چگونه افکت‌های شفافیت جدید ویندوز 10 را غیرفعال کنیم؟

چگونه افکت‌های شفافیت جدید ویندوز ۱۰ را غیرفعال کنیم؟

مایکروسافت در آپدیت CREATE خود سعی کرده نمای ویندوز را روشن تر و شفاف تر کند. البته میزان شفافبت قابل دستکاری است. البته برای قسمت‌های مختلف مقدار شفافیت قابل تنظیم است مثلا با  کمک رجیستری ویندوز نوار وظیفه را شفاف تر کرده یا از شفافیتش بکاهیم. ولی کاربرانی هستند کلا از این ویژگی خوششان نیامده و می خواهند آنرا بطور کامل غیرفعال کنند. در مقاله قصد داریم نحوه غیرفعال کردن افکت‌های شفافیت ویندوز را به شما اموزش دهیم. پس در ادامه با ما همراه شوید.

در مرحله اول به منوی استارت رفته و Settings را باز کنید. Settings در سمت چپ و بالای سایر گزینه ها قرار گرفته است. بعد از این که Settings باز شد،  پنجره ای به شما نمایش داده می شود:

چگونه افکت‌های شفافیت جدید ویندوز 10 را غیرفعال کنیم؟

بین سه گزینه موجود در این صفحه Personalization را انتخاب کنید
چگونه افکت‌های شفافیت جدید ویندوز 10 را غیرفعال کنیم؟

در پنجره جدید Colors را برگزینید. با انجام این کار صفحه ای بازمی شود که گزینه Transparency effects را در آن مشاهد می کنید. حالا کافیست آن را off کنید تا شفافیت رنگ های از بین برود. با ذخیره تنظیمات، رنگ ها دیگر شفافیت قبلی را نخواهند داشت. البته به جای اینکار می توانید شفافیت بخش های مختلف ویندوز را شخصی سازی کنید. اگر می خواهید شفافیت دوباره به ویندوزتان برگردد. مراحل فوق را طی کرده و اینبار به جای OFF گزینه ON را انتخاب کنید.

بعد از این که تنظیمات ذخیره شد، متوجه خواهید شد که رنگ ها شفافیت قبلی را ندارند. البته همانطور که پیش از این گفته شد شما می توانید، به سادگی المان های مختلف را از نظر شفاف سازی تغییر دهید که در ابتدای این مقاله به موضوع شفافیت رنگ در نوار وظیفه اشاره شده است.

منبع

برای ورود به کانال تلگرام روژان کلیک کنید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *