ساخت تارهای صوتی انسان در آزمایشگاه

قبلاً اگر تارهای صوتی انسان آسیب می‌دید پزشکان تارها صوتی اجساد را جایگزین آن می کردند که این کار نیاز به استفاده از مقدار زیادی از داروهای سرکوب کننده‌ی سیستم ایمنی برای جلوگیری از پس زدن عضو جایزگین شده بود. حالا دیگر نیاز به این کار نیست چرا که محققان دانشگاه پزشکی ویسکانسن ، طبق مقدمه‌ای از پژوهشی جدید که در مجله‌‌ی ترجه علوم پزشکی منتشر کرده‌اند، موفق به کشت و رشد ۱۷۰ مجموعه تارصوتی انسان در آزمایشگاه شدند.

ناتان ولهام مولف ارشد مطالعه‌ فوق در این مورد به Buzzfeed گفت:”ما هرگز تصور نمی‌کردیم که بتوانیم این‌کار را انجام دهیم. تیم محققان ابتدا نمونه‌های سلولی از چهار دواطلب و یک جسد را جمع‌آوری کرده و سپس آنها را در چهارچوب کلاژن کشت دادند. نتیجه اینکه این نمونه‌ها ظرف دو هفته به تارصوتی کاربردی تبدیل شدند. پس از تولید این تارها، محققان متخصص حنجره آنرا روی کلیه موش‌های آزمایشگاهی پیوند زده تا معلود شود که بدن میزبان جدید آنرا پس نخواهد زد. تستهای اولیه فوق‌العاده موفقیت آمیز بودند.

در قدم بعدی محققان قصد دارند، قبل از آزمایش روی حیوانات  آزمایشات خود روی موش‌ها برای پس نزدن تارها صوتی کشت شده در آزمایشگاه را ادامه دهند. البته به خاطر اینکه این تحقیق به بخش مهندسی زیستی حنجره مربوط می‌شود، FDA برای تایید آن نیاز با آزمایش‌های زیادی حیوانی قبل از تست روی انسان دارد.

منبع
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *