سریال 13 Reasons Why برای فصل دوم تمدید شد

سریال ۱۳ Reasons Why برای فصل دوم تمدید شد

تمدید فصل دوم سریال ۱۳ Reasons Why رسما اعلام شد. این سریال یکی از موفق‌ترین سریال‌های نتفلیکس بوده و بیشترین توییت سال سریال‌های تلوزیونی را به خود اختصاص داده است. از طرفی این مجموعه تلوزیونی بحث داغ این روزها شده است. برخی معتقدند این سریال خودکشی را ترویج می‌دهد یا به افراد جوان تأثیرپذیر ایده‌های خطرناکی می‌دهد. با این وجود این‌ها هیچ یک محور اصلی این مجموعه نبوده‌اند. بر اساس آنچه در رمان جی آشار (Jay Asher) می‌بینیم، ۱۳ Reasons Why به داستان روزهای پایانی زندگی هانا بیکر می‌پردازد که ۱۳ نوار کاست از خود بر جای می‌گذارد که در آن‌ها توضیح داده چرا به زندگی‌اش خاتمه داده است.

خیلی‌ها از وقتی که این سریال به سوء استفاده جنسی می‌پردازد به راحتی نمی‌توانند درباره آن صحبت کنند. گفته می‌شود که این مجموعه تلوزیونی بحث برانگیز بوده که پوئن مثبتی برای آن محسوب می‌شود. به نظر می‌رسد حالا که این سریال برای فصل دوم تمدید شده، نگاهی عمیق‌تر به این موضوعات خواهد داشت. کریستین ناوارو (Christian Navarro) بازیگر نقش تونی، این خبر را با پست اینستاگرامش رسما اعلام کرد:

سریال 13 Reasons Why برای فصل دوم تمدید شد

اگرچه فصل اول این سریال با خودکشی هانا به پایان رسید، انتهای فیلم با داستان‌های چند شخصیت ناتمام ماند. الکس یکی از این شخصیت‌ها بود که گفته شد به خودش شلیک کرده و در بیمارستان بستری است و حال وخیمی دارد. شخصیت دیگر جاستین بود که شهر را ترک کرد و برای زندگی به ناکجا آباد رفت. شاید نگران کننده ترین شخصیت ها، تایلر بود که با کوله پشتی پر از اسلحه و مهمات مدرسه می‌رفت. والدین هانا هم وسط پرونده‌ای هستند که مدرسه را مقصر اصلی مرگ دخترشان می‌داند. چند دانش آموز هم به دادگاه احضار شده‌اند. تونی نوار کاست‌های هانا را به والدینش می‌دهد، پس این سؤال پرسیده می‌شود که از اینجا به بعد چه اتفاقی می افتد؟

سریال ۱۳ دلیل برای اینکه به اتفاقات بعد از تجاوز به جسیکا هم باید بپردازد و اینکه آیا او جرات پیدا می‌کند موضوع را به پدرش بگوید یا نه. و همان‌طور که قبلاً ناوارو هم گفته بود باید رابطه تونی با هانا مشخص شود: چرا تونی مسئول تحویل نوارها شده؟ از طرفی خودکشی هانا تأثیر عاطفی روی تونی گذاشته است.

از آنجایی که کتاب دومی برای ساخت این مجموعه وجود ندارد، فصل دوم لوح سفیدی است که باید نوشته شود و هیچ کس نمی‌تواند حدس بزند چه اتفاقی در این فصل می افتد. تنها جیزی که می‌شود از آن مطمئن بود این است که این سریال دوباره با جنجال مواجه می‌شود و سیل عظیمی از بحث‌ها به سوی آن جاری می‌شوند.

منبع

برای ورود به کانال تلگرام روژان کلیک کنید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *