بررسی نسخه Xbox one بازی استراتژی Sudden Strike 4

با توجه به این واقعیت که در بازی های استرتژی سبک RTS کنترلر ها نسبت به ماوس و صفحه کلیدکنترل کمتری دارند،این نوع بازی‌ها به ندرت برای کنسول‌ها منتشر می‌شوند. آخرین نسخه ای که از این سبک بازی‌ها در ایکس باکس وان به موفقیت بزرگی رسید Halo Wars 2 بود که بیش از یک سال پیش منتشر شد. با اینحال این بازی به لطف کیفیت گیم‌پلی بازی و کنترل عالی که برای این بازی طراحی شده، باعث شده که Sudden Strike 4 تجربه‌ی عالی در سبک RTS (سبکی که در آن باید صدها ساختمان و یونیت وغیره را مدیریت کنید و در آن سرعت عمل بسیار مهم است) برای ایکس باکس وان به ارمغان بیاورد. با ما همراه شوید.

چشم اندازی از جنگ جهانی دوم در بازی Sudden Strike 4

همانند اکثر بازی‌ها در سبک RTS، بازی Sudden Strike 4 نیز از  پرسپکتیوی طراحی می‌شود که برای هماهنگ کردن و فرماندهی واحد‌های نظامی مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. شما می‌توانید به عنوان چندین جناح مختلف که در جنگ جهانی دوم حضور داشتن به مبارزه با دشمنانتان بپردازید که هر یک از این جناح‌ها دارای سلاح‌های منحصربفرد خود هستند. با اینحال چیزی که بین تمامی این واحد‌ها یکی است، چهار مورد است که عبارتند از پیاده‌نظام، تانک، هواپیما و توپخانه. سه مورد از مواردی که گفته شد در هر جناح یا حزبی که انتخاب کنید وجود دارد ولی نیروی هوایی شما به انتخاب شما بستگی دارد و در جناح‌های مختلف، متفاوت است.

درک اینکه چگونه هر یک از این واحد‌ها به شما در جنگ‌ها کمک می‌کند حیاتی است. پیاده نظام برای تصرف زمین عالی است وهم برای حمله‌ی تهاجمی و هم برای حفظ موقعیت، تانک برای تخریب استحکامات دفاعی دشمن بسیار مفید است، توپخانه برای کاهش استحکامات دشمن مفید است و همچنین هواپیما نیز برای انواع ماموریت‌ها هوایی موثر و بسیار مفید است. علاوه بر این پوشش و پستی و بلندی‌های زمین، تاثیر بالایی در چگونگی مبارزه واحدها و مقابله با آن‌ها تاثیر به سزایی دارد و باعث انعطاف‌پذیری بالایی برای واحدهای جنگی می‌شود.

مشکلی که در این بازی بسیار مورد توجه است درمورد کنترل این بازی است. در حالیکه اجرای عناوینی با سبک RTS روی کنسول بسیار ناامیدکننده است و بیشتر بازیکنان از آن دوری می‌جویند این بازی اینگونه نیست. در این بازی‌ها کنترل‌ها کاملاً پاسخگو هستند و شما در این بازی هیچ مشکلی برای انجام سریع چند کار در بازی و تصمیم‌گیری سریع ندارید.

اما مکانی که واحد‌ها از پایگاه به آنجا حرکت می‌کنند نیز گاهی می‌تواند دردسر ساز شود. به خصوص در پیاده‌سازی تانک‌های زرهی در مکان مورد نظر ممکن است مشکلات زیادی به وجود آید ولی اغلب این مشکل در پیروزی و یا باخت در مبارزات تاثیری ندارد ولی در  سناریو‌های سخت که حتی کوچکترین چیز نیز می‌تواند در تعیین برنده یا بازنده سرنوشت‌ساز باشد، مکان پیاده‌سازی واحدها می‌تواند از اهمییت بالایی برخوردار باشد و سرنوشت مبارزات را رقم بزند.

موفقیت‌ها و مشکلات بازی

با توجه به اکثریت بازی‌ها در سبک RTS گرافیک این نوع بازی‌ها پایین است ولی بازی Sudden Strike 4 از نظر گرافیک نیز از این بازی‌ها بالاتر است و کیفیت بالایی دارد. گذشته از برخی طراحی‌های عالی مانند چندین نوع از پیاده نظام‌ها، اثرات و تغییرات آب و هوایی، سازه‌ها و واحدهای زرهی جنگی جدا از این موارد تصاویر و اثرات صوتی این بازی نیز بسیار عالی طراحی شده و همه چیز این بازی از آتش سریع مسلسل‌ها گرفته تا آتش توپخانه‌ها و صدا‌های مهیب آن‌ها به زیبایی طراحی شده است.

تنها مساله‌ای که در اینجا وجود دارد صدای کارکتر‌های بازی است که کمی بی‌احساس و بی‌جان به‌نظر می‌رسند. این مایه‌ی تاسف است زیرا مانع از ارتباط عمیق بازیکنان با کارکتر‌ها و بازی می‌شود و همچنین دردسر‌ها و مشکلاتی را برای بازیکنان در ارتباط برقرار کردن با کارکتر‌هایی که در طول بازی با آن‌ها برخورد می‌کنند، بوجود می‌آورد.

 افکار نهایی در مورد بازی Sudden Strike 4

با وجود اینکه یک سری مشکلات در پیرامون بازی Sudden Strike 4 وجو دارد اما ویژگی هایی نیز مانند حملات عمیق و تاکتیکی، کنترل‌های عالی و ارائه‌ی کلی آن این عنوان را به بهترین بازی در سبک RTS از زمان بازی Halo Wars 2 به بعد تبدیل کرده است. و در پایان به برخی از نکات مثبت و منفی این بازی اشاره می کنیم.

نکات مثبت بازی عبارتند:

  • گیم‌پلی قوی و عالی
  • ارائه‌ی عالی
  • کنترل‌های عالی بازی

نکات منفی عبارتند:

  • صدای بی‌احساس کارکتر‌ها
  • فقدان قابلیت انتخاب جداگانه ی نیرو ها

شما می‌توانید بازی Sudden Strike 4 را با قیمت ۳۹٫۹۹ دلار خریداری کنید.

منبع
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *