چگونه فایل‌های دانلود شده در اندروید را حذف کنیم؟

 چگونه فایل‌های دانلود شده در اندروید را حذف کنیم؟

ما روزانه فایل‌های مختلفی را روی موبایل خود دانلود می‌کنیم که این فایل‌ها به مرور زمان می‌توانند فضای قابل توجهی از حافظه موبایل اندروید ما را به خود اختصاص دهند و این مانع نصب برنامه‌های جدید یا انتقال فایل‌هایی دیگر به موبایل ما می‌شود. پس بهتر است پیش از پر شدن حافظه آن، نگاهی به پوشه دانلودهای موبایل اندرویدی خود بیاندازید و حذف فایل‎های دانلود شده را انجام دهید. در ادامه با آموزش حذف فایل‌های دانلود شده در اندروید با ما همراه شوید.

برای دسترسی به پوشه‌های درون موبایل اندروید خود نیاز به یک برنامه مدیریت کننده فایل (File Manager) دارید. اکثر سازندگان تلفن‌های اندرویدی درون آن‌ها یک فایل منیجر قرار می‌دهند که می‌توان از آن استفاده کرد. اما اگر موبایل شما همچین برنامه‌ای نداشت، می‌توانید از گوگل پلی یا دیگر فروشگاه‌های نرم‌افزار اندروید یک فایل منیجر دانلود و نصب کنید. فایل منیجر پیشنهادی ما برای اندروید ES File Explorer نام دارد که برنامه‌ای رایگان، قدرتمند، و سریع است.

  • توجه داشته باشید که فایل منیجرهای مختلف در اندروید، رابط کاربری‌های متفاوتی دارند و در فایل منیجر موبایلتان ممکن است تفاوت‌های جزئی با آنچه در ادامه آموزش خواهیم داد وجود داشته باشد.
  1. برنامه مدیریت فایل (File Manager) را اجرا کنید.
  2. وارد پوشه Downloads شوید.

هنگام اجرای برنامه مدیریت فایل در اندروید، لیستی از پوشه‌های موجود در موبایل شما نمایش داده خواهد شد. از این لیست پوشه Downloads را انتخاب کنید.

  • توجه داشته باشید که در بعضی برنامه‌های فایل منیجر اندروید در هنگام اجرا، صفحه‌ای از وضعیت کلی حافظه موبایل شما نمایش داده خواهد شد که از آن صفحه می‌توانید به نمایش تمام فایل‌ها و پوشه‌های موبایلتان بروید.

 چگونه فایل‌های دانلود شده در اندروید را حذف کنیم؟

  1. فایل‌های اضافی را انتخاب کنید.

پس از ورود به پوشه فایل‌های دانلودی، کافیست انگشت خود را روی یکی از فایل‌ها نگه دارید تا آن فایل انتخاب، و در کنار دیگر فایل‌ها جعبه‌های انتخاب ظاهر شود. حال می‌توانید با لمس بقیه فایل‌ها آن‌ها را انتخاب کنید.

  • در بعضی فایل منیجرهای اندروید برای انتخاب چند فایل و حذف آن‌ها، باید در پوشه حاوی فایل‌ها ابتدا Delete را انتخاب کرد تا جعبه‌های انتخاب در کنار فایل‌ها ظاهر شوند.

 چگونه فایل‌های دانلود شده در اندروید را حذف کنیم؟

  1. فایل‌ها را حذف کنید.

پس از انتخاب فایل‌های اضافی، برای حذف آن‌ها کلید حذف (به شکل سطل آشغال) را لمس کنید. در پنجره‌ای از شما پرسیده خواهد شد که آیا از تصمیم خود مطمئن هستید یا خیر. با لمس OK یا Delete فایل‌های مورد نظر حذف خواهند شد.

منبع

برای ورود به کانال تلگرام روژان کلیک کنید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *