آموزش تنظیم گزینه Keep Media برای پاکسازی خودکار حافظه کش تلگرام

آموزش تنظیم گزینه Keep Media برای پاکسازی خودکار حافظه کش تلگرام

در منوی تنظیمات تلگرام گزینه‌ای تحت عنوان Keep Media ارائه شده که متاسفانه اغلب کاربران از کارایی بسیار عالی آن بی‌خبر هستند. ما در این مقاله نحوه کار با Keep Media و تعیین محدوده زمانی پاکسازی خودکار حافظه کش تلگرام را توضیح خواهیم داد در ادامه با ما همراه شوید.

حافظه کش تلگرام به دلیل رد و بدل بیش از اندازه فایل های پر حجمی همچون فیلم، عکس، موزیک و غیره می‌تواند بخش بسیار عظیمی از حافظه دستگاهتان را اشغال کند. بنابراین بهتر است که حافظه کش تلگرام در بازه های زمانی مشخصی پاک سازی شود. اگر به خاطر داشته باشید، پیش از این نحوه حذف دستی حافظه کش تلگرام از طریق منوی تنظیمات خود این اپلیکیشن را برایتان شرح دادیم. اما روش بهتری هم برای انجام اتوماتیک این امر وجود دارد!

تلگرام در منوی تنظیمات خود، گزینه‌ای تحت عنوان Keep Media را ارائه می‌کند. متاسفانه اغلب کاربران از کارایی بسیار عالی این گزینه بی‌خبر هستند. با استفاده از این گزینه می‌توانید بازه زمانی مشخصی برای حذف اتوماتیک حافظه کش تلگرام تعیین کنید. نکته جالب در اینجاست که تلگرام از طریق این گزینه به شکل هوشمندانه‌ای فایل های ذخیره شده در حافظه کش را حذف می‌نماید! بدان معنا که فقط فایل هایی را در بازه تعیین شده حذف خواهد کرد که شما در آن بازه از آن‌ها استفاده نکنید. پس به این ترتیب فایل های ضروری حافظه کش همچنان در جای خود باقی می‌مانند.

نحوه پاک کردن خودکار حافظه کش تلگرام با تنظیم گزینه Keep Media

به منظور تنظیم گزینه Keep Media و ایجاد قابلیت دیلیت خودکار حافظه کش تلگرام کافیست که به شرح زیر عمل کنید:

برنامه تلگرام را اجرا کنید.

آیکون سه خطی موجود در گوشه سمت چپ و بالای صفحه را لمس کنید تا منوی اصلی تلگرام نمایان شود.

گزینه Settings را انتخاب کنید.

گزینه Data & Storage را لمس نمایید.

گزینه Storage Usage را انتخاب کنید.

گزینه Keep Media را لمس کنید.

در منوی کشویی ارائه شده سه گزینه قابل انتخاب هستند که عملکرد ر یک به شرح زیر است:

گزینه ۱ week: با انتخاب این گزینه، بازه زمانی حذف خودکار حافظه کش تلگرام برابر با ۱ هفته در نظر گرفته می‌شود. پس تمام فایل هایی که در حافظه کش تلگرام ذخیره شده باشند و برای مدت زمان ۱ هفته از آن‌ها استفاده نشود، به طور اتوماتیک از حافظه کش حذف می‌شوند.

گزینه ۱ month: با انتخاب این گزینه، بازه زمانی حذف خودکار حافظه کش تلگرام برابر با ۱ ماه در نظر گرفته می‌شود. پس تمام فایل هایی که در حافظه کش تلگرام ذخیره شده باشند و برای مدت زمان ۱ ماه از آن‌ها استفاده نشود، به طور اتوماتیک از حافظه کش حذف می‌شوند.

گزینه Forever: با انتخاب این گزینه، قابلیت دیلیت خودکار حافظه کش غیر فعال می‌شود و تمام فایل های ذخیره شده در حافظه کش تلگرام “برای همیشه” (Forever) در حافظه داخلی دستگاه باقی می‌مانند و برای حذف آن‌ها حتما باید به صورت دستی وارد عمل شد.

بنابراین گزینه مورد نظرتان را انتخاب کنید. توصیه می‌کنیم که گزینه ۱ week را انتخاب نمایید.

به همین سادگی از طریق گزینه Keep Media می‌توانید بستری فراهم کنید که حافظه کش تلگرام در بازه های زمانی مشخصی به طور اتوماتیک حذف شود. دقت داشته باشید که حذف خودکار فایل ها از حافظه کش به آن معنا نیست که این فایل ها از سرورهای ابری تلگرام هم حذف شوند. پس شما هر زمان که نیاز داشته باشید می‌توانید آن فایل ها را دانلود و بار دیگر به آن‌ها دسترسی پیدا کنید.

منبع

برای ورود به کانال تلگرام روژان کلیک کنید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *