معرفی وب‌سایت Virus Total، آنتی ویروس آنلاین برای کامپیوتر شما

معرفی وب‌سایت Virus Total، آنتی ویروس آنلاین برای کامپیوتر شما

آیا تا به حال فایلی را از اینترنت دانلود کرده‌اید که بعد از بازکردن آن متوجه شده باشید که فایل آلوده به بدافزار است؟ یکی از نگرانی‌های جدی دنیای وب وجود بدافزارهای فراوان آن است. این بدافزارها مسیر خود را به سایت‌های معتبر دانلود هم باز کرده‌اند و دانستن اینکه کدام سایت قابل اعتماد است روزبه‌روز سخت‌تر می‌شود.

خوشبختانه با یک اسکن ساده فایل با آنتی ‌ویروس سیستم خود می‌توانید از آلوده بودن آن اطلاع پیدا کنید، اما آیا می‌توانید به این اسکن اعتماد کنید؟ شما می‌توانید به جای اینکه با یک آنتی ‌ویروس فایل خود را اسکن کنید با ده‌ها آنتی ‌ویروس این اسکن را انجام دهید تا نتیجه اسکن قابل اعتماد‌تر باشد. در این مقاله قصد داریم به معرفی یک آنتی ویروس آنلاین بپردازیم در ادامه با ما همراه باشید.

Virus Total یک سرویس آنلاین جالب و کاربردی است که به وسیله آن می‌توانید به سرعت فایل‌های سیستم خود را با ده‌ها آنتی‌ویروس اسکن کنید. اگر همه اسکن‌ها، فایل را سالم نشان دادند می‌توانید مطمئن باشید که آلوده به ویروس نیست.

اما روش استفاده از این سرویس:

اینجا کلیک کنید.

با کلیک کردن روی Choose File فایلی که می‌خواهید اسکن کنید را انتخاب کنید.

روی گزینه Scan It کلیک کنید.

با این کار Virus Total فایل شما را با همه موتورهای اسکن خود بررسی می‌کند. پس از تمام شدن اسکن، نتایج همه آن‌ها را به شما نشان می‌دهد. اگر در ستون Results جلوی همه موتورها تیک خورده باشد به معنی این است که هیج کدام از آن‌ها ویروسی را شناسایی نکرده‌اند. اگر یک یا چند موتور، بدافزاری را شناسایی کرده باشند، علامت X در ستون Results نشان داده می‌شود.

اگر یکی از موتورهای اسکن به دلایلی فایل شما را اسکن نکند شما یک آیکن خاکستری بجای تیک یا X خواهید دید. فایل‌های سالم در قسمت Results علامت تیک دارند و شاید هم چند قسمت آیکن خاکستری باشد. اگر فقط یکی از موتورها علامت X را نشان دهد و بقیه تیک خورده باشد به احتمال زیاد فایل شما سالم است و موتور اخطار اشتباه داده است.

اگر دو یا چند موتور علامت X را نشان بدهند به احتمال زیاد فایل آلوده است و باید سریع فایل را از کامپیوتر خود پاک کنید. شما می‌توانید همه فایل‌هایی را که دانلود کرده‌اید، قبل از اینکه باز کنید با این سرویس اسکن کنید و از سالم بودن آن مطمئن شوید.

منبع

برای ورود به کانال تلگرام روژان کلیک کنید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *