چگونه از نمایش متن پیام تلگرام در اعلان Message Preview جلوگیری کنیم؟

تلگرام قابلیتی تحت عنوان Message Preview را ارائه می‌کند که به موجب آن بخشی از متن پیام جدید دریافتی به صورت پیش نمایش در اعلان قابل دیدن است. در این مقاله قصد داریم که به آموزش نحوه غیر فعال کردن Message Preview و جلوگیری از نمایش متن پیام تلگرام در اعلان بپردازیم. با ما در ادامه مطلب همراه باشید باشید.

تلگرام قابلیتی دارد که با فعال بودن آن پیش نمایشی از پیام های جدید دریافتی در منوی نوتیفیکیشن های دستگاه ارائه می‌شود. این پیش نمایش شامل بخشی از پیام جدید است و ممکن است در برخی موارد منجر به پایمال شدن حریم خصوصی کاربران شود.

نحوه غیر فعال کردن گزینه Message Preview در تلگرام

به منظور جلوگیری از نمایش متن پیام تلگرام در اعلان باید گزینه Message Preview را از منوی تنظیمات تلگرام غیر فعال کنید. برای انجام این کار به شرح زیر عمل کنید:

برنامه تلگرام را اجرا کنید.

آیکون سه خطی موجود در گوشه سمت چپ و بالای صفحه را لمس کنید تا منوی اصلی تلگرام نمایان شود.

گزینه Settings را انتخاب کنید.

گزینه Notifications and Sounds را انتخاب نمایید.

در صفحه‌ای که به آن هدایت شده‌اید، دو بخش مختلف با عناوین Message notifications و Group notifications ارائه شده است. بخش اول (Message notifications) مربوط به تنظیمات اعلان برای پیام های شخصی تلگرام است و بخش دوم (Group notifications ) مربوط به تنظیمات اعلان برای پیام های گروهی تلگرام می‌شود. بنابراین در بخش مد نظرتان گزینه Message Preview را غیر فعال نمایید.

به این صورت دیگر در ازای دریافت پیام های جدید تلگرام، در نوتیفیکیشن بار هیچ بخشی از پیام دریافتی نمایش داده نمی‌شود. دقت داشته باشید که این موضوع به نمایش پیام های جدید تلگرام در پنجره پاپ آپ تفاوت دارد.

منبع

برای ورود به کانال تلگرام روژان کلیک کنید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *