آموزش رفع مشکل ویبره نخوردن آیفون

آموزش رفع مشکل ویبره نخوردن آیفون

بسیاری از کاربران ترجیح می‌دهند که از حالت ویبره یا لرزشی در آیفون‌های خود استفاده کنند، اما ظاهرا در این میان برخی از افراد با مشکل ویبره نخوردن آیفون مواجه شده‌اند. ما در این مقاله نحوه رفع مشکل ویبره نخوردن آیفون در آی او اس ۱۰ را برای شما شرح دهیم. با ما در ادامه همراه شوید.

چگونه مشکل ویبره نخوردن آیفون را حل کنیم؟

به منظور رفع مشکل ویبره نخوردن آیفون باید دو موضوع اصلی را بررسی کنید که در ادامه به شرح آن‌ها می‌پردازیم. در قدم اول تنظیمات بخش زنگ هشدار آیفون خود را بررسی کنید. برای انجام این عمل مراحل زیر را طی کنید:

وارد بخش تنظیمات یا همان Settings آیفون خود شوید.

در لیست موجود گزینه Sounds را انتخاب کنید.

در این مرحله باید مطمئن شوید که گزینه Vibrate on Ring آیفون شما فعال است. فعال بودن این گزینه بدان معناست که در حین دریافت تماس ویبره یا هشدار لرزشی توسط آیفون اعمال شود. اگر گزینه Vibrate on Ring در آیفون شما فعال نیست، آن را فعال نمایید.

آموزش رفع مشکل ویبره نخوردن آیفون

حال در لیست تنظیمات بخش Sounds گزینه Ringtone را انتخاب کنید. این گزینه در انتهای لیست موجود در این قسمت واقع شده است.

حال گزینه Vibration را بررسی کنید. این گزینه نباید در حالت None قرار داده شده باشد. اگر در مقابل گزینه Vibration عبارت None را مشاهده کردید، باید این گزینه را لمس کرده و از الگوهای موجود یک الگوی ویبره را انتخاب کنید. در آیفون‌های اپل این امکان وجود دارد که کاربر الگوی ویبره اختصاصی و مد نظر خود را تعریف نماید. در صورتی که به منظور نحوه انجام این عمل و ساخت الگوی ویبره اختصاصی برای آیفون خود نیاز به راهنمایی داشتید، می‌‌توانید با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل نمایید.
آموزش رفع مشکل ویبره نخوردن آیفون

پس از انجام مراحل فوق نوبت به آن می‌رسد که فعال بودن قابلیت لرزشی یا ویبره آیفون خود را بررسی کنید. بدین منظور باید مراحل زیر را طی نمایید:
آموزش رفع مشکل ویبره نخوردن آیفون

وارد بخش تنظیمات یا Settings آیفون خود شوید.

گزینه General را انتخاب کنید.

گزینه Accessibility را لمس کنید.

در لیست موجود به سمت پایین حرکت کرده و گزینه Vibration را انتخاب نمایید.

اسلایدر موجود در کنار این گزینه را فعال کنید تا حالت ویبره یا لرزشی آیفونتان فعال شود.

با انجام مراحل فوق به احتمال زیاد مشکل ویبره نخوردن آیفون شما رفع می‌شود. چنانچه همچنان مشکل مورد نظر رفع نشد، احتمالا دستگاه از نظر سخت افزاری دچار مشکل شده است.

منبع

برای ورود به کانال تلگرام روژن کلیک کنید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *