نحوه فعال کردن UI قدیمی یوتیوب در مایکروسافت اج

UI قدیمی یوتیوب برای مایکروسافت اج و موزیلا فایرفاکس عملکرد بهتری دارد، چرا که در رابط کاربری جدید یوتیوب عملکرد این شبکه اجتماعی در مایکروسافت اج و موزیلا فایرفاکس ۵ برابر کندتر شده است. در ادامه با ما همراه باشید تا نحوه فعال کردن UI قدیمی یوتیوب در مایکروسافت اج را به شما نشان دهیم.

مهندس موزیلا ادعا می‌کند که هر دو فایرفاکس و مایکروسافت اج در هنگام بارگیری ویدیوها در یوتیوب جدید به دلیل استفاده از Shadow DOM v0 API که فقط در مرورگر گوگل کروم وجود دارد، بسیار کندتر شده‌اند.

به عبارت دیگر، اگر می‌خواهید طراحی جدید یوتیوب مبتنی بر پلیمر روی سیستم شما به خوبی کار کند، باید از گوگل کروم استفاده کنید. وگرنه موزیلا فایرفاکس و مایکروسافت اج برای پلتفرم به اشتراک گذاری ویدیو ، این دو مرورگر را پنج برابر کندتر می‌سازد.

خوشبختانه راه‌هایی برای بازگشت به رابط یوتیوب قدیمی و غیر فعال کردن این وجود دارد، هرچند بدون شک این راحت‌ترین راه حل نیست. بدیهی است، این نیز آموزش تصویری نیست، مگر اینکه شما این دستورالعمل‌ها را بخوانید، ممکن است یک راه حل برای غیرفعال کردن UI جدید یوتیوب و بازگشت به رابط قدیمی باشد.

اول و مهم‌تر از همه، توجه داشته باشید که این آموزش تنها به مایکروسافت اج اعمال می‌شود، زیرا اینترنت اکسپلورر هنوز هم از رابط کاربری قدیمی یوتیوب استفاده می‌کند.

بنابراین در ویندوز ۱۰، مایکروسافت اج را راه اندازی و YouTube.com را باز کنید. منتظر بمانید تا وبسایت بارگیری شود، و سپس حالت برنامه نویسی را به سادگی با فشار دادن کلید F12 روی صفحه کلید خود راه اندازی کنید.

گام بعدی باز کردن برگه برنامه در حالت برنامه نویس است – اگر شما یک مبتدی هستید، اطلاعات زیادی وجود دارد که به شما مربوط نمی‌شوند، بنابراین در نوار بالا، به دنبال یک بخش با نام Application کلیک کنید.

روی این Application کلیک کنید و سپس شما باید لیستی از موارد جدید را به نام Local Storage، Storage Session، DB Indexed، Cookies، Workers Services و Cache ببینید. یکی از مواردی که باید تغییر دهید کوکی‌ها است، بنابراین دوبار کلیک کنید تا رده را گسترش دهید و سپس گزینه‌ای را که www.youtube.com خوانده می‌شود را انتخاب کنید ( این دلیلی است که شما YouTube.com را در پس زمینه مایکروسافت اج بارگذاری کرده‌اید – به خاطر داشته باشید که وب سایت باید تمام مدت در پس‌زمینه باز باشد).

در قاب سمت راست لیستی از ورودی‌های به نام CONSET، GPS، HideTicker، PREF و… وجود داردروی PREF دوبار کلیک کنید تا مقدار آن را اصلاح کرده و کد زیر را وارد کنید:

al=en&f5=30030&f6=8

هنگامی که این کار را انجام دهید ، کافی است که حالت برنامه نویسی را ببندید و سپس یوتیوب را رفرش کنید تا رابط قدیمی در مرورگر را ببینید. نیازی به راه‌اندازی مجدد یا چنین چیزی نیست، چون تغییرات به طور اتوماتیک در هنگام رفرش وب سایت اعمال می‌شوند.

چیزی که مهم است بدانید این است که مقادیر تغییر یافته در مرورگر ذخیره خواهند ماند تا زمانی که شما به طور دستی آن‌ها را حذف یا کوکی‌ها را پاک کنید. حتی اگر سیستم را مجددا راه‌اندازی کنید، مایکروسافت اج هنوز هم تنظیمات جدید را باز می‌کند و به شما اجازه می‌دهد تا از رابط کاربری قدیمی YouTube استفاده کنید.

مایکروسافت Edge مرورگر پیش فرض در ویندوز ۱۰ است و لازم نیست بگوییم که خیلی از کاربران دوست ندارند به برنامه دیگری سوییچ کنند. تضعیف مرورگرها، رویکرد مناسبی نیست، به ویژه برای یک سرویس به اندازه یوتیوب، اما همچنان راه‌هایی برای بازگشت به رابط کاربری قدیمی وجود دارد. مشکل بزرگی خواهد بود زمانی که گوگل تصمیم بگیرد این هک‌ها را مسدود کند و تمام کاربران را مجبور به استفاده از UI جدید یوتیوب کند. اگر چنین اتفاقی رخ دهد، سوییچ به گوگل کروم ممکن است تنها راه جلوگیری از کاهش سرعت باشد، مگر اینکه این غول دنیای جستجو این مشکل را در مرورگرهای دیگر رفع کند.

نظر شما در رابطه با این اقدام گوگل چیست؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *