آموزش تنظیم قطب نما در گوشی اندرویدی و آیفون

آموزش تنظیم قطب نما در گوشی اندرویدی و آیفون

یکی از مهم‌ترین استفاده‌های ما از سنسور قطب نما در گوشی‌های هوشمند، هنگام استفاده از نقشه‌ها و جهت‌یابی مسیر در اپلیکیشن‌های نقشه مثل Google Maps است. سنسور قطب نما که در اکثر گوشی‌های هوشمند وجود دارد، میتواند جهت قرار گیریِ ما و جهتی که اکنون در حال رفتن به سمت آن هستیم را به ما نمایش دهد و کار مسیر‌یابی را برای ما ساده‌تر کند. ولی متاسفانه ممکن است که این سنسور در بعضی از گوشی‌ها به درستی کار نکند و جهت‌ها را کمی جابجا یا اشتباه یا با کمی انحراف نمایش دهد. امروز قصد داریم نحوه تنظیم قطب نما در گوشی اندرویدی و آیفون را برای شما شرح دهیم پس در ادامه با ما همراه شوید.

توجه کنید که این ممکن است این ترفند کمی عجیب و حتی نامعقول به نظر برسد، ولی جالب است بدانید که این ترفند را گوگل، در سایت رسمی خود توضیح داده و آن را پیشنهاد کرده است. گوگل در سایت خود اشاره کرده که اگر سنسور قطب‌نما در گوشی شما در برنامه‌هایی مثل Google Maps به درستی کار نمیکند و مثلا، جهت شما را اشتباه نشان میدهد، میتوانید این ترفند را انجام دهید، شاید مشکل شما حل شود.

چگونه سنسور قطب‌نما در گوشی اندروید یا آیفون خود را کالیبره و تنطیم کنیم

روش اول: چرخاندن گوشی در انواع جهت‌ها

گوشی را به صورت معمول روبروی خود بگیرید، به طوری که صفحه گوشی به سمت شما باشد. حالا بالای گوشی را به سمت عقب ببرید(از خود دور کنید) و پایین گوشی را به خود نزدیک کنید تا گوشی کم‌کم به حالت خوابیده درآید. حالا دوباره گوشی را به حالت اول و ایستاده برگردانید و این کار را چند بار تکرار کنید.

گوشی را دوباره روبروی خود بگیرید. حالا گوشی را به سمت راست بچرخانید(صفحه گوشی به سمت راست بچرخد) و سپس گوشی را به سمت چپ بچرخانید. این کار را چند بار تکرار کنید.

دوباره گوشی را مقابل خود بگیرید. حالا گوشی را از حالت عمودی به حالت افقی بچرخانید(مثل وقتی که میخواهید در گوشی خود فیلم ببینید.). گوشی را دوباره به صورت ایستاده بگیرید و این بار به سمت دیگر بخوابانید. این عمل را چند بار تکرار کنید.

روش دوم: چرخاندن گوشی به صورت عدد ۸ انگلیسی

اگر احیانا جهت حرکت شما در نرم‌افزار نقشه گوگل به درستی نمایش داده نمیشود، گوگل پیشنهاد میکند از این روش استفاده کنید.

نرم‌افزار Google Map را باز کنید.

حالا مطابق تصویرِ زیر(کمی صبر کنید تا عکس زیر که با فرمت GIF است، کامل لود شود.) گوشی را به صورت عدد ۸ انگلیسی بچرخانید. وقتی یک بار این کار را به آهستگی انجام دادید، روی نقشه چک کنید که آیا مشکل برطرف شده و قطب‌نما کالیبره شده یا خیر. اگر نشده بود چند بار این کار را تکرار کنید.

آموزش تنظیم قطب نما در گوشی اندرویدی و آیفون

منبع

برای ورود به کانال تلگرام روژان کلیک کنید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *