که اگر آلبوم یا آهنگ‌های خریداری شده شما در اپلیکیشن موزیک دستگاه نمایش داده نمی‌شوند، وارد آیتونز استور (iTunes Store) شوید و سپس به بخش More و Purchased و نهایتا Music مراجعه کنید. در بخش با عنوان Recent Purchases قادر به مشاهده آلبوم یا آهنگ‌های خریداری شده خود خواهید بود.

استفاده از سرویس‌ها و اپلیکیشن‌های جایگزین

استفاده از سرویس‌ها و اپلیکیشن‌های جایگزین هم یکی دیگر از روش‌هایی محسوب می‌شود که با استفاده از آن می‌توانید محدودیت‌های آیتونز و اپل موزیک را دور بزنید. به عنوان مثال سرویس دراپ‌باکس (Dropbox) را در نظر بگیرید. تصور کنید که یک فایل MP3 را در اکانت اختصاصی خود در دراپ‌باکس آپلود کرده‌اید. در این شرایط می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن دراپ‌باکس نسبت به پخش و دانلود این موزیک در آیفونتان یا هر دستگاه دیگری که به اکانت دراپ‌باکس شما دسترسی داشته باشد اقدام کنید. تنها مسئله موجود مربوط به عدم اضافه شدن موزیک دانلودی به لایبرری برنامه اپل موزیک  (Apple Music’s Library) می‌شود که امر قابل چشم‌پوشی است.
آموزش حذف و اضافه کردن آهنگ به آیفون بدون نیاز به آیتونز

سرویس‌های مشابه دیگری هم وجود دارند که بدین منظور می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. به عنوان مثال سرویس آمازون موزیک (Amazon Music) قادر است تا موزیک‌های ذخیره شده در آیفونتان را از اپل موزیک بارگذاری کرده و با محتوای خریداری شده شما در آمازون استور (Amazon Store) یکپارچه‌سازی نماید. همچنین سرویس‌هایی همچون Spotify هم امکان دسترسی به موزیک لایبرری‌های بسیار گسترده‌ای را فراهم می‌کنند. بنابراین در نظر داشته باشید که به منظور اضافه کردن آهنگ به آیفون و آیپدهای اپل و پخش آن به هیچ وجه محدود به استفاده از برنامه اپل موزیک و آیتونز  نیستید.
آموزش حذف و اضافه کردن آهنگ به آیفون بدون نیاز به آیتونز

ذخیره کردن آهنگ‌های قدیمی

اگر قصد دارید که به یک آیتونز لایبرری جدید مهاجرت کنید و تمایل دارید که آهنگ‌های پیشین شما ذخیره شوند، برنامه‌ای نظیر iExplorer به راحتی مشکلتان را رفع می‌کند. این برنامه را دانلود و در کامپیوتر خود نصب کنید. سپس آن را اجرا کرده و با استفاده از کابل رابط، آیفون خود را به کامپیوتر متصل نمایید. به محض اتصال آیفون به کامپیوتر، در منوی سمت چپ برنامه iExplorer آیفونتان قابل مشاهده می‌شود. مانند عکس زیر بخش Music Library را اجرا کنید و سپس بر روی گزینه Music کلیک کنید. مشاهده خواهید کرد که لیستی از موزیک‌های ذخیره شده در دستگاهتان نمایان می‌شود.
آموزش حذف و اضافه کردن آهنگ به آیفون بدون نیاز به آیتونز

حال موزیک‌های مورد نظرتان را در پنجره وسط انتخاب کنید. سپس بر روی گزینه Transfer From Device کلیک کنید. حال باید مقصد مورد نظرتان را از بین آیتونز و پوشه‌ای دیگر انتخاب کنید. همچنین با کلیک بر روی گزینه Auto Transfer هم می‌توانید دستور انتقال اتوماتیک موزیک‌های موجود در دستگاه به آیتونز را صادر کنید. علاوه بر برنامه iExplorer می‌توانید از برنامه‌های دیگری همچون AnyTrans هم بدین منظور استفاده نمایید. برنامه AnyTrans رابط کاربری بسیار ساده‌ای دارد و به راحتی امکان انتقال فایل از کامپیوتر به دستگاه آی او اسی و برعکس را فراهم می‌کند
آموزش حذف و اضافه کردن آهنگ به آیفون بدون نیاز به آیتونز

منبع

برای ورود به کانال تلگرام روژان کلیک کنید

 
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *