همگام سازی آیفون با ویندوز 10

آموزش همگام سازی آیفون با ویندوز ۱۰ از طریق بلوتوث

 در مواقعی، شما نیاز دارید که گوشی آیفون تان را یا هر گوشی دیگری را با رایانه ای که ویندوز ۱۰ دارد همگام سازی کنید. به عنوان مثال، شما می خواهید از قابلیتی که قفل کردن ویندوزتان زمانی که از آن دور هستید و یا می شوید استفاده کنید و این قابلیت احتیاج به این دارد که بلوتوث گوشی تان با ویندوز تان همگام سازی شود. در این مقاله قصد داریم نحوه همگام سازی آیفون با ویندوز از طریق بلوتوث را به شما آموزش دهیم. در ادامه با ما همراه شوید.

با همگام سازی یک گوشی آیفون، اندروید یا ویندوز فون یا هر گوشی دیگری، شما می توانید همچنین به سرعت فایل ها را بین گوشی و ویندوز تان منتقل کنید.

همگام سازی یک گوشی آیفون یا هر گوشی دیگری با ویندوز ۱۰ آسان می باشد. البته رایانه شما باید دارای سخت افزار بلوتوث و همچنین درایوری مربوط به آن باشد تا بتوانید اینکار را انجام دهید.

مراحل زیر را انجام دهید تا گوشی آیفون، ویندوز فون و یا گوشی اندرویدی تان را ویندوز ۱۰ تان همگام سازی کنید.

از طریق بلوتوث گوشی آیفون یا هر گوشی دیگری را با ویندوز ۱۰ همگام سازی کنید

قدم اول : قدم اول این است که بلوتوث گوشی آیفون تان یا هر گوشی دیگری که می خواهید با ویندوز ۱۰ همگام سازی کنید را روشن کنید. برای روشن کردن بلوتوث گوشی آیفون تان، بر روی Settings ضربه بزنید، سپس بر روی Bluetooth ضربه بزنید و بعد بلوتوث را روشن کنید. بر روی دستگاه هایی با سیستم عامل اندروید، بر روی Settings ضربه زده و سپس بر روی دکمه بلوتوث ضربه بزنید تا آن را خاموش/روشن کنید.

همگام سازی آیفون با ویندوز 10 از طریق بلوتوث

قدم دوم : در ویندوز ۱۰، Settings app را باز کنید. به قسمت Devices > Bluetooth بروید.

قدم سوم : در قسمت مدیریت دستگاه های بلوتوث (Manage Bluetooth devices) گزینه بلوتوث را روشن کنید.
همگام سازی آیفون با ویندوز 10 از طریق بلوتوث

قدم چهارم : به محض اینکه شما بلوتوث را در ویندوز ۱۰ روشن می کنید، ویندوز ۱۰ شروع به جستجوی دستگاه هایی می کند که بلوتوث شان روشن است. در عرض چند ثانیه، نام گوشی/گوشی آیفون شما باید در قسمت manage Bluetooth devices ظاهر شود.

قدم پنجم : بر روی نام گوشی/گوشی آیفون خود تان کلیک کنید تا دکمه همگام سازی (Pair) را ببینید. بر روی دکمه Pair کلیک کنید.
همگام سازی آیفون با ویندوز 10 از طریق بلوتوث

قدم ششم : در نهایت، شما تصویر زیر را در ویندوز ۱۰ ملاحظه می کنید. همانطور که می بینید، متنی به شما نمایش داده می شود که شامل رمز عبوری می باشد.
همگام سازی آیفون با ویندوز 10 از طریق بلوتوث

بررسی کنید که همان رمز عبور بر روی گوشی/گوشی آیفون تان ظاهر شده باشد. اگر همان طور که گفته شد بود، بر روی دکمه بله (Yes) در رایانه خود کلیک کنید و سپس بر روی گزینه Pair که در گوشی آیفون تان می باشد ضربه بزنید تا گوشی آیفون تان از طریق بلوتوث با ویندوز ۱۰ همگام سازی شود.

همگام سازی آیفون با ویندوز 10 از طریق بلوتوث

شما وضعیت متصل شده (Connected) را در زیر نام گوشی خود در قسمت Manage Bluetooth devices خواهید دید.
همگام سازی آیفون با ویندوز 10 از طریق بلوتوث

اگر شما صفحه رمز عبور را ویندوز ۱۰ خود مشاهده نمی کنید، لطفا سخت افزار بلوتوث دستگاه تان را در قسمت Device Management خاموش کنید و بعد دوباره آن را روشن کنید.

منبع

برای ورود به کانال تلگرام روژان کلیک کنید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *